Recenze odrůdy rajčat "King of Beauty"

Odrůda Beauty King byla získána na šlechtitelské stanici jako plod práce amerických vědců. Neobvyklý vzhled, vynikající chuť a inertnost vůči plísni jsou vizitkou rajčete krále krásy. Výjimečné vlastnosti rostliny a vlastnosti kultivace jsou popsány níže.

Král rajčat krásy

Popis odrůdy

Zvláštnost odrůdy spočívá v neomezeném růstu rostliny, což naznačuje, že kultura patří neurčitému druhu. Výška keře může dosáhnout 2 metry.

Vlastnosti králíka krásy:

 • vegetační období - 110-118 dní;
 • vnější znaky - vysoký keř s velkými listy a velkými plody, barva listů je bohatě zelená;
 • hmotnost ovoce - 180-300 g;
 • barva slupky - oranžová s červenými pruhy;
 • tvar ovoce - zaoblený zploštělý;
 • pravidla zemědělského inženýrství - standard;
 • účel rajčat je univerzální;
 • odolnost vůči chorobám - vysoká;
 • místo pěstování - pod krytem a na otevřeném poli;
 • výnos - od 5 do 7,5 kg na keř.

Jak pěstovat sazenice

Výsev dál sazenice se provádí 2 měsíce před přenosem mladých výhonků na lůžka (skleník nebo na otevřeném terénu). Nejprve se ale semena setřídí a odmítají se vzorky s nerovným povrchem, skvrnami a známkami plísňové infekce. Semeno je často infikováno běžnými chorobami, takže je dezinfikováno namočením do slabého roztoku manganistanu draselného. Jako zpracovatel můžete také použít speciální agenty, které se prodávají v zahradnickém obchodě.

Odkaz! Pro zvýšení klíčivosti a ochranu proti chorobám je osivo udržováno v stimulátoru růstu!

Půda pro setí je neutrální. Je snadnější použít hotový substrát pro univerzální použití nebo speciální pro rajčata. Vhodná je také možnost vlastní směsi půdy z písku, zahradní zeminy, dřevěného popela, humusu. Je vybrána nádoba na sazenice s výškou strany 15-25 cm, ve spodní části musí být drenážní otvory a drenážní vrstva (například keramzit).

Ve zvlhčené (ne mokré) půdě jsou semena pohřbena o 0,8–1 cm. Po postřiku půdy nad výsevem je nádoba pokryta fólií nebo sklem. V prostředí 23-25 ​​° se sazenice objeví po 6-10 dnech. Jakmile se na výhoncích objeví 1-3 listy, provede se trs. Je žádoucí kombinovat tento proces s léčbou růstovým stimulantem (například pomocí Pennantu).

Důležité! Ošetření sazenic růstovým stimulantem zvyšuje imunitu rostlin, optimalizuje vnímání minerálních doplňků.

Následující faktory zajišťují normální vývoj mladých výhonků:

 1. dostatečné osvětlení (doba denního světla by měla být 8-12 hodin);
 2. klouzavý teplotní režim (během dne 20 - 23 °, v noci 16 - 18 °);
 3. pravidelné zalévání usazenou teplou vodou (nemůžete naplnit sazenice a nechat půdu vyschnout);
 4. včasné krmení a ošetření růstovými stimulanty.

Během zavlažování nedovolte, aby voda vnikla do zelené části rostliny. Před výsadbou na postelích je třeba sazenice vytvrdit. K tomu jsou kontejnery vytaženy na 1-2 hodiny na ulici. Při pěstování sazenic a během adaptačního období je třeba se vyvarovat průvanu.

Cutaway Tomatoes Král krásy

Jak pěstovat rajčata

Přistání

Sazenice se přemístí na záhony 55-60 dní po zasetí.Při přistání na otevřeném terénu je třeba vzít v úvahu indikátor noční teploty, který by neměl dosáhnout nuly. V případě prudkého zhoršení povětrnostních podmínek se doporučuje v noci přikrýt přistání geotextiliemi nebo fólií.

Výsadba se provádí v připravené půdě. K tomu je vykopán, hnojen organickými nebo minerálními hnojivy a zvlhčen. Postele jsou vytvořeny podle schématu: 3-4 keře na 1 m2. Otvor je nejprve obohacen dřevěným popelem a důkladně zalit. Při zakopávání porostu jsou spodní listy odříznuty, aby se nedostaly do kontaktu se zemí. Pokud je noha vysoká, je tato akce přeskočena.

Odkaz! Při výsadbě sazenic na postelích se aplikují dusíkatá hnojiva, která mají příznivý vliv na vývoj a růst rostliny.

