Recenze odrůdy rajčat Cardinal a recenze o ní

Při výběru semen rajčat pro pěstování na osobním pozemku se doporučuje věnovat pozornost odrůdě rajčat Cardinal, jejíž recenze jsou téměř vždy pozitivní. Vynikající chuť je kombinována s univerzálním použitím ovoce. Složitost zemědělské technologie je popsána níže.

Tomato Cardinal

Popis odrůdy

Tomato Cardinal patří k semi-determinantnímu typu s vegetačním obdobím 110–120 dní. Rostlina se rychle rozvíjí. Kultura je nenáročná na podmínky, ale stále existují nuance kultivace.

Charakteristické rysy

Dospělý keř dosahuje výšky 1,5 - 1,7 m. Intenzivní růst vyžaduje včasné vázání a sevření. Maximální výnos lze dosáhnout, když je rostlina vytvořena s 1 nebo 2 stonky. Listy rajčat se vyznačují světle zelenou barvou, střední velikostí a špatně vyjádřeným zvlněním. Květenství nemá žádné zvláštní znaky. První květy se objevují nad 8-9 listy. Dále je pupen květenství pozorován po 1-2 listech.

Můžete pěstovat Cardinal v krytu nebo na otevřených postelích, což je možné díky samoopylení rostliny.

Vlastnosti ovoce, výnos

Doba zrání plodů je středně brzká. Chuť a obchodní vlastnosti plodů ve výškách:

 • výrazná rajčatová příchuť;
 • příjemná vůně;
 • jasná barva s odstíny červené a růžové.

Na kartáči se vytvoří asi 5-7 rajčat. Funkce odrůdy je schopnost nést ovoce několikrát během jedné sezóny. Největší plody se sklízejí po první fázi plodení. Hmotnost jednoho vzorku přesahuje 800-850 g. Následující rajčata se neliší ve velkoplodých, ale hmotnost a vzhled odpovídají obchodním požadavkům: krásný zaoblený tvar s mírnou oválností, průměrná hmotnost je 400-450 g .

Jeden keř poskytuje velkorysou sklizeň za sezónu - až 4,5 kg. Asi 16 kg se odebere z metru čtverečního.

Podle pravidel zemědělské technologie a příznivých povětrnostních podmínek můžete získat první ovoce v první červnové dekádě. S přepravou plodiny se nemusíte bát, rajčata to snášejí dobře, aniž by ztratily prodejnost a chuť.

Jak pěstovat sazenice

Přípravu na pěstování sazenic lze provést na konci dubna - začátkem března. Data jsou volena v závislosti na charakteristikách místního podnebí.

Výsev se provádí v mělkých nádobách nebo nádobách (ne více než 10-15 cm). Použití rašelinových tablet je povoleno. Nádoba je nejprve naplněna drenáží, jejíž role je zvládnuta: expandovaná hlína, perlit nebo fragmenty pěny. Dále je nádoba naplněna půdní směsí. Může to být hotová půda nebo úrodná půda smíchaná s humusem, rašelinou a pískem.

Odkaz! Při použití půdy z místa musí být kalcinována v peci pro dezinfekci. Doporučuje se také dezinfikovat hotovou půdu slabým roztokem manganistanu draselného.

Semeno také potřebuje přípravu. Namočí se do roztoku manganistanu draselného za účelem dezinfekce. Před zpracováním jsou zrna tříděna a kontrolována klíčivost. Tyto postupy lze vynechat při nákupu osiva od výrobce v dobré víře, který provádí všechna přípravná opatření sám.

Výsev se provádí po zavlažování půdy a denním kalu. Příkopy hluboké 1,5 cm jsou vyrobeny v půdě tužkou. Vzdálenost mezi drážkami není větší než 3-4 cm.Dále jsou semena uložena v prohlubni ve vzdálenosti 3-5 cm od sebe. Posypte výkop tužkou a lehce postříkejte výsev vodou z postřikovače. Pro vytvoření skleníkového efektu, který urychluje klíčení semen, je povrch nádoby pokryt průhledným filmem. K dobrému klíčení je potřeba pouze stabilní teplotní režim (24-27 stupňů), osvětlení (minimálně 10-11 hodin).

Semena rajčat Cardinal

Péče o sazenice

První výhonky se objeví 4-7 dní po výsadbě. Odrůda Cardinal se vyznačuje přátelskými výhonky. Všechna semena klíčí téměř současně. Po vynoření se kontejnery přemístí do dobře osvětlené, ale chladnější místnosti. Za příznivé teploty se považuje teplota mezi 18 a 20 stupni. Přístřešek je odstraněn z kontejnerů.

Pro organizaci celého denního světla se doporučuje použít podsvícení. Ideálním řešením je instalace fyto lampy.

Pravidelně zalévejte výsadbu stříkací lahví. To by mělo být provedeno, když je půda vyčerpána. Hojné zavlažování vyvolává rozpad výhonků.

Jakmile se na sazenicích vytvoří 2-3 pravé listy, můžete naplánovat výběr. Každá rostlina je přesazena spolu s hliněnou hrudou do samostatného šálku nebo hrnce. Složení půdy se používá stejně jako při setí semen.

