Péče o okurky ve skleníku

 

Okurky pěstované ve skleníku vyžadují trochu jinou péči než okurky pěstované v otevřeném terénu nebo ve sklenících, protože podmínky pro pěstování se výrazně liší. Skleník je považován za nejideálnější místo pro pěstování všech odrůd okurek, protože tam nejvíce podléháte vlhkosti vzduchu, teplotě a složení půdy. Pokud vytvoříte dobré podmínky, pak je pravděpodobnost slušné sklizně obrovská.
 
Ale zpočátku, před výsadbou sazenic nebo semen, by měl být připraven skleník:
  • odstranit všechny zbytky loňských rostlin;
  • dezinfikujte nebo vyměňte místnost a půdu (pokud na tomto místě v minulé sezóně vyrostla dýňová semínka, pak je nejlepší vyměnit alespoň horní vrstvy půdy).
 
Příprava a hnojení půdy: půda musí být připravena ze stejných objemů humusu, zeminy, hnoje a rašeliny, pokud je překročena kyselost, měl by být přidán vápenný materiál. Přidání dřevěného popela do půdy bude také velkým přínosem, aby se snížilo riziko kontaminace okurek různými chorobami. Půdu musíte oplodnit asi týden před výsadbou sazenic, rozptýlením hnojiv po povrchu země a následným vykopáním půdy, čímž se hnojiva zasejí do hloubky plodné vrstvy.
 
Před výsadbou okurek by měla být půda vyrovnána hráběm a poté by do ní měly být vytvořeny otvory ve vzdálenosti 100-150 cm mezi řádky a 50-80 cm mezi rostlinami.
 
Po vylodění je nejlepší udělat plot kolem pozemních pásů nebo regálů, aby okurkové biče nebránily cestě (jeďte po kolících podél cesty ve vzdálenosti 1–2 m. Od sebe navzájem táhněte za lano nebo drát).
 
Teplotní režim: zpočátku musíte udržovat teplotu ne nižší než +17 v noci a +20 během dne, dokud nebudete plodit. Od začátku plodů potřebují okurky více tepla - +25 ... +28. Stojí za to vynaložit veškeré úsilí, abyste se vyhnuli náhlým změnám teploty a vlhkosti, protože to negativně ovlivňuje sklizeň.
 
Vlhkost vzduchu by měla být na velmi vysoké úrovni 80 - 90%.
Před začátkem plodení musíte okurky zalévat jednou za 24 dní teplou vodou - + 22 ... 25. Po objevení prvních vaječníků, až do samotné sklizně, by mělo být zalévání prováděno denně s výpočtem 7 litrů na 1 m2.
 
Okurky by měly být krmeny každých 7-12 dní pomocí minerálních hnojiv zavlažováním.
Kategorie:Zelenina