Brzy zralá odrůda - Atlantský pepř

Tento druh pepře patří k časnému zrání. Období mezi technickou zralostí a hromadným klíčením je 110 - 120 dnů, mezi hromadným klíčením a biologickou zralostí - 130 - 140 dnů. Rostlina, jako je atlasový pepř, je napůl stopkatá, mírně se šířící, nízkolistá, středně velká. Plody jsou velké, kuželovité, dvou nebo tříkomorové, váží 110–160 g, tloušťka dužiny je obvykle 5–6 mm, červená v biologické zralosti, v technické - salátové barvě.

Výnos je 40-60 t / ha. Brzy zralé atlantské papriky se pěstují pomocí sazenic. Výsev semen do kazet je v současnosti nejběžnější metodou pěstování sazenic. Věk sazenic závisí přímo na účelu použití produktů. Vysazují se 25-45denní sazenice, aby se získal podobný druh produktu ke zpracování. Vzor výsadby do značné míry závisí na způsobu zavlažování (90 + 50 X 20 cm při pěstování pomocí kapkové závlahy a 60 X 25 cm při zavlažování jako zavlažovací zavlažování). U atlasu sladké papriky se doporučuje zesílená výsadba. Počet rostlin na 1 ha je 65–70 000. Rané zralé papriky Atlantické vynikají obchodovatelným vzhledem a vysokou chutí.

Zahradníci o této rostlině často hovoří pozitivně. S tímto druhem jsou velmi spokojeni. Podle některých recenzí je známo, že když se paprika pěstovala ve skleníku, rostla v průměru o průměru 8 cm, délce 15 cm a hmotnosti 400 g. Sklizeň je možné získat dvakrát za sezónu. Může být vysazen venku po dobu pěti let. Dále je lepší transplantovat atlasový pepř do skleníkových podmínek.

Kategorie:Rostoucí | Pepř