Vlastnosti a popis rajčat Jiskry plamene a recenze této odrůdy

Mnoho farmářů má ráda rajčata Spark of Flame a recenze o něm to potvrzují. O tom, k čemu je tato odrůda dobrá a jak ji správně pěstovat, čtěte dále.

Zralá rajčata jiskra plamene

Popis odrůdy

Tomato Spark of Flame odkazuje neurčitý středně pozdní odrůdy. Je relativně nový, zavedený do státního rejstříku pro použití v osobních pomocných pozemcích v roce 2015, ale okamžitě si získal popularitu mezi amatérskými pěstiteli zeleniny. Ovoce úžasné vzhledem a chutí nenechá nikoho lhostejným.

Charakteristické rysy

Tato odrůda vyniká mimo jiné kvalitou sklizně: plody jsou vysoce ceněny pro chuť, mají neobvyklý tvar, zajímavé chutné barvy a jsou relativně nenáročné.

Keře mají neomezený růst (mohou dosáhnout výšky 200 cm), proto potřebují silnou podporu a včasné pravidelné sevření.

Stonek je šťavnatý, silný, masitý. Listy jsou velké, hustě pubertální, sytě zelené barvy, květenství je hrozen. Květenství se začíná tvořit nad čtvrtou internodií a poté každých pár listů. Vaječník se skládá z 11 plodů.

Vlastnosti a výnos ovoce

Plody jsou dostatečně velké (hmotnost do 150 g), podlouhlé s ostrým nosem, silně červené s výraznými oranžovými pruhy. Buničina je jemná, sladkokyselá chuť, s kořeněnou jemnou vůní, slupka je hustá, ale pružná, odolná proti popraskání. V této části je uvedeno, že ovoce je málo nasazené, je zde několik komor.

Zvláštnost plodů - dokonce ani ve fázi úplné zralosti nepraskají, dobře leží několik týdnů a mají vynikající přenosnost.

Vegetační období je střední, plody se začínají objevovat 45-50 dní po výsadbě. V oblastech s chladnými, prchavými léty se tato termofilní odrůda pěstuje ve skleníku. Ale v jižních oblastech roste dobře bez jakéhokoli úkrytu.

Průměrný výnos odrůdy Iskra Flame je 7 kg / m², bez ohledu na to, zda se rajčata pěstují uvnitř nebo venku.

Jak pěstovat sazenice

Semena se pro sazenice vysévají počátkem března, pokud se má pěstovat rajčata ve skleníku. Na otevřeném prostranství lze období posunout o 2 týdny - neurčité odrůdy se vyznačují rychlým růstem, proto byste je neměli zasít příliš brzy. Kompaktní zdravé sazenice se lépe přizpůsobí novému místu a rychleji se zakoření.

Výsev kontejnerů a půdy

Chcete-li zasít semena pro sazenice, kupte si sazenice, které mají speciální otvory pro odstranění přebytečné kapaliny. Dobře se hodí na parapet a snadno se ošetřují sazenice.

Půdní směs musí mít vysokou úrodnost, dobré provzdušňování, úrodnou a volnou půdu, aby se jemný kořenový systém mladých rostlin rozvíjel rychle a aktivně.

Výsev semen

 1. Semenný materiál je umístěn ve vzdálenosti 1,8 - 2 cm od sebe, poté jsou plodiny pokryty půdou a pomocí malé stříkací láhve (těžký paprsek vyrazí semena) jsou hojně zbaveny.
 2. Na konci jsou plodiny pokryty plastovým obalem. To je nezbytné pro udržení konstantní úrovně vlhkosti.
 3. Před setím mohou být semena ošetřena fungicidním roztokem, nebo může být pro tento účel použit slabý roztok manganistanu draselného. Takové manipulace se provádějí za účelem dezinfekce osiva.

Semena rajčat

Pěstování a péče

Poté, co se objeví výhonky, musíte čas od času sledovat obsah vlhkosti v půdě, abyste plodiny provzdušnili, abyste zabránili výskytu plísňových růstů v půdě. Je účelnější to udělat po zalévání, aby se listy mladých něžných rostlin nezkroutily z prudké změny vlhkosti.

