Špic je druh bílého zelí

 

Zelí je oblíbenou zeleninou pro pěstování a přípravu různých pokrmů. Bílé zelí má poměrně málo druhů, například existuje špicské zelí, které je mnohem volnější a měkčí než obyčejné bílé zelí, je vhodné na jakékoli pokrmy, ale hlavní nevýhodou takového zelí je cena a my ho velmi pěstujeme. zřídka. Neměli byste se nechat vést módou a názor, že to, co je dražší, je lepší, ve skutečnosti Spitz zelí nepřekonává jednoduché bílé zelí v užitečných vlastnostech, ale to je snadné pěstovat ve vaší zahradě.

Chcete-li pěstovat dobrou sklizeň zelí, je lepší připravit půdu na podzim: vykopejte ji tak, aby zůstalo mnoho nepravidelností, což půdě pomůže lépe absorbovat roztavenou vodu na jaře. Na jaře, kdy půda ještě není úplně suchá, je třeba ji vyrovnat pomocí hrábě a nechat ji zahřát, aby se odstranily klíčící plevele. Je lepší pěstovat zelí přes sazenice, které musí být hozeny do připravených otvorů, které se snadno přizpůsobí kořenům sazenic. Souběžně s jarním zpracováním půdy by měla být aplikována hnojiva, nejlépe organická hnojiva.

Semena pro sazenice se začínají vysévat v březnu, v závislosti na rychlosti zrání odrůdy se semena umístí do vlhké půdy v šálku do hloubky nejméně jednoho centimetru a pokryjí se filmem, aby půda zůstala vlhká, po vzejití sazenic se film odstraní. Rostliny musí být větrány, napojeny a monitorovány, aby nebyly omezeny příjmem světla a neroztahovaly se.

Pro výsadbu jsou sazenice připraveny, že:

  • v časných odrůdách má pět až sedm listů, 20 cm vysokých;
  • u středních a pozdních odrůd má čtyři až šest listů, asi 20 cm vysokých.

Je nutné zasadit sazenice v oblačném počasí nebo když slunce ztratí svou sílu, to znamená ve druhé polovině dne, dokud první pravé listy, ale nemůžete zakrýt výhonek samotných listů zemí, důkladně zalévat .

Zelí by mělo růst na vlhké půdě, nemělo by se nechat vyschnout a příliš vlhká půda vede k chorobám, krmení se provádí dvakrát spolu se zaléváním.