Odkaz! Při přesazování výhonků do samostatných rašelinových nádob se následná výsadba na zahradě provádí s minimálním namáháním rostliny. Kořenový systém zůstává neporušený v důsledku přenosu sazenic na zem spolu s nádobou.

Po sklizni se do půdy zavede biostimulační prostředek Kornevin. Pravidla pro jeho použití jsou podrobně popsána v pokynech na štítku produktu. Několik týdnů před přesazením rajčat do záhonů se sazenice vytvrdí. Každý den jsou kontejnery vyvedeny na několik hodin na ulici nebo do skleníku. Důležitou podmínkou je absence průvanu a přímého slunečního záření.

Jak pěstovat rajčata

Přenos sazenic na otevřenou půdu se provádí po uplynutí hrozby pozdních jarních mrazů. 2-3 týdny před výsadbou musíte půdu obohatit humusem a rašelinou. Dále je velkoryse zvlhčen a nechá se usadit.

Přistání

Postele jsou rozděleny podle schématu: na 1 m2 jsou vysazeny 2-3 rostliny. S hustým uspořádáním keřů se vytváří zahuštění, což vede k poškození houbami a škůdci. Ihned po výsadbě se půda uvolní, zavlažuje a pokryje vrstvou mulče (nejméně 4-5 cm).

Péče

Pravidla péče jsou standardem používaným pro velkoplodé odrůdy.

Tabulka 1. Péče o odrůdu Cardinal.

Etapa

Popis

Zalévání

Odrůda Cardinal vyžaduje mírné zalévání. Přebytečná vlhkost vede k hnilobě kořenů. Zavlažování se provádí pod keřem teplou vodou. Aktivity jsou plánovány na ráno nebo večer.

Odplevelení a

uvolnění

Tyto činnosti se obvykle provádějí současně za účelem racionálního využití času. Záhony musí být zbaveny plevele, jinak se toto místo stane útočištěm pro parazity a škodlivé mikroorganismy, které představují vážnou hrozbu pro výsadbu. Uvolnění zajišťuje normální cirkulaci vzduchu, která otevírá kyslík do kořenového systému.

Šlapání,

tvarování keřů

 

Dokud se neobjeví první květenství, rostlina nejčastěji nevlastní nevlastní děti. Na prvním květinovém štětci se objevují nevlastní synové. Bush je formován do 1-2 stonků. Ve skleníkových podmínkách se častěji používá dvoukmenová metoda. Pomáhá zvyšovat výnosy. Na otevřeném terénu je vhodná jakákoli možnost. Boční větve na hlavních stoncích se nazývají nevlastní děti. Musí být pravidelně odstraňovány.

Podvazek

Když sazenice dosáhnou výšky 30-35 cm, je vyroben první podvazek. Je vhodné to provést pomocí provázku a kolíku (kovové tyče, dřevěné lamely). Je lepší okamžitě umístit podporu až do výšky 1,7 - 1,8 m. Je snazší svázat další úrovně, které se tvoří s růstem keře.

Hnojivo

 

Minimální množství injekce vrchní obvaz - 3krát za sezónu:

 1. první se provádí 2 týdny po přesazení sazenic - používají se sloučeniny obsahující dusík;
 2. druhá - během tvorby vaječníků - jsou vhodná hnojiva na bázi potaš-fosfor;
 3. třetí - mezi první a druhou fází plodnosti - se doporučuje zavést minerální hnojiva obohacená o fosfor a draslík, stejně jako minerální komplexy.

Sloučeniny dusíku se používají pouze ve fázi formování zeleně keře. Po odkvětu se tyto látky nepoužívají ke krmení.

Vlastnosti kultivace a možné obtíže

Při pěstování kardinála mohou nastat různé obtíže, které ve větší míře vznikají v důsledku chyb v zemědělské technologii nebo na pozadí nepříznivých klimatických podmínek. Běžné rizikové faktory jsou:

 • hojné zalévání, které způsobuje rozpad rostlin;
 • spálení sluncem - tomuto problému můžete zabránit vytvořením umělého stínování;
 • nízký výnos - je častěji pozorován v případě porušení tvorby pouzdra a nesprávného sevření;
 • prasknutí slupky ovoce - důvod spočívá v množství vlhkosti.

​​​​​​​ Rajčata na pozemku

Nemoci a škůdci

Tomato Cardinal se vyznačuje silnou imunitou, která snižuje riziko vzniku běžných onemocnění. Tato skutečnost ale nevylučuje realizaci plánovaných preventivních opatření:

 • včasné odstranění plevele z lůžek;
 • výsadba sazenic s ohledem na rozestup mezi keři;
 • poprášení popelem z dřeva, který odpuzuje škůdce;
 • postřikování lůžek insekticidy, když jsou detekovány mšice, roztoči a plísně.

Odkaz! Je zakázáno používat chemikálie pro zpracování rostlin 2 týdny před sklizní.

