Správné roubování peckovin. Třešňové roubování

Roubování peckovin není samozřejmě snadné, ale podle znalých zahradníků stojí za to.

Obsah

  • Vlastnosti očkování
  • Metody roubování plodin peckového ovoce

Vlastnosti očkování

Chcete-li vysadit peckoviny, potřebujete silné řízky. To je způsobeno skutečností, že pravděpodobnost, že se tenká stonka udrží, je velmi malá. Kromě toho existují určité požadavky na dobu sklizně řízků, bez ohledu na to, zda se jedná o druhy ovoce nebo peckovin, konkrétně: sklizeň se provádí před nástupem prvního chladného počasí. Je třeba mít na paměti, že skladování řízků jabloní nebo hrušek v suterénu jim nijak neublíží, což nelze říci o třešních nebo třešní. Nejvhodnějším místem pro skladování peckového ovoce je tedy ulice. Je nutné umístit odřezky na severní straně domu a umístit je na speciálně vybavené místo, pro jehož přípravu budete potřebovat plastový obal, piliny nebo mokrý písek. Na potravinovou fólii posypeme pískem a na bezpečné místo položíme řízky zabalené v hadru. Poté vše nejprve posypte zmrazenými pilinami, jejichž vrstva by měla být v ideálním případě 30 cm, a poté je osušte. Vaše řízky tak budou spolehlivě chráněny před teplem.
Promluvme si nyní o době samotného očkování a o tom, jak jej správně provést. V ideálním případě, pokud to uděláte počátkem března, kdy začne tát. Přineste řízky do domu, aby se mohly rozmrazit, a několik dní je uchovávejte v chladničce na vlhkém hadříku. Den před samotným roubováním pečlivě aktualizujte řízky a vložte řízky do vody.
Nezapomeňte, že musíte pěstovat plodiny peckovin na stromech, které nejsou starší než 5 let, pokud použijete starší rostlinu jako podnoží, existuje riziko zničení potomka.

Metody roubování plodin peckového ovoce

Existuje několik způsobů očkování, podívejme se podrobněji na každý z nich.

  1. První metoda: pučící v koruně. Tato metoda je nejjednodušší a umožňuje vám očkovat bez začínajícího nože. Vezměte běžný nůž a proveďte řez ve tvaru písmene T, přičemž dávejte pozor, abyste dřevo nezachytili, jinak by kukátko mohlo zemřít, plavat s dásní. Opatrně roztáhněte kůru nehty a odřízněte štít pomocí holicího strojku, znovu se snažte nedotýkat dřeva a ujistěte se, že řez je asi 2 cm, pak musíte štít vložit co nejrychleji a nejpřesněji. Doporučuje se očkovat ráno, když je vlhkost vzduchu dostatečně vysoká a dosáhne 60%, jinak může exponovaná kamenná tkáň oxidovat.
  2. Druhou metodou roubování je pučení na skladě, což je optimální, pokud je strom velmi mladý. Jak na to: na každou větev musíte vložit 3 štíty, jejichž vzdálenost by měla být asi 6 cm, a pak zabalit fólií. Tato metoda zahrnuje očkování první léto, přičemž nejoptimálnější měsíce jsou červen a červenec. Pokud se rozhodnete začít pučet v prvních srpnových dnech, ujistěte se, že stromy jsou hojně napojeny. Je také důležité, aby do tří týdnů po pučení měla kůra dobře zaostávat, v tomto případě štít, zarostlý mozolem, může snadno přežít zimu. Měsíc po pučení je nutné odstranit postroj a ponechat malý kousek filmu těsně nad horním okem.Na jaře vám to umožní snadno najít horní pučící a odříznout větev půl centimetru nad pupenem. Poté musíte ránu zakrýt nesoleným tukem. Nezapomeňte odstranit všechny neočkované větve a pupeny najednou.
  3. Dalším typem očkování je