Přehled odrůdy rajčat Golden Queen a vlastností její kultivace

Vzhled žlutoplodých rajčat je velmi atraktivní. Degustátoři velmi ocenili jeho chuť. V péči je rostlina nenáročná. Tyto argumenty jsou silným argumentem ve prospěch výběru slibné odrůdy rajčat, Zlaté královny.

Rajčata Zlatá královna na křoví

Popis odrůdy

Rajče Golden Queen patří odrůdy neurčitého typu... Vegetační období je 95-105 dnů. Keře rostou vysoko, formování se provádí ve 1-2 stoncích. Listy jsou středně velké, tmavě zelené barvy. Plody jsou zaoblené, nalité do velikosti mužské pěsti. Barva rajčat je neobvyklá - medově žlutá. Vzhledem k jejich hypoalergenitě a vynikající chuti se rajčata doporučují jako dietní a dětská výživa.

Rajčatová zemědělská technologie je standardní, s pěstováním se dokáže vyrovnat i nezkušený zahradník. To je způsobeno nenáročností rostliny a její vysokou odolností vůči běžným chorobám hnízda.

Charakteristické rysy

Odrůda se doporučuje pěstovat na otevřeném terénu a pod fóliovým krytem. Keř rychle získává růst a dosahuje délky metru. To vyžaduje instalaci podpěry a podvazku. Sevření se také provádí na první kartáč.

Pěstování rajčat se provádí v sazenicích. Zvláštnost odrůdy spočívá ve schopnosti plodit i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Odrůda byla vyšlechtěna sibiřskými chovateli. V důsledku jejich práce byla získána rostlina s hypoalergenními vlastnostmi a lahodnou chutí.

Vlastnosti ovoce, výnos

Plody jsou svázány v malých kartáčích 3-4 rajčat. Plochá zaoblená rajčata mají v oblasti stopky výrazné žebrování. Hluboká medově žlutá kůže. Buničina má střední hustotu, obsahuje hodně šťávy a malé množství semen. Chuť je nasládlá s ovocnými tóny.

Odkaz! V rajčatech mnoho užitečných mikro a makro prvků... Ovoce se doporučuje pro alergiky, děti a lidi na dietní stravě.

Průměrná hmotnost rajčat pěstovaných ve skleníku dosahuje 700 g. Ovoce o hmotnosti 300–400 g se považuje za držitele rekordů na otevřených polních záhonech. Mezi obry zaujímá přední místo Zlatá královna. Při správné péči se z jednoho keře odebere 6-10 kg vybraných rajčat.

Jak pěstovat sazenice

Výsev semen Zlaté královny přímo na postele se nedělá. Nejprve musíte pěstovat sazenice. K tomu byste měli připravit nádobu o příslušném objemu, sadbě a půdní směsi.

Semena

Můžete použít sadbový materiál zakoupený i sklizený vlastními rukama. Možnost obchodu je vhodnější, protože semena již byla zpracována. Musí být namočeny pouze těsně před výsadbou. Je důležité připravit sklizená semena:

 1. třídění (výběr pouze velkých vzorků bez deformací a poškození);
 2. zkontrolujte klíčivost ve fyziologickém roztoku (na 100 ml vody 5 g chloridu sodného);
 3. dezinfikovat (ve slabém roztoku manganistanu draselného);
 4. ošetřete růstovým stimulantem (Epin, Zircon).

Semena odrůdy Golden Queen

Priming

Semeno se dobře rozvíjí ve volné, úrodné půdě. Můžete použít univerzální půdu nebo připravit půdní směs z následujících složek:

 • zahradní pozemek (část 1);
 • rašelina (2 díly);
 • humus (0,5 dílu);
 • hrubý písek (0,5 dílu);
 • popel ze dřeva (1 sklo);
 • hnojivo na bázi 10 kg půdy (15 g složky draslíku, 10 g močoviny, 30 g superfosfátu).

Odkaz! Zahradní nebo zeleninová zahradní půda před smícháním s jinými složkami by měla být v dezinfekci kalcinována v troubě. Můžete také nalijte vroucí vodu.