Když klíčky vytvoří pár pravých listů, sazenice se ponoří - to znamená, že jsou přesazeny se širší mezerou na stacionární stanoviště ve skleníku (nebo v samostatných květináčích nebo sklenicích), aby se keře navzájem nestínily a nedělaly ne soutěžit o živiny a prostor. Vzdálenost mezi nimi by měla být alespoň 45 cm, což přispěje k aktivnímu rozvoji.

Po transplantaci jsou mladé rostliny dobře napojeny, každý druhý den se půda uvolňuje, což zajišťuje lepší výměnu vzduchu a zabraňuje vzniku husté kůry.

Aby se zabránilo prvnímu sbírání sazenic, jsou semena zaseta do samostatných rašelinových tablet a po objevení prvních pravých listů je tato tableta spolu s dospělými kořeny umístěna do samostatného květináče nebo plastového kelímku. Tímto způsobem lze zabránit traumatu kořenového systému.

Jak pěstovat rajčata

Přistání

Týden před výsadbou sazenic by měla být připravena lůžka. Za tímto účelem je země vykopána, vybrány kořeny, úlomky kamenů a úlomků, povrch vyrovnán, poté jsou připraveny výsadbové otvory rychlostí pěti keřů na 1 m².

Sazenice se vysazují, když se půda zahřeje na + 13 ° C. Fosfor-draselné hnojivo se nalije na dno výsadbové jámy, zalévá se vodou, poté se do otvoru umístí kolík a vedle něj je rajčatový keř, který je pečlivě pokrytý půdou, dokud listy neopustí.

Rostliny jsou připraveny k přesazení 60 dní po zasetí, kdy má sazenice alespoň 7 pravých listů.

Péče

 • Zalévání rajčat Spark of Flame až třikrát týdně usazenou vodou, následující den se půda uvolní, aby se zajistila správná výměna vzduchu.
 • Po vytvoření ovoce je třeba snížit množství a objem zálivky. Výjimkou může být dlouhodobé dusné teplo.
 • Dvakrát během vegetačního období je nutné krmit směsmi minerálních živin s vysokým obsahem fosforu a draslíku, rozptýlit je do díry a poté orat, po kterém se provádí hojné zalévání. Nemusíte přidávat organickou hmotu. Pokud půda obsahuje málo huminových látek, musíte se předem postarat o její obohacení a před zimou zavést organickou hmotu.
 • Vrchní obvaz se provádí 20 dní po přesazení sazenic na pozemek nebo do skleníku.
 • Kontrola plevele není o nic méně důležitá než zalévání a sevření, proto je nutné je pravidelně odstraňovat nejen v otvorech, ale také v uličkách.
 • Vzhledem k tomu, že rajčatové keře Spark of Flame jsou poměrně vysoké a silné, musí být chráněny před větrem, který může zlomit stonky tím, že je přiváže ke kolíku nainstalovanému během transplantace. Tyto manipulace se provádějí před kvetením, a ještě lépe - během výsadby na otevřeném terénu.
 • Steying - důležitá fáze v péči o Spark of Flame. Za tímto účelem jsou největší listy řezány zahradními nůžkami nebo nožem, počínaje od spodní části keře.

Rozmanitost jisker plamene na křoví

Vlastnosti kultivace a možné obtíže

Při pěstování rajčat Spark of Flame je třeba vzít v úvahu termofilitu odrůdy, když teplota klesne během denních nebo nočních mrazů, musí být postele pokryty speciálním materiálem.

Klíčem k získání plnohodnotné sklizně bude pravidelné svírání.

Nemoci a škůdci

Spark of Flame patří k odrůdám, které jsou odolné vůči nejoblíbenějším chorobám rajčat, přesto však stojí za to provádět preventivní práci.

Nejdůležitější z nich je správný předchůdce.V žádném případě byste neměli pěstovat sazenice rajčat na místě, kde dříve rostly plodiny nočníku.

Nuance pěstování ve skleníku a na otevřeném poli

Při pěstování rajčat této odrůdy v interiéru rajčata dozrávají rychleji, ale to zvyšuje pravděpodobnost padlí a phytophthory (škodlivé mikroorganismy se rychle a velmi aktivně množí v omezeném prostoru).

Proto byste neměli zanedbávat prevenci: jednou za 10 dní rozlijte záhony fungicidy a postříkejte zelenou hmotu přípravky biologické povahy, pravidelně větrejte a zpracovávejte zahradní nářadí.

