Salvia šumivé - péče a kultivace

Třpytivá šalvěj patří k jednoletým rostlinám. Mezi mnoha kvetoucími rostlinami se vyznačuje jasně červenými, zářícími květenstvími. Samotná rostlina šalvěje dosahuje výšky asi 60 cm a květinové štětce stoupají nad hlavní hmotu o dalších 15-20 cm.

Šumivou šalvii lze použít ke zdobení jakéhokoli záhonu, rabatky, je také vhodná pro pěstování v nádobách.

Než se rozhodnete zasadit šalvěj, měli byste vědět, že tato rostlina je velmi fotofilní, netoleruje neočekávaný pokles teplot.

Chcete-li pěstovat šumivou šalvěj, musíte nejprve zasadit semena, počkat, až se sazenice zesílí, a až poté je zasadit na trvalé místo v zahradě.

Sazenice salvie musí být bezchybně vytvrzeny. Proto asi týden nebo 10 dní před výsadbou musíte začít zvykat klíčky na přímé sluneční světlo a snížit teplotu obsahu na + 7-10 stupňů. Kolem začátku června jsou sazenice připraveny k přesazení do otevřeného terénu.

Protože mnoho krás je rozmarných, šumivá šalvěj se neliší ve své poslušné povaze. Tato rostlina není jednou z těch, které lze zasadit a zapomenout. Salvia vyžaduje péči a pozornost květinářství.

Je nutné zajistit rostlinám šalvěje na místě slunná místa, humusovou hlinitou půdu, která by dobře udržovala vlhkost. Pravidelně budete muset ničit plevel, uvolňovat půdu kolem rostlin.

Je nutné krmit šumivou salvii během období jejího aktivního růstu a nutně během tvorby pupenů. Při správné péči kvete šalvěj nádherně a jasně od srpna do prvního mrazu.

Kategorie:Rostoucí | Salvia