Kdy zasít okurky do země

Stejně jako mnoho dalších úžasných věcí k nám okurky přišly z Indie. Tento cenný potravinářský výrobek je schopen nasytit tělo potřebnými živinami a uhasit žízeň a znatelně zlepšit vzhled, pokud je aplikován na pokožku jako přírodní kosmetický přípravek. Okurky zakoupené v maloobchodních řetězcích mají horší chuťové a energetické vlastnosti než ty, které se pěstují ve vlastním dači. Pěstovat je sami není tak těžké.

Obsah:

Primární požadavky

Nejprve je třeba se postarat o ochranu rostlin před chladnými teplotami na jaře, protože i při teplotě půdy nepřesahující deset stupňů Celsia je jemný kořenový systém vystaven vážnému stresu a může zemřít.

Mezi lidmi je za nejlepší orientační bod považován blednutí hloh, což znamená, že můžete zasít semena okurky do země. Tradičně se okurky vysévají 15. května na Athanasiu a lidová znamení tomu dnes říkají Solovyin a tvrdí, že do pole vycházejí velcí rozsévači Boris a Gleb, což nám dává dobrý příklad.

Kdy zasít okurky do země

Okurky jsou nepříjemné při náhlých změnách vlhkosti, proto musí být půda neustále optimálně zvlhčována. Je lepší zalévat večer, pomocí vody ohřáté na slunci, nasměrujte trysky na zem pod rostlinu.

Od okurky je velmi důležité mít dostatečné osvětlení, aby bylo zajištěno, že rostliny s vysokými stonky, jako je kukuřice nebo slunečnice, jsou vysazovány paralelně jako záclony, které vytvářejí příznivější mikroklima pro růst a vývoj okurek.

Lahodné okurky uhasí hlad a žízeň současně v horkém letním dni. Lehké čerstvé zeleninové saláty jsou přesně to, co tělo potřebuje po dlouhé chladné zimě a na jaře chudé na vitamíny. Samozřejmě dnes můžete koupit cokoli - obrovské supermarkety nabízejí ovoce a zeleninu po celý rok. Kvalitou produktu si ale můžete být jisti, až když si jej sami vypěstujete.

Optimální klimatické podmínky

Mnoho majitelů, kteří mají pozemek se zeleninovou zahradou, se zabývá pěstováním okurek. V severních oblastech, kde je teplé období o něco kratší, je musíte zakrýt filmem, růst skleníky... Na jih můžete bezpečně zasít a vysazovat na otevřeném terénu, který předtím vyklíčil v domě, na parapetech. Někteří zahradníci semeno nejprve namočí, jiní zasadí.

A kdy zasít okurky na otevřeném prostranství je nejednoznačná otázka. Nelze přesně říci včas, protože povětrnostní podmínky se mohou měnit v závislosti na zeměpisné poloze konkrétního území i v různých letech.

Hlavní věc je, že země by měla být již dostatečně teplá a noci by neměly být příliš chladné. Optimální teplota pro růst a vývoj této rostliny je + 20-25 stupňů.

Pravidla pro setí semen

Dříve můžete půdu pro okurky hnojit listy a rašelinou, slámou, pilinami a trávou, sypáním kompostu a organických látek do zákopů a mícháním se zemí. Vrch posypeme zeminou a zasadíme semínka okurky.

Kdy zasít okurky do země

Nemůžete vytvořit postel na stejném místě několik let po sobě. Lze střídat s rajčata a kořenová zelenina, luštěniny a cibule.

I když rostliny příliš nerostly, bude užitečné uvolnit půdu kolem nich.

Příprava na sezónní setí by měla být zahájena od předchozího podzimu položením záhonů mírně zvednutých nad úroveň terénu kvůli kompostu, zbytkům rostlin, posekané trávě, malým větvičkám a jehličnatým jehlicím, s přídavkem pilin, hoblin a slámy. Fermentační procesy na zahradě na jaře dodají další teplotu zevnitř a vyvýšená postel přinese zasetá semena blíže jarním slunečním paprskům.

Příprava setí

Pokud se samoopylující odrůdy, které lze jen těžko označit jako partenokarpické, lépe hodí pro pěstování ve skleníku, můžete si na otevřeném prostranství vzít ty, které jsou opylovány hmyzem, protože jsou nepochybně chutnější a zdravější. Hybridní odrůdy poskytují velkorysější výnosy, ale jejich semena jsou dražší. Aby se zlepšilo klíčení a snížily neplodné květiny, jsou semena v předvečer setí celý měsíc v blízkosti topné baterie.

Kdy zasít okurky do země

Zahřáté semeno se promyje ve slabém roztoku manganistanu draselného, ​​opláchne se v čisté vodě a namočí se na jeden den do vodného roztoku prosívaného dřevěného popela. Semena se na pár dní umístí do vlhkého hadříku a umístí se na teplé místo. Semena bobtnají a mírně se líhnou. Jako postup kalení je lze dát do nejnižší části chladničky na další den, poté pokračujeme k setí.

Pěstování sazenic

Hybridní odrůdy a semena zakoupená ve firemních obchodech takovou přípravu a předehřívání nepotřebují. Mohou být okamžitě zasety do rašelinových tablet, takže třítýdenní rostliny jsou zasazeny do země do poloviny května.

Sazenice okurek, jako zástupce dýňových rostlin, je velmi bolestivé vnímat i malé poškození kořenů, proto by během transplantace nemělo být povoleno poškození kořenového systému.

Sazenice okurky jsou velmi citlivé na průvan, což je třeba mít na paměti při ochraně rostlin před náhlými poryvy větru. Jako přírodní hnojivo můžete použít fermentovaný nálev připravený ze směsi pampelišek a kopřivy, který týden zestárne. Zředěný teplou vodou bude takový obvaz rostlinami vděčně přijat.

Okurky můžete zasít do dvou proudů: na saláty a na streamování - v květnu a odrůdy na moření a konzervování - v létě, kdy se půda dostatečně zahřeje. Úsilí vynaložené na pěstování okurek se vyplácí potěšením a výhodami získanými z používání tohoto cenného potravinářského produktu.

Kategorie:Zahrada | Okurky
Máša avatar

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že okurky rostou lépe přes sazenice, protože v době přesazování jsou již silnější a snášejí problémy se změnami teploty a v době, kdy se vytvoří teplo, už budou dobré výhonky, a ne jen zasít semena. Výsledkem bude dřívější a hojnější sklizeň.

Ale sazenice okurek jsou velmi křehké a samozřejmě existuje možnost jejich smrti, proto se v zájmu vaší ochrany vyplatí o sazenice postarat a až přijde čas zasít záhon okurek.

Semena okurek namočím do vody a když vypučí, zasadím je do země. Vyklíčí dříve.

Uživatelský avatar zarya_ne

Okurky vždy vysazujeme sazenicemi, existuje názor, že se tak špatně zakořenují, jsme v pořádku, nejsou žádné problémy, hlavní věcí, jak je zde napsáno, není poškození kořenového systému během transplantace.

Nedávno jsem začal sázet semena do rašelinových tablet. Při tomto způsobu výsadby vyklíčí relativně rychle a není třeba je přesazovat, stačí dát sklenici sazenic do připravené a oplodněné malé jamky. Kořeny snadno vyklíčí přes síťku, nemusíte ji odstraňovat.