Jak správně chovat červy doma

Bloodworm je komáří larva, která se používá ke krmení ryb žijících v akváriu nebo jako návnada při lovu s prutem. Můžete si pěstovat červy doma. Podle všech pravidel a doporučení může tento typ činnosti přinést dobrý zisk. Chov krevních červů doma je podnikání, které lze získat zpět dostatečně rychle.

Jak chovat červy

Prostory a podmínky zadržení

Ti, kteří chtějí začít podnikat, se mohou vyzbrojit kbelíkem a jít k jezeru extrahovat larvy mytím.

Pokud jsou plánovány malé objemy produkce, stačí k chovu využít malou místnost v domě nebo vyhřátou stodolu ve vašem dvoře. Za účelem pěstování krevních červů z vajec se bude muset začínající podnikatel postarat o vytvoření dvou workshopů. První bude obsahovat dospělé a druhý vylíhnutý hmyz.

Chcete-li místnost rozdělit na několik částí, budete potřebovat jemné pletivo. Je velmi důležité, aby dospělí nemohli dosáhnout vylíhnutých larev. Je bezpodmínečně nutné instalovat moskytiéry na okenní otvory, aby se zabránilo vniknutí cizích komárů do místnosti.

V dílnách určených k chovu krevních červů byste měli nainstalovat:

 • topení;
 • větrání;
 • vést vodu.

V místnostech je důležité udržovat teplotu na 18-20 ° C. Podmínky nízké teploty zpomalují růst hmyzu. Jejich tělo se stává příliš křehkým, což jim znemožňuje normální snášení transportu. Vlhkost v dílně by měla dosáhnout 70%. Pro normální růst krevní červ nevyžaduje zvláštní podmínky, pokud jde o osvětlení. Hmyz může prospívat v absolutní tmě.

Při chovu je důležité dodržovat podmínky, které jsou totožné s přirozeným prostředím. Chcete-li to provést, musíte se postarat o dostupnost:

 • obdélníkový rezervoár s podlouhlými obrysy;
 • dno izolované od půdy, které bude umístěno v mírném svahu;
 • kontinuální tok;
 • vodní sloupec v nádrži, dosahující 10-12 cm;
 • Délka umělé nádrže 3–5 m;
 • vhodné teplotní podmínky.

Je důležité zajistit stálou cirkulaci vody. V tomto případě by však měl být průtok řízen tak, aby voda netečela vysokou rychlostí, ale postupně se pohybovala. Abyste zajistili takové podmínky, budete si muset koupit čerpadlo schopné čerpat vodu v kruhu. Lidem zabývajícím se chovem krevních červů se doporučuje systematicky zavádět vitamínové směsi a hnojení do rezervoáru.

Kde získat suroviny

Larvy komárů žijí na dně nádrže a v bahně. Chcete-li získat surovinu, musíte ji umýt speciálním zařízením (kbelík s dlouhou rukojetí). Zařízení lze postavit vlastními rukama. Chcete-li to provést, musíte z ocelové tyče udělat ráfek a na něj umístit kovovou síť. Délka by se měla rovnat hloubce nádrže a objem by se měl rovnat 7-10 litrů.

Pomocí kbelíku je ze spodního povrchu sbírán kal spolu s obsahem. Písek se postupně vyplavuje a v misce zůstávají částečky trosek a červů. Předpokládá se, že nejlepší je chytit larvy komárů v chladném období ledovou dírou. V období jaro-podzim se čluny používají k mytí. V létě nelze suroviny těžit.

Chováme doma červy

Při chovu larev hmyzu je důležité dodržovat základní pokyny pro pěstování.

Získání vajíček a larev komárů

Workshop by měl vytvořit vhodné podmínky pro pěstování larev. Po instalaci nádoby je nutné ji naplnit vodou, aby hloubka nepřesáhla 3 cm. Samice kladou vajíčka do vodního prostředí a umírají.

Je vhodné dát vodě nažloutlý odstín, který simuluje podmínky bažiny příznivé pro hmyz. Po položení se vejce umístěná v nádobě přesunou spolu s nádobou do umělé nádrže naplněné malým množstvím vody. Po 3 dnech se objeví larvy, které jsou dále tříděny. Asi 12% larev by mělo být umístěno ve stejné dílně pro další chov královen, aby se získala vajíčka. Zbytek larev je distribuován v jiné místnosti. Právě zde se budou moci plně rozvinout a proměnit se v plnohodnotného červa.

Rostoucí larvy krevních červů

Prvním krokem je příprava nádoby se stranami, jejichž výška dosahuje 3 cm. Po nalití kalu vroucí vodou ji vložte do nádoby. Toto prostředí je ideální pro vývoj larev.