Sklizeň a aplikace plodiny

Plody jsou vynikající čerstvé, nejen že vypadají chutně, ale mají i jemnou chuť. Rajčata jsou navíc vhodná pro konzervování celých plodů, vaření past, kečupů a přípravu aromatických šťáv.

Abyste se vyhnuli mechanickému poškození, musíte ovoce odřezat pomocí nůžek nebo zahradního nože.

Sklizeň rajských jisker plamene

Výhody a nevýhody odrůdy

Výjimečné výhody odrůdy jsou popsány v několika tezích:

 1. vysoký stabilní výnos;
 2. vynikající chuťové vlastnosti ovoce, odolnost proti praskání;
 3. rajčata snášejí přepravu bezchybně;
 4. silná imunita.

Během kultivačního období nebyly zjištěny žádné zjevné nedostatky těchto rajčat. Podle správných zemědělských postupů se odrůda prosadila jako nenáročná, všestranná a poskytující bohatou chutnou sklizeň. Preferováno pro pěstování na otevřeném poli v jižních oblastech a pro skleníky ve středním Rusku.

Recenze zemědělců

 • Lahodná rajčata. Jedna z nejlepších odrůd, které jsem za deset let vypěstoval - sladká, šťavnatá, roste jedna k jedné. Neřeknu, že sklizeň je velká, ale pro naši pětičlennou rodinu stačí jíst v sezóně a na zimu zmrazit. Nevyrábím okurky, jen je zmrazím, Spark je v tomto případě dobrý. Tuto odrůdu velmi doporučuji.
 • Minulý rok jsem zasadil poprvé - není to špatné. Letos tam také budu, jen kvůli jídlu, nikdo z nich není okurka, ani já, ani moje žena nemají rádi. S odjezdem nejsou problémy, vše je podle standardu, ale měli jsme také dobré léto, rajčata se narodila. Sazte tato rajčata, pouze společně s jinou odrůdou pro zimní zvraty. Při pěstování není nic obtížného.
 • Slušná známka, žádné stížnosti, nezpůsobila mnoho problémů. Pěstoval jsem tato rajčata ve skleníku, sklízel dvě plodiny, protože tam mám osvětlení a topení. Líbí se mi to podle mého vkusu, tvar je krásný, zacházel jsem se svými sousedy - byli rádi, děkovali. Řekli dětem, že se tam dostaly dobře, že se nerozbily, neohřály. Dva týdny v chladničce jsou skladovány bez poškození. Příznivá odrůda. Snažili jsme se připravit džusy. Také dopadnou dobře, pro ty, kteří mají rádi sladká a kyselá rajčata - doporučuji je vysadit na venkově. Všechno je tak, jak má být a bez potíží.
 • Rozmarná odrůda, v noci trochu zamrzne - keře zčernají, uschnou, kadeře listů. Je vhodný pro teplé oblasti, ale ne pro chladnější oblasti. Musíte zakrýt rajčata, pak je otevřít zpět, pak horká, pak studená. Je tu spousta směšných povyků, nemá to smysl, nasbírali maximálně pět kilogramů za sezónu. Kdo nemá co dělat - pěstujte tuto odrůdu, práce na zahradě vám určitě zabere drahocenný volný čas.

Shrnutím všech výše uvedených informací lze s jistotou říci, že Spark of Flame je odrůda rajčat, která stojí za to jí věnovat čas a úsilí. Chutné, krásné a zdravé ovoce vás potěší po celou sezónu. Zároveň není možné vyčlenit žádné složité prvky zemědělské technologie - což umožní i začínajícímu pěstiteli zeleniny získat bohatou úrodu. Hlavní věcí je dodržovat správný algoritmus péče a pravidelně provádět popsané manipulace.

Video recenze odrůdy:

Kategorie:Zelenina | Rajčata
Goshia avatar

Docela neobvyklá barva pro rajčata. Článek nenaznačuje, jak tuto odrůdu pěstovat v jedné nebo dvou větvích.Stále není jasné, proč při sevření odříznout spodní listy keře?
 

Uživatelský avatar Ivan Sergeev

Najednou se zajímal o rajčata s neobvyklým ovocným vzhledem. Pak jsem si uvědomil, že při jejich chovu je věnována menší pozornost vkusu než vzhledu. Možná je tento druh výjimkou.