Péče

pravidla péče o rajče Král krásy se nijak výrazně neliší od zemědělské technologie jiných odrůd. Je nutné pravidelné odplevelení a kypření půdy. Tyto postupy jsou obvykle kombinovány za účelem optimalizace procesu. Sousedí s plevelem je plné houbových a hnilobných lézí, které se aktivně vyvíjejí ve vlhkém teplém prostředí. Provzdušňování půdy usnadňuje lepší pronikání živin a kyslíku do kořenové části rostliny.

Režim zavlažování se vybírá s ohledem na typ půdy. Je důležité nenechat to vyschnout. Obvykle ve fázi růstu sazenic se používá dvojité zavlažování za týden. Jak denní teplota stoupá, zalévání se stává častějším pro každodenní procedury. Půda by měla být navlhčena brzy ráno nebo večer, jakmile se slunce začne skrývat za obzorem. Používá se pouze teplá, usazená voda.

Po výsadbě sazenic se živinové směsi zavedou ještě dvakrát:

 • před kvetením;
 • během tvorby plodů.

Pokud během období přírůstku zelené hmoty existuje potřeba dusíkatých hnojiv, jsou pro tvorbu vaječníků vhodnější prostředky obsahující draslík a fosfor.

Odrůda se vyznačuje intenzivním růstem keře, takže rostlina potřebuje podvazek. Za tímto účelem jsou instalovány vysoké kolíky nebo je postavena mříž. Bush je tvarován do 2-3 stonků. Jak výhonky rostou, provádí se štípání (po stranách se tvoří sterilní větve).

Vlastnosti kultivace a možné obtíže

Při pěstování odrůdy King of Beauty je třeba věnovat zvláštní pozornost následujícím problémům.

 1. Při pěstování sazenic jsou hlavními podmínkami dostatečné zalévání a denní světlo po dobu asi 10 hodin. Pro vytvoření přijatelného mikroklimatu je důležité najít správné místo.
 2. Pokud jsou sazenice, které neprošly vytvrzením, přeneseny na záhony, existuje vysoká pravděpodobnost jejich vadnutí.
 3. Zavlažování by mělo být prováděno pravidelně, ale před zaléváním se kontroluje úroveň vlhkosti půdy. Stagnace vody by neměla být povolena, to je plné houbové infekce a rozvoje hniloby.
 4. Rostlina rychle roste. Keře, které nejsou včas svázané, se snadno zlomí z větru a pod tíhou dozrávajících plodů. Proto častěji musíte zkontrolovat postele, udělat podvazek.
 5. Aktivní slunce hodně škodí, rajčata se mohou spálit a jednoduše uschnout. Z důvodu ochrany se doporučuje stavět primitivní struktury se světelným stínováním. Může to být speciální zahradní síťovina nebo chintzová tkanina.
 6. I přes silnou imunitu nelze preventivní opatření ignorovat. Všechna ošetření by měla být prováděna podle harmonogramu.

Nemoci a škůdci

Král krásy je inertní vůči běžným chorobám lilek, ale neměla by se zanedbávat preventivní opatření.

Vážné problémy jsou považovány:

 • pruh;
 • verticilární vadnutí;
 • horní hniloba;
 • hnědé špinění;
 • fusarium vadnutí atd.

K ošetření a profylaxi se používají speciální chemické fungicidy a prostředky vyvinuté na bázi biologicky aktivních látek. Populární: Ridomil, Quadris, Syngenta; Magnicur a další.

Jsou nebezpečné pro rostlinu a škůdce:

 • slimáci;
 • molice;
 • medvěd,
 • roztoč.

V boji proti parazitům jsou aktivní následující agenti: Confidor, Karbofos, Strela, Bazudin. Spolu s drogami se používají lidové metody s použitím dřevěného popela, solného roztoku, infuze na tabák, měsíčku atd.

Nuance pěstování na otevřeném prostranství a ve skleníku

Při výsadbě malého množství sazenic nebude obtížné správně uspořádat postele. Pokud se počet sazenic odhaduje na několik stovek nebo dokonce tisíců, je nutné dodržovat určité uspořádání keřů. Možnosti skleníku se liší od pravidel v otevřeném terénu.

Při pěstování rajčat v utajení jsou dodržovány následující požadavky:

 1. neustálé sledování stupně vlhkosti půdy, nedovolte stagnaci vody v půdě;
 2. je vyžadováno plánované větrání;
 3. je třeba se vyvarovat průvanu;
 4. schéma výsadby: interval mezi keři je od 40 do 50 cm, rozestup řádků je 75-80 cm.

Důležité! Dospělé rostliny by se neměly dotýkat větví sousední plodiny, proto je zakázáno omezovat doporučené vzdálenosti.

V otevřeném terénu jsou postele vytvořeny podle schémat:

 • rozteč v řadách 40 cm, řádkování - 65-70 cm;
 • střídavé přistání - 50x40 cm.

