Mrazuvzdorné odrůdy - kultivační vlastnosti

Hrozny jsou podle definice jižní rostlina. A pěstování v severnějších oblastech než v teplé Francii, Itálii a na Kavkaze se zdálo prostě nemožné. Nyní však lze na zahradních pozemcích i na sever od moskevského regionu často nalézt mrazuvzdorné odrůdy.

Většina z těchto odrůd je chována profesionálními chovateli. Existují však také odrůdy, které jsou oblíbené a milované zahradníky, které se zrodily díky úsilí obyčejných zahradníků kvůli lásce k této nádherné, voňavé jižní rostlině. Všechny mrazuvzdorné odrůdy vinné révy mají vynikající chuť, aroma a odolnost v zimních podmínkách proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Charakteristikou hroznů určených k pěstování na otevřeném terénu v oblastech severně od moskevské oblasti je nižší teplota pro normální vegetaci. Jak víte, pro běžné hrozny je optimální teplota pro nastavení ovoce 26-35 stupňů. za takových teplotních podmínek prochází rostlina kvalitativně vegetačním obdobím a získá vše, co potřebuje pro dobrou sklizeň. U mrazuvzdorných odrůd vinné révy je teplota plus 18 stupňů považována za příznivou pro vegetační období a 23 stupňů C je dobrá teplota pro pěstování ovoce. Ve jménu takových odrůd se často vyskytuje adjektivum brzy. A to je správné, protože doba od vzhledu pupenů po zrání bobulí je pouze 95-100 dní.

Kromě toho nezapomeňte, že hrozny mohou být v zimě pokryty přímo sněhem a zabalit rostlinu jako závoj.

Jak říká ruské přísloví: „Oči se bojí, ale ruce dělají.“ Takže každý, kdo se rozhodne pěstovat mrazuvzdorné odrůdy, může jen popřát hodně štěstí!

Kategorie:Rostoucí | Hrozny
Manažer88 avatar

Dříve jsme pěstovali odrůdu North Saperavi. Nebudu říkat, že hodně snášel mráz, ale sklizeň byla každý rok stabilní. Kromě toho, pokud léto nebylo příliš deštivé a bylo dost slunce, pak se hrozny rozrostly a bobule byly šťavnaté. Dobrá úroda zde tedy závisí nejen na mrazu.