Kontejner

Pro pěstování sazenic se používají dřevěné bedny, plastové nádoby, jednorázové kelímky atd. Výška nádoby by neměla být menší než 15 cm. Ve spodní části jsou vytvořeny otvory, aby přebytečná vlhkost měla odkapávat. Před naplněním podkladem se na dno nalije vrstva expandovaného jílu nebo perlitu, aby se vytvořil odtok.

Setí

Připravená půda se navlhčí a nechá se několik hodin usadit. Poté je povrch mírně uvolněn, jsou vytvořeny drážky s hloubkou 1 cm, semena jsou položena ve vzdálenosti 3-4 cm, stejný interval je pozorován mezi drážkami.

Po zasetí je nádoba pokryta průhledným polyethylenem nebo sklem. Vylodění musíte umístit do teplé místnosti (průměrná teplota 25 °). Každý den se film na půl hodiny odstraní, aby se mohl vysílat. Jak půda vysychá, je navlhčena stříkací lahví.

Výhonky se objeví asi za 4–7 dní. Od tohoto okamžiku musíte odstranit přístřešek a umístit nádobu na chladnější místo (teplota by měla být nejprve 18-20 °, pak 14-16 °). Mladé výhonky potřebují dobré osvětlení. Denní světlo by mělo být 12-16 hodin.

Při zavlažování sazenic nedovolte, aby se voda dostala na zelenou.

První krycí obvaz se podává 2-3 týdny po klíčení. Pro tyto účely jsou ideální organické látky nebo speciální huminové kompozice.

Výběr se provádí poté, co se na výhoncích vytvoří 2-3 pravé listy. Každý výhonek spolu s hliněnou hrudkou se přenese do jednorázových kelímků. Po 2-3 týdnech se provede druhý výběr, ale ve větší nádobě.

Jak pěstovat rajčata

Sazenice jsou přeneseny na otevřenou půdu poté, co pominuly hrozby nočních mrazů. Sazenice se přenesou do skleníku poté, co dosáhnou výšky 25-35 cm.V této době se na výhoncích vytvoří 8-10 pravých listů, kořenový systém je dobře vyvinutý. Několik týdnů před výsadbou jsou sazenice vyneseny ven k vytvrzení. Procedura se provádí denně s postupným zvyšováním času od 30 minut do 2 hodin.

Zralá žlutá rajčata

Přistání

Postele jsou rozděleny podle schématu: 70x70 cm, keře dospělé rostliny se šíří, takže byste neměli zahustit výsadbu. Díky tomu bude těžší odejít. Pro rychlou adaptaci sazenic a intenzivní růst musíte připravit půdu. Kromě dezinfekce bude nutné při zvýšené hustotě obohatit hnojivo, písek a rašelinu.

Voda se nejprve nalije do připravených otvorů, po kterých se instaluje sazenice. Jemnými pohyby jej pohřbí a mírně přitlačují půdu. Po zavlažování jsou postele mírně uvolněné a pokryté mulčováním.

Péče

Další péče je v souladu se standardními pravidly zemědělské technologie. Existují určité nuance týkající se tvarování a sevření keřů. Informace jsou uvedeny v tabulce.

Činnosti péče o rajčata

název

Pravidelnost

Vlastnosti

Zalévání

1-2 s. za týden, v případě horka denně

Zavlažování by mělo být zahájeno 3-5 dní po výsadbě. Dále je režim nastaven s ohledem na stupeň vlhkosti půdy.

Odplevelení, uvolnění

Jednou za 2 týdny nebo podle potřeby

Uvolňování se provádí po zalévání, aby se zabránilo tvorbě kůry. Plevel přitahuje parazity, vyvolává vývoj houby. Pro úsporu času je vhodné oba postupy kombinovat.

Šlapání

+

Provedeno až po první květinový kartáč.

Bush tvarování

+

Bush je vytvořen ve 1-2 stoncích.

Podvazek

+

Provádí se na podporu v několika fázích, jak roste keř.

Top dressing

Po výsadbě udělejte 3krát.

Poprvé 10 dní po výsadbě (směs divizny 0,5 l a nitrophoska 15 ml na kbelík s vodou);

Podruhé za 3 týdny. (minerální hnojiva s dusíkem, fosforem a draslíkem);

Potřetí za 2 týdny. (složení draslík-fosfor)

Vlastnosti kultivace a možné obtíže

Po výsadbě sazenice rychle získává růst. Pokud se rostlina vyvíjí špatně, musí být zavedena dusíkatá hnojiva. Je také důležité upravit zálivku.

