Petunia surfiniya - rysy pěstování a péče

V Rusku je zvykem nazývat všechny ampelové petúnie surfinií, ačkoli toto jméno se mylně používá pro všechny ampelové petúnie. Ale tak to u nás bylo. Ve skutečnosti se pouze jedna odrůdová skupina petúnií nazývá surfinie.

Ale protože jsme se drželi názvu petunia surfiniya, nechte terminologii zůstat.

Existují nějaké rozdíly v péči a kultivaci surfinií a pravidelných petúnií?

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že výhonky surfinie jsou dlouhé, jako biče, což vám umožňuje těmito květinami vyzdobit balkony, živé ploty, stěny altánů atd.

Pro výsadbu surfinia petunias je lepší zvolit písčitou hlínu nebo jílovitou půdu. Je žádoucí, aby se půda skládala z následujících složek: rašelina, písek, list a půda, humus.

Surfinia petunia bude kvést bujněji a déle, pokud bude umístěna v dobře osvětlených oblastech. Pokud chcete pěstovat ampelous petunia v krabicích nebo závěsných květináčích, pak při přesazování sazenic v nádobách jsou pevně zasazeny.

Petúnie jsou docela odolné vůči vysokým teplotám a suchým obdobím, i když jim moc zalévání moc neublíží. Je ale špatný nápad rostliny zaplavit, protože stojatá voda petúnií ze surfinie to nemusí tolerovat. Kvetení usnadní pravidelné hnojení. Krmte rostliny minerálními hnojivy nejméně jednou týdně při zalévání.

Surfinia petunias mají dlouhé řasy, ale není výslovně nutné je odřezávat a nějak formovat. Ampelous petunias může být množen pouze řízky, proto vždy zajistěte, aby odrůdové petunias vegetovaly v případě potřeby řezání řízků.