Krásná zahradní dekorace - užitečný červený Kalina

Díky léčivým vlastnostem mnoha rostlin je mnoho amatérských zahradníků a jednoduše majitelů dvorků pěstuje ve svých zahradách. Kalina červená je již dlouho známá svými léčivými plody, které se nejčastěji používají k léčbě nachlazení. Nejen tato léčivá kvalita je ale známá díky červenému kalinu.

Viburnum není strom, ale poměrně vysoký keř, který je žádoucí vysadit ve stinných rozích zahrady v dobře navlhčené půdě. V ideálním případě je místo za domem vhodné pro viburnum, kde slunce zahřeje rostlinu pouze v určitých denních dobách, například ráno nebo večer. Nedoporučuje se úplně skrýt viburnum ve stínu, protože jeho plody vyžadují slunnou barvu pro nalití léčivou šťávou a červenou barvu.

Kalina červená velmi krásně kvete, takže na jaře se stane skutečnou ozdobou zahrady a na podzim její jasně červené plody dodají podzimní náladě ještě více barev a kontrastů.

Při odchodu není viburnum vůbec rozmarné. Vše, co potřebuje, je pravidelné čištění plevelů kolem stromu, kypření půdy v okolí a mírné zalévání během suchého léta. Pokud jsou časté přírodní deště, pak kalina nepotřebuje další zalévání. Jakékoli další stromy mohou být vysazeny vedle viburnum, ale ne příliš blízko, protože viburnum prostě potřebuje prostor.

Kalina červená je cenná nejen pro své bobule, ale také pro květiny, kůru, větve a dokonce i listy. Připravují se z nich čaje, odvary, nálevy, které se používají k léčbě různých nemocí.

Kategorie:Zahrada | Kalina
Uživatelský avatar Wika

Kalina červená nejen vyzdobí zahradu svými květinami a plody, ale také umožní například na zimu se zásobit sušenými bobulemi, ze kterých si v zimě bude možné připravit kompot a čerpat z něj vitamíny, které jsou tak nezbytné pro každého.

Avatar Elya1

Na naší zahradě máme také kalinu. Jakmile jsme v lese narazili na malý keř Kalina a bylo tam mnoho větví. Na podzim jsme pořídili jeden výhonek a zasadili ho do zahrady, začal s námi aktivně růst. Rozhodl jsem se vytvořit keř ve tvaru koule - nechal jsem dva hlavní kmeny a vytvořil míč nahoře - ukázalo se to krásně.