Během období květu brambor jsou zahradní plodiny ovlivněny bramborem bramborovým. Často si oblíbil rajčatové keře, což může vést ke zničení výsadby. Aby se předešlo problémům, doporučuje se pravidelně kontrolovat lůžka, aby bylo možné identifikovat brouky nebo larvy. Pokud je nalezena velká populace, mělo by být provedeno ošetření insekticidy.

Největší potíže nastávají u nevlastních dětí. Téměř každý týden je třeba je odstranit, aby byl keř správně vytvořen. Budete také muset věnovat pozornost podvazku. Jinak se větry zlomí pod vlivem větru nebo pod tíhou ovoce.

Nemoci a škůdci

Rajče Golden Queen se vyznačuje silnou imunitou. Odpor se projevuje běžnými chorobami lilek. Jako profylaxe proti tabákové mozaice, pozdní plísni a vadnutí fusaria se doporučuje provést následující opatření:

 1. před výsadbou vydezinfikujte povrchy skleníku a půdy (pomocí roztoku manganistanu draselného nebo síranu měďnatého);
 2. postříkat postele prostředky proti plísni (přípravky obsahující měď);
 3. pravidelně větrejte skleník, vyhýbejte se průvanu;
 4. odplevelení a uvolnění půdy;
 5. položte vrstvu mulče na zem, abyste chránili půdu před vysycháním.

Rostliny je třeba systematicky kontrolovat, zda neobsahují škůdce. Následující paraziti jsou nebezpeční pro vylodění:

 • molice;
 • třásně;
 • slimáci;
 • mšice;
 • medvěd.

Když je zjištěn hmyz nebo produkty jeho životně důležité činnosti, je nutné postříkat postele pomocí insekticidů. Bramborového bramboru Colorado se můžete zbavit ručním sběrem larev a dospělých. Pokud to nepomůže, uchýlí se ke zpracování rajčat speciálními prostředky.

Nuance pěstování na otevřeném prostranství a ve skleníku

Rajčata ruského výběru Zolotaya Koroleva jsou určeny pro pěstování ve skleníku. V teplých oblastech se úspěšně pěstuje na otevřeném poli. Pokud zvolíte možnost pod krytem, ​​měli byste vzít v úvahu následující pokyny.

 1. Kořenový systém rajčat můžete zlepšit obohacením půdy kyslíkem a dusíkem. Sloučeniny dusíku se aplikují před obdobím květu. Později se používají hnojiva potaš-fosfor. Přístup k kyslíku můžete otevřít uvolněním nebo výsadbou mezi řadami luštěnin.
 2. Chutnost ovoce se zlepší, pokud je bazalka vysazena po obvodu rajčatových záhonů. Rajčata získají jasnější aroma a bohatší chuť.
 3. Aby se zabránilo infekci plísňovými chorobami, doporučuje se skleník denně větrat. Zároveň je však důležité vyhnout se průvanu, zvláště dokud nejsou sazenice silné.

Při pěstování rajčat v otevřeném terénu je vhodné instalovat kapkový zavlažovací systém. Tato metoda je vhodná nejen pro zvlhčení půdy, ale také pro zavedení výživných složení a obvazů. Tato možnost zavlažování zjednodušuje údržbu lůžek. Aby se zabránilo parazitům mezi řádky, měly by být vysazeny rostliny, které odpuzují škůdce. Jsou to: měsíčky, petržel, tymián, šalvěj atd.

Sklizeň a aplikace plodiny

Když jsou v květnu vysazeny sazenice Zlaté královny, plody dosáhnou technické zralosti ve druhé polovině července. Rajčata ve skleníku dozrávají o pár týdnů dříve než na otevřeném poli. Období sklizně se neprovádí kvůli přátelské tvorbě vaječníků a zrání. Zelenina se skladuje dostatečně dlouho na chladném místě.

Jednou z výhod odrůdy je univerzální použití ovoce. Jsou vhodné pro přípravu mnoha kulinářských pokrmů. Vzhledem ke své velké velikosti se rajčata zřídka používají k víření celého.Rajčata jsou však ideální pro čerstvé saláty a zimní přípravu, kde se ovoce rozdrtí na klíny. Z buničiny se získá hustá a chutná šťáva, která se také sklízí ke spotřebě v chladném období.

