Standardní maliny - zázrak ze světa bobulí

Pro milovníky malinyTi, kteří neodmítnou hodovat na čerstvých a voňavých bobulích, budou mít rádi remontantní odrůdy, které přinášejí úrodu v pozdních podzimních měsících. Chovatelé vytvořili standardní maliny, aby zvýšili počet stopek a tím i výnos.

Obsah:

Malinové stromy: vlastnosti a výhody

Co je to? Ve skutečnosti je to karmínový strom, což je kůl s pěti až sedmi vrcholy. Standardní plodiny by měly být odlišeny od mřížových plodin, protože tyto maliny se pěstují pomocí drátu nataženého přes dřevěnou podporu.

Malinové odrůdy Tarusa

Malinový strom je schopen dosáhnout výšky dvou metrů. Rostlina nepotřebuje prořezávání a další podporu. Zralá plodina neohne větve k zemi. Bobule se vyznačují velkou velikostí, významnou hmotností (až 15–20 gramů), nádhernou chutí a mimořádnou vůní. Jsou husté a ideální pro přepravu.

Na jedné větvi se může vytvořit až 40 bobulí. Jeden malinový strom dává 4 až 5 kilogramů bobulí a při zvýšené péči můžete sbírat 7 kilogramů.

Přistání

Standardní maliny vyžadují některé funkce, když přistání... Vzhledem k tomu, že se rostlina docela šíří, vyžaduje více obytného prostoru, což znamená, že malinové keře by měly být vysazovány mnohem méně často.

Doporučuje se pěstovat standardní maliny v řadách, přičemž mezi křovinami je vzdálenost 70 centimetrů a mezi řádky 1,8-2 metry. Tato výsadba zajistí vynikající osvětlení a větrání pro malinové stromy.

Před výsadbou je nutné do půdy aplikovat minerální a organická hnojiva. Rostliny lze vysazovat na jaře i na podzim. Malinový strom může růst na jednom místě až 15 let.

Péče o maliny

Standardní malina patří k nenáročným rostlinám, které nevyžadují zvláštní péči. Ale pokud ji obklopíte zvláštní pozorností, pak výtěžek výrazně vzroste.

Začátek jara u standardních malin se vyznačuje pečlivou péčí zahradníků. Koneckonců, záleží na tom, jak brzy bude možné začít svírat vrcholy. Takové jednoduché akce vám umožní získat většinu vaječníků až do první poloviny září a chránit bobule před mrazem, který je charakteristický pro začátek listopadu. Na podzim, na konci plodu, jsou boční výhonky vyříznuty.

Horní štípnout aby se zvýšil počet postranních výhonků a následně počet stopek a bobulí. Pokud chcete získat skutečný strom, postranní výhonky budou odstraněny a zůstane pouze jeden.

Standardní malina

Maliny je třeba pravidelně zavlažovat: bez zalévání plodiny se nedostanete nejen letos, ale i příští rok. Zalévání by však mělo být mírné, aby kořeny rostliny nezačaly hnít.

Pro lepší zadržení vlhkosti a doplnění půdy hnojivem se doporučuje mulčování půdy kolem keřů pomocí humusu s rašelinou.

Téměř všechny odrůdy standardních malin se vyznačují vysokou zimní odolností.

Standardní malinové odrůdy

Jednou z nejznámějších odrůd standardních malin je Tarusa. Často se také pěstují Fairy Tale, Surprise, Krepysh, Galaxy, Shtambovaya-22, Shtambovaya-24.

Hlavní výhodou odrůdy Tarusa je, že rostlina neprodukuje výhonky šířící se nad zahradním pozemkem.Tím se zvyšuje počet bobulí, které dosahují hmotnosti 16 gramů. Proto se Tarusa doporučuje pro ty, kteří pěstují maliny, aby získali bobule.

Důležitým faktem je odolnost malin Tarusa vůči všem druhům škůdců a chorob. Pokud však keř onemocněl nebo na něj zaútočili škůdci, pak se výnos a chuť plodů vůbec nezmění. Maliny odrůdy Tarusa jsou docela mrazuvzdorné (vydrží i mrazy třicet stupňů) a snadno přežijí zimu.

Odrůda Surprise je téměř stejná jako Tarusa, ale má sladší bobule.

Standardní malina

Robustní muž se vyznačuje silným kořenovým systémem a velkým množstvím výrůstků. Proto je tato odrůda obvykle chována těmi, kteří prodávají rostlinný materiál.

Odrůda Pohádka dostala své jméno z nějakého důvodu. Vyznačuje se zvýšeným výnosem: z jednoho keře lze při dobré péči sklízet 12 kilogramů bobulí. Každé bobule dosahuje hmotnosti 18 gramů a má sladkou chuť s malinovou vůní. Bobule se vyznačují hustotou a přepravitelností. Stejně jako Tarusa se pohádka vyznačuje zvýšenou zimní odolností a odolností vůči chorobám.

Superproduktivita je pro Galaxy také charakteristická. Každý keř je schopen produkovat 8-12 kilogramů bobulí a při správné péči - až 18 kilogramů velmi velkých (10-18 gramů) šťavnatých bobulí. Bobule mají sladkou chuť, příjemnou vůni a přenosnost.

Pokud poskytnete správné zásoby malin péče, pak vám celé léto a podzim nabídne lahodné voňavé bobule.

Kategorie:Bobule | Maliny