Nuance pěstování na otevřeném prostranství a ve skleníku

Jednou z výhod odrůdy Cardinal je schopnost pěstovat rajčata pod přikrytím a na záhonech. Keře zasazené na otevřeném terénu se vyvíjejí méně intenzivně a dosahují výšky 1,2–1,4 m. Ve skleníku se rostlina táhne až 2 metry a poskytuje velkorysé výnosy.

Nedoporučuje se vysazovat sazenice odrůdy Cardinal na otevřeném terénu v oblastech s chladným podnebím. Toto je velká část středního Ruska.

Nuance zemědělské technologie v otevřených postelích:

 1. sazenice musí být pěstovány ve vytápěných místnostech, způsob setí přímo do půdy není vhodný;
 2. po přenesení sazenic na postele by měl být vytvořen úkryt, aby se zabránilo zamrznutí mladých výhonků během pozdních jarních mrazů;
 3. rodit začíná nejdříve v polovině června;
 4. půda musí být chráněna před vyschnutím mulčováním.

Při pěstování odrůdy Cardinal ve skleníku stojí za zvážení následující vlastnosti:

 • rajče nemá rád zamokření, takže je vytvořen kontrolovaný zavlažovací systém;
 • plody můžete sklízet již na začátku června;
 • skleník by měl mít otevírací klapky a dveře zajišťující větrání a mělo by se zabránit průvanu.

Sklizeň a aplikace plodiny

Plody rajčete Cardinal se začínají sklízet v červnu. Proces plození probíhá po celou vegetační dobu rostliny. První fáze je považována za nejplodnější.

Rajčata jsou široce používána při vaření:

 1. moření, konzervace;
 2. saláty a džusy ve formě přípravků na zimu;
 3. omáčky, kečup;
 4. rajčatová pasta atd.

Plody jsou skladovány po dlouhou dobu. Vynikající chuť používají kuchaři k přípravě prvního a druhého jídla, nápojů a omáček. Plnost rajčatové vůně a chuti se projevuje v čerstvých rajčatech, která se přidávají jako hlavní přísada do různých salátů.

Kardinál Tomato

Výhody a nevýhody odrůdy

Odrůda rajčat Cardinal je velmi oblíbená mezi zemědělci a obyvateli léta, což je vysvětleno následujícími výhodami:

 • velkoplodá;
 • vysoké obchodní kvality;
 • univerzální použití;
 • schopnost růst pod krytem a na otevřeném poli;
 • vysoké degustační skóre;
 • silná imunita, rostlina je zřídka ovlivněna běžnými škůdci a chorobami;
 • dobré klíčení semen;
 • odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Nevýhody, i když nejsou významné, ale kardinál má:

 • Chcete-li dosáhnout vysokého výnosu, budete muset pohrávat s tvorbou keře, podvazku rychle se rozvíjejících výhonků. Pokud to není provedeno včas, pod tlakem větru nebo silného deště se keř jednoduše zlomí nebo leží na zemi.
 • Druhou nuancí je, že podvazek musí být proveden v několika fázích, jak rajče roste.
 • Třetí nevýhodou odrůdy je nemožnost použití ovoce pro moření ve sklenicích kvůli jeho velké velikosti. Ale tento problém je vyřešen kroucením rajčat dříve nakrájených na kousky.

Recenze zemědělců

 • Stepan Ilyich, Rostovská oblast

Pěstuji odrůdu Cardinal již více než jeden rok. Část sazenic zasazuji do skleníku, zbytek do otevřeného terénu. Výnos je vyšší u těch rostlin, které se vyvíjejí pod krytem. Tato metoda však vyžaduje velkou pozornost: vytváření příznivého mikroklimatu, časté podvazky, štípání. Výnos na m2 je 12-17 kg. Méně náročná venkovní rajčata. Keře se nevyvíjejí tak rychle, což snižuje pravidelnost podvazků. Riziko plísňové infekce je sníženo téměř na nulu.

 • Antonina Makarova, Voroněž

Poprvé jsem zkusil kardinálská rajčata. Dříve jsem se neodvážil je pěstovat kvůli jejich velké velikosti. Je nereálné zavírat taková rajčata do sklenic. Ale po zkušenosti, kterou jsem dostal, jsem si uvědomil, že jsem se mýlil. Plody jsou velmi chutné, vhodné k rolování salátů a rajčatové šťávy. Je prostě nemožné dostat jich dost čerstvých. Buničina je jemná, středně hustá, bez zeleného jádra.

 • Platón, oblast Tver

Pěstuji zeleninu na prodej. Tomato Cardinal je mezi kupujícími velmi žádaný. Prodává se: hustá, ale ne hustě upečená rajčata vydávají příjemnou vůni, chuť harmonicky kombinuje kyselost a obsah cukru. Ovoce dokonale snáší přepravu, uchová si svou prezentaci po dlouhou dobu.

Video recenze odrůdy:

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Ještě jsem nenasadil tak vysoké rajče, ale opravdu se mi líbil popis odrůdy. Letos se pokusím najít semena, budu růst na otevřeném poli ve dvou stoncích, aby bylo více rajčat. S tak velkou velikostí ovoce hlavní věcí není přehánět to se zaléváním, jinak rajčata prasknou.