Stručné informace o ročence, jako je zinnia dahlia

Skupina květin Dahlia. Rostlina zinnia dahlia květovaná rozvětvená od základny, poměrně silná, až 80 cm vysoká. Květenství je fialové, husté, polokulovité, s průměrem až 12 cm. Kvete od července do září. Používá se ke krásné výzdobě záhonů, stříhání.

Agrotechnika. Rostlina preferuje úrodnou půdu a slunné místo. Miluje dostatek hojného zalévání. Propagováno v dubnu výsevem semen do sazenic. Hloubka setí by měla být 0,5 m, teplota půdy + 22-25 ° С. Sazenice se obvykle objevují 7. – 10. Den. Sazenice se obvykle ponoří do hrnců. Sazenice se vysazují na otevřeném terénu počátkem června, při zachování vzdálenosti mezi těmito rostlinami 30-35 cm.

Každý zná takovou dahliovou cínii jako šarlatový plamen. Tento skvostný letnička je velmi silná rostlina, rozvětvená od základny, vysoká až 70 cm. Husté polokulovité květenství dahlia květované má průměr až 12 cm a vyznačuje se červenou barvou. Kvete od července do září. Používá se také ke krásné výzdobě záhonů, stříhání.

Vlastnosti zemědělské technologie jsou stejné, jak bylo popsáno výše.

Dalším ročníkem je dahlia zinnia zvaná magická růže. Jeho výška může dosáhnout 90 cm, barva je růžová a lila. Z hlediska dalších charakteristik je podobný šarlatovému plameni.

Tato rostlina vždy přitahovala zvýšenou pozornost mezi zahradníky. Vzhledem k tomu, že má velmi jasné barvy a je absolutně obtížné ho pěstovat. Každá zahrada bude jiskřit novými barvami, pokud obsahuje cínie s květem dahlia.

AnnaAlimova avatar

Jaká krásná květina, dlouho jsem ji chtěl zasadit do své předzahrádky, ale neznal jsem jméno. Teď si určitě koupím semínka a zasadím je. Navíc teď už vím, jak se o něj starat a jaké podmínky má rád.