Částečný pohled na Zlatou královnu

Výhody a nevýhody odrůdy

Zlatá královna je letním obyvatelům a majitelům skleníkových komplexů dobře známa. Odrůda je oblíbená pro následující výhody:

 • velkoplodá;
 • vynikající chuť;
 • časné zrání;
 • nenáročnost na zemědělskou technologii;
 • stabilní vysoký výnos;
 • silná imunita;
 • vysoký obsah aminokyselin, cukru a dalších živin;
 • schopnost růst venku a pod krytem.

V procesu pěstování odrůdy je třeba vzít v úvahu některé nevýhody:

 • potřeba sevření, tvarování keře;
 • povinné hnojení půdy (intenzivní růst a tvorba velkých plodů vyžaduje neustálé krmení živinami);
 • podvazek k podpěrám (vysoká, šířící se rostlina se může zlomit pod tíhou ovoce).

Recenze zemědělců

 • Semyon Ilyich, Krasnodarské území

Při výsadbě sazenic ve skleníku okamžitě instaluji podpěry. Růst výhonků je intenzivní, takže první úroveň podvazku trávím již 3 týdny po výsadbě. Rostlina dobře reaguje na hnojení. Používám minerální složení i organickou hmotu. Pozdní plíseň zničila postele volgogradskými rajčaty a Rufusem. Přistání se Zlatou královnou zůstalo nedotčeno.

 • Antonina, Moskevská oblast

Rajčata jsou plně v souladu s jejich jménem. Zlatá královna je skvěle pěstována na otevřeném poli. Sazenice zakrývám filmem pouze v noci, kdy hrozí pozdní mráz. Velmi se mi líbí prezentace a chuť rajčat. Již druhý rok připravuji na zimu pro svou malou vnučku rajčatový protlak. Odborníci na výživu říkají, že kmen je pro batolata dobrý. O víkendech hýčkám své dospělé děti pizzou, kterou také vařím s využitím Zlaté královny. Ukázalo se, že z keře není více než 7 kg ovoce.

 • Elena, Rostovská oblast

Obecně platí, že odrůda Golden Queen přináší ovoce dobře, ale vyžaduje pravidelné krmení a štípání. Nevýhodou odrůdy je tvorba velkého počtu nevlastních dětí, které musí být odstraněny téměř každý týden. Mezi výhody: stabilní výnos, odolnost vůči chorobám, srozumitelná zemědělská technologie.

Video recenze odrůdy:

Kategorie:Zelenina | Rajčata
Goshia avatar

Na základě popisu není těžké pěstovat tuto odrůdu rajčat. Myslím, že musíte pěstovat keř ve dvou stoncích, ale nerozumím tomu - je to sevření prvního kartáče, vždy se snažím odříznout všechny nevlastní synky a dělat to pravidelně.

Avatar Lera1

Taková rajčata nejsou příliš vhodná pro rajče, boršč bude příliš bledý a ošklivý, ale naopak ve sklenici spolu s červenými rajčaty vypadá docela dobře a nechutná špatná rajčata.

Uživatelský avatar Ivan Sergeev

Pro mě není hlavní věcí v rajčatech jeho vzhled a dokonce ani jeho chuť, více mě zajímají jejich prospěšné vlastnosti, například bohatství železa. Ale u žlutých rajčat by to teoreticky mělo být mnohem méně.

Tato odrůda rajčat je pro mě jen dar z nebes. Semena jsem zasadil nejprve do nádob, až vyrostly, pak do skleníku. Byly přijaty všechny sazenice. Vlastností je jejich rychlý růst, svázal jsem je s podporou. A také velké masité plody, protože ne každá odrůda dává takovou úrodu. Chuť je velmi šťavnatá a lehká. Děti jsou s nimi potěšeny.

Uživatelský avatar Lyubov Moroz

A zamiloval jsem se do žlutoplodých rajčat pro jejich dietní povahu. Mohou je jíst i lidé s dnou a gastrointestinálními chorobami. Oblíbené odrůdy - tato, zlatá královna a hybrid Stesha.