Laura odrůda

Za období hroznů se obvykle považuje konec srpna - začátek září. V této době zpravidla dozrává většina keřů tohoto nádherného bobulí a trhy jsou plné nejrůznějších hroznů. Samozřejmě, mnoho lidí si chce vychutnat toto chutné a zdravé bobule mnohem dříve, takže jsou obzvláště oceňovány odrůdy s časným zráním. Jednou z nejoblíbenějších raných odrůd je hrozno Laura, které je vynikajícím zástupcem bílých stolních hroznů.

Tato odrůda byla vyšlechtěna na Ukrajině ve VE Tairov Institute v Oděse. Odrůda Laura byla získána křížením odrůd, jako je Hamburk Muscat a Muscat de Saint-Valier, Husaine a Queen Tairovskaya. Odrůda Laura je také známá pod názvem Flora, pod kterým byla zapsána do Státního rejstříku odrůd hroznů na Ukrajině, ačkoli název Laura je mezi lidmi známější.

Laura je velmi zralá hroznová réva. Keře tohoto druhu zpravidla dávají zralé plody do 110-115 dnů poté, co se na nich objevily první výhonky.

Odrůda Laura se vyznačuje dobrou produktivitou a plodnost výhonků této odrůdy je za příznivých podmínek asi 80%. Bobule této odrůdy jsou navíc velmi velké a mají zpravidla délku asi 3 cm a hrozny Laury mohou vážit až 2 kg.

Odrůda vinné révy Laura si tak získala obrovské množství obdivovatelů nejen díky časnému zrání, ale také díky své vysoké úrodě a vynikající chuti.
 

Kategorie:Zahrada | Hroznová
Izza avatar

Lahodná odrůda. Hrozny jsou šťavnaté, slupka je trochu silná, ale výtěžek je vynikající!