Volná místa mezi rajčaty mohou být osázena bylinkami.

Sklizeň a aplikace plodiny

Čas sklizně začíná koncem července. Při pěstování rajčat ve sklenících můžete dobu zrání plodů zkrátit o několik týdnů. Zralé plody nevyplňují bohatou červenou barvu, oranžový tón se žlutými pruhy je považován za normální.

Aplikaci Krále krásy lze nazvat univerzální. Džusy a bramborová kaše se připravují z rajčat, saláty se na zimu srolují a používají se v kombinaci s jinými odrůdami k výrobě těstovin. Můžete si také pochutnat na původní chuti s čerstvými rajčaty. Dávají salátu nejen příjemnou osvěžující kyselost, ale také originální barvu.

Odrůda rajčat Král krásy

Výhody a nevýhody odrůdy

Král krásy je považován za všestranný, protože je vhodný pro vnitřní i venkovní pěstování. Mezi další výhody odrůdy:

 • výrazná schopnost tvořit vaječníky;
 • silná imunita proti plísni;
 • atraktivní a neobvyklý vzhled ovoce;
 • sklizeň je zachována po dlouhou dobu bez ztráty chuti a prezentace;
 • rajčata dobře snášejí přepravu.

Při výběru této odrůdy pro pěstování ve sklenících nebo zeleninových zahradách je důležité vzít v úvahu některé nuance:

 • relativně nízký výnos (ve srovnání s jinými odrůdami vychází průměrný údaj);
 • při pěstování rajčat na Sibiři nebo ve středním Rusku je vhodná metoda s přístřeškem (na otevřeném prostranství mohou mladé rostliny zmrznout, pokud jsou zasazeny podle plánu, s pozdní výsadbou je vysoká pravděpodobnost získání nezralé plodiny).

Podívejte se na video recenzi odrůdy:

Recenze zemědělců

 • Nikolay Vasilievich, Novgorodská oblast

Odrůda King of Beauty se v mých sklenících udomácnila kvůli slušné chuti ovoce a nenáročnosti v zemědělské technologii. Pro každého zemědělce je důležité, aby byla sklizeň včas prodána, zatímco prezentace odpovídá potřebám spotřebitelů. S rajčaty krále krásy nejsou žádné takové problémy, vyznačují se vynikající kvalitou uchování, přepravitelností. Přesazuji sazenice do záhonů s keři, které jsou vytvořeny ze 2 výhonků. Interval mezi rostlinami udržuji na 40-50 cm.

 • Dmitrij, Krasnodarský kraj

Krále krásy nelze nazvat jinak než exotickým. Je to způsobeno neobvyklou barvou ovoce a jeho tvarem. Na otevřeném poli pěstuji rajče spolu s dalšími odrůdami již více než 5 let. V průměru je hmotnost jednoho rajčete 200-250 gramů, ale převládající množství plodiny neváží více než 180 gramů. Formuji keře do tří kmenů. Za hlavní výhodu krále krásy považuji vysokou odolnost vůči plísni a jiným houbovým chorobám.

 • Valentina, oblast Kursk

Udržuji 6 skleníkových komplexů pro pěstování rajčat, praktikuji více než 7 let. Během této doby se objevily přední odrůdy, které každoročně vysazuji. Mezi nimi je Král krásy.Kultura je ideální pro krycí způsob kultivace. Výška dospělého keře dosahuje 160 - 180 cm, hmotnost největšího plodu je 250 - 300 g. Preventivní ošetření proti běžným neštěstím je minimalizováno, což je vysvětleno vysokou odolností rajčat proti houbovým infekcím a hnilobě. Sklizeň je zachována po dlouhou dobu, přeprava probíhá bez následného třídění, plody snášejí přepravu dobře.

Na fórech zahradníků jsou recenze týkající se odrůdy King of Beauty převážně pozitivní, což naznačuje silnou imunitu a dobré přizpůsobení rostliny různým podmínkám.

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Neuvěřitelně skvrnité rajče a uvnitř je stejného druhu. Nikdy jsem neošetřoval sazenice růstovým stimulantem ke zvýšení imunity. Bude muset zkusit příští rok.
 

Uživatelský avatar Egorr

Vzhled plodů této odrůdy je velmi neobvyklý. Bude nutné se ho pokusit zasadit, i když nepociťuji velký optimismus, v zásadě nepoužívám stimulanty růstu a klima v našem regionu se s největší pravděpodobností liší od oblasti, pro kterou bylo odstraněno.

Avatar Lera1

Jedná se o poměrně sladkou odrůdu rajčat, a to si pamatuji, jakmile jsem ji koupil na trhu. Ale oklamali mě semeny, doufám, že příští rok dostanu tuto konkrétní odrůdu.