Ke krmení larev během tohoto období byste měli použít droždí dříve zředěné v teplé vodě a smíchané s malým procentem nečistot v pánvi. Regulace teploty v dílně je jednou z hlavních podmínek pro pěstování larev. V případě, že teplota byla o něco vyšší nebo nižší než obvykle, měly by se larvy krmit každé 2-3 dny. Za optimálních podmínek stačí podávat jídlo jednou za 2 týdny. Nadměrné množství kvasinek v krmivu vyvolává nástup procesu rozpadu. Při přípravě jídla se střídá druh kvasnic. Čerstvé droždí se používá poprvé, suché droždí jako druhé.

Bloodworms se vyvíjejí dostatečně rychle. Z vajíčka se během několika týdnů vyvine larva. Poté se můžete vypořádat s oddělením krevních červů od hromadění bahna.

Postup oddělování larev od nečistot:

 1. Po umístění nečistot s červotočem na síto je opláchněte pod vodou.
 2. Kal začne prosévat otvory a krvavý červ zůstane na svém místě.
 3. Po oddělení larvy by měly být shromážděny do síťového vaku a důkladně omyty pod tekoucí vodou.

Pro pěstování nové generace lze sítkový kal znovu použít. Poté, co jsme se rozhodli vytvořit produkci pro chov larev komárů, je důležité vypočítat počet budoucího hmyzu, abychom pochopili, jak velká bude dílna potřebná.

Pěstování královen krevních červů

Vejce budou vyžadována pro další růstový cyklus hmyz... Je mnohem snazší chovat královny samostatně, než je chytat na ulici pomocí sítě. Proces rozmnožování komárů je identický s procesem rozmnožování krevních červů.

Je třeba mít na paměti, že larva zůstává ve stavu kukly pouze 5 dní. Proto bude třeba co nejdříve prodat část krevního červu, která nemusí být ponechána pro vývoj královen.

Po výskytu samice komára se hmyz připravuje na výskyt potomků. Krmení během tohoto období lze vyloučit. Poté, co získal trochu hmoty, hmyz přechází na páření a kladení vajec. Samice po položení zemře. Cyklus se opakuje znovu.

Proces pěstování larev komárů je rozdělen do několika fází:

 • fáze získávání vajíček, ze kterých se brzy vylíhnou larvy;
 • fáze růstu larev komárů až do zakuklení.

Je velmi důležité kontrolovat podmínky, ve kterých je červ uchováván. Sušení kalu v nádrži je nepřijatelné.

Živý červ v rukou

Krmení

Larvy musí být krmeny od okamžiku, kdy se objeví. První den se živí zdivým hlenem, po kterém lze zavést další krmivo. Hlavní potravou krevních červů jsou kvasnice. Za každý čtvereční m doporučuje se přidat 100-110 g droždí předem zředěného ve vodě. Několik dní před odběrem vzorků se dávka kvasinek ke krmení sníží na 45 g. Je-li to požadováno, může být do zásobníku přidáno malé procento organicky čistého kuřecího trusu.

Nejlepší je používat biopotraviny, jako jsou:

 • krmná směs pro ryby;
 • chléb.

Horní obvaz je důkladně smíchán s bahnem a rozetřen v tenké vrstvě na spodní povrch. Další zdroj se přidává jednou za 7-8 dní. Usazením tubifexu v domácí nádrži můžete zlepšit růst rostlin.

Chyby pro začínající podnikatele

Nezvyklí podnikatelé velmi často dělají chyby při chovu krevních červů. Nejběžnější jsou popsány níže.

 1. Nízká teplota. Se snížením doporučeného teplotního režimu lze proces vývoje larev výrazně zpomalit.
 2. Nadměrný objem vody v ředicí nádrži. Přívod kyslíku do larev se zhoršuje a červi umírají.
 3. Použití nádob po chemikáliích. Chemické látky přetrvávají i po důkladném umytí. Normální reprodukce krevních červů v takové nádobě je nemožná.

Porušení teploty

Při zvýšených teplotách je důležité snížit množství kvasinek pro krmení. Nedodržení tohoto pravidla vede k procesu rozpadu. Do vzduchu začne pronikat směs metanu a sirovodíku. Porušení teplotního režimu také zpomaluje vývoj larev. Při chovu larev hmyzu je nesmírně důležité dodržovat pravidla a doporučení týkající se teploty místnosti. To vám umožní růst kvalitního produktu a získat dobrý zisk.

Vlastnosti chovu krevních červů v zimě

V chladném období jsou nejdůležitějšími vlastnostmi chovu krevních červů:

 • dodržování teplotního režimu v místnosti v rozmezí 18-20C;
 • žádné průvany v dílně.

