Pěstování malin

Je známo, že maliny obsahují mnoho prospěšných živin. Zahradní maliny spolu s lesními malinami mají léčivé vlastnosti. Konzervované nebo čerstvě sklizené bobule se používají při nachlazení jako antipyretikum. Maliny se užívají při vysokém krevním tlaku, při anémii, při různých onemocněních žaludku.

Maliny se vysazují na podzim a na jaře. Pro výsadbu musíte připravit pozemek o velikosti 1 čtvereční. m. Obvykle se aplikuje od 10 do 20 kg kompostu nebo hnojiv, nebo 20 g draselné soli nebo 35 g superfosfátu. Popel ze dřeva je považován za dobré hnojivo pro maliny. Je také nutné vykopat půdu na místě do hloubky 20 až 25 cm Je důležité, aby se doporučuje pěstovat maliny v samostatných oblastech, aby nedošlo k míchání odrůd.

Abyste dosáhli vynikajícího opylování v jedné oblasti, můžete vysadit maximálně 3 odrůdy malin. Vylodění se provádí ve společných příkopech nebo jednotlivých jámách. Hloubka by měla být stejná jako v dětském pokoji, nebo o několik cm hlubší.

Po výsadbě jsou keře obvykle mulčovány a napojeny. Poté nakrájejte na 20-30 cm, nebo dokonce nakrájejte na úroveň země.

Pěstování malin zahrnuje také systém krmení (15 g potašových hnojiv nebo 20-30 g superfosfátu).

Maliny se používají k léčebným účelům (čaj, vývar atd.). Dělá to skvělý džem. Čerstvé je také velmi populární.

Dnes jsou maliny široce používány jako hlavní složka dezertu v populárních maloobchodech.

Kategorie:Rostoucí | Maliny
Uživatelský avatar Wika

Aby maliny nerostly a přinesly dobrou úrodu, je nutné se o ně starat. Stačí ji trochu rozběhnout a promění se v hustou houštinu s malými bobulemi.

Uživatelský avatar Natalia Petrova

Zde jsou některé dobré sazenice http://www.abekker.kz/sazhentsy-malina-gigant-krasnaya-remontantnaya, objednal jsem si sám, dokonce jsem dokázal sklízet první plodinu.

Avatar Lera1

S malinami obvykle nejsou žádné starosti a potíže, je v něm spousta užitečných vlastností. Které odrůdy malin lze připsat těm, kteří nejsou rozmarní a snadno opylovatelní? Pro začátečníka je to důležité.