Rybíz: výsadba a péče o chuť a užitek

Léto, které se navzdory všem přírodním katastrofám nekontrolovatelně blíží, voní po bobulích: maliny, rybíz, třešně. A rybíz je jedním z nejoblíbenějších zahradních ovocných keřů. Pro mnoho zahradníků a zahradníků je rybíz, jehož výsadba a péče o něj poměrně jednoduchá, oblíbenou zahradní rostlinou.

Nejlepší je chovat tento keř rozdělením keře nebo vrstvením. Rybíz přirozeně jako každá rostlina přirozeně stárne a vyžaduje pravidelnou obnovu. A k aktualizaci tohoto obyvatele zahrady je nejlepší koupit sadbový materiál v mateřské škole.

Nejlepší je zasadit keře rybízu na podzim. To by mělo být provedeno na konci září - začátkem října. V této době budou keře dobře přijaty a příští rok vás potěší jasnou zelení a zralou sklizní.

Pokud z nějakého důvodu chybí čas na podzim, pak je možné na jaře zasadit rybíz. To musí být provedeno okamžitě, jakmile to Země dovolí. Musíte být včas, než bobule rybízu nabobtnají.

Při výsadbě na podzim a na jaře je třeba dodržovat několik pravidel. například musíte zasadit rybízový keř tak, aby kořenový límec nebyl pohřben více než 5 centimetrů. To umožňuje křoví růst silnější a silnější. Mimochodem, aby každá rostlina měla dostatek prostoru a živin a slunce, je třeba dodržovat určité schéma výsadby. například 1,2 x 1,5 metru nebo 2,0 x 2,0 metru.

Péče o rybíz, stejně jako o jakoukoli jinou pekelnou rostlinu, se týká plevele, napájení, krmení a ochrany před škůdci. podle potřeby je také nutné vyříznout staré a nemocné větve.

Hodně štěstí a dobrou úrodu!

Kategorie:Rostoucí | Rybíz
Avatar Lera1

Odříznutí starých větví rybízu je pro mě nejtěžší, bohužel je mi zpravidla velmi líto keře a při pohledu na velkou větev si nejsem vždy jistý, že by měl být řezán. Mohu snadno řezat pouze sušené větve.