Zbytek procesu pěstování se neliší od šlechtění po zbytek roku.

Sbírání krevních červů

Sběr by měl být proveden před zahájením procesu kuklení. Z nádob přeneste celý obsah do síťového bubnu pro opláchnutí. Buben je spuštěn elektromotorem, lze však použít ruční otáčení. Během praní vychází kal. Larvy zbývající na povrchu by měly být přeneseny do síťových vaků a důkladně omyty pod tekoucí vodou. Zpravidla za den od 250 m2. je možné shromáždit 3 kg červů.

Oplachování červů

Skladování produktů

Je nemožné prodat zboží okamžitě, proto se podnikatel musí předem postarat o zajištění určitých podmínek pro skladování. Hlavní výhodou krevních červů je udržet je naživu po zmrazení. Křehkost a něha larev však při nesprávném skladování přispívá ke smrti larev komárů. Mrtvé ryby se nepoužívají jako návnada a jídlo.

Bloodworms vydrží nízké teploty, ale odborníci doporučují skladovat je při 0 ° C. Existuje několik způsobů skladování produktů:

 1. Skladování a rozmrazování mrazničky pod vodou. Mech je položen na povrch dna nádoby. Teprve potom mohou být umístěny larvy.
 2. Skladování ve spodní části chladničky.
 3. Skladování v toaletní nádrži. Surovina se umístí do nylonových punčoch a ponoří se do vody.
 4. Skladování ve velkých skleněných nádobách, ve kterých se tvoří vrstvy řas a larev. Nádoby s mokrou pěnou dole jsou uchovávány v chladných místnostech s vysokou úrovní vlhkosti.

Při velkovýrobě se výrobky uchovávají ve vodě. Nejdůležitější je, aby byly larvy zcela ponořeny do vody. Vodní vrstva by měla být v rozmezí 1,5–2 cm. Každá z larev by měla mít přístup k vodě.

Je nepřijatelné skladovat příliš mnoho krevních červů v malé nádobě. To bude mít za následek zranění a spékání produktu. Toto skladování zahrnuje systematickou výměnu vody. Je velmi důležité vyhnout se náhlým změnám teploty.

V chladném období můžete krvavé červy skladovat venku v kontejneru.

Výpočet zisku

Chcete-li vypočítat zisk, potřebujete znát náklady na larvy. Nákladová položka zahrnuje nejen dodávku potravin, ale také platbu za komunikaci.Na každý kilogram produkce je zapotřebí nejméně 500 g droždí. Můžete si koupit červy pro chov za velkoobchodní cenu 55-75 rublů. na kg. Pěstování larev komárů v bytě bude cena kilogramu 80 rublů. V závislosti na regionu bude tržní hodnota 350-3000 rublů. na kg. Pokud se při výpočtech použije cena 1000 rublů, lze stanovit, že podnikatel vydělá z každého kg 920 rublů.

Při výpočtu přesného výkonu je důležitá sezónnost. V chladném období dochází k nadměrné produkci a v horkém období malé procento larev umírá. V případě nadbytečné nabídky produktů je nutné zorganizovat zmrazení zboží v malých vrstvách za účelem dalšího prodeje. Velkoobchody nakupují zboží v kilogramech a maloobchodní odběratelé odebírají malé množství, takže musíte předem myslet na balení a balení.

Když jste se rozhodli začít chovat červy doma, nejprve budete muset dodržovat základní pravidla a doporučení týkající se pěstování potomků hmyzu. V budoucnu podnikatel pochopí ze své vlastní zkušenosti všechny jemnosti výroby a bude schopen vytvořit kruhový cyklus s přihlédnutím k jeho vlastním chybám.

Video o podnikání chovu krevních červů:

Kategorie:Rostoucí | Bloodworm
Avatar Lera1

Nedávno byla na trh prodána mé matce, zjevně zmrzlé, mé matce, cena nebyla vyhozena. Přivedla ho domů a krmila ryby. Jak jste pochopili, jsem velmi proti tomu, jak jí mohu vysvětlit, že je to nemožné?

Goshia avatar

Přes veškerou zdánlivou jednoduchost je pěstování červů poměrně složitou záležitostí. Hlavním problémem je, že je nutné prodat produkty rychle, za pouhých pět dní, jinak by se červ dostal do další fáze vývoje komárů.

Avatar uživatele Lima

Bloodworm a tubifex jsou vynikající živé krmivo pro akvarijní ryby. Dříve, když jsem měl doma akvárium, koupil jsem si toto jídlo na trhu. Nechal jsem to v ledničce, stačilo to skoro na týden. Nevěděl jsem, že by se to dalo chovat, naši rybáři to dostávají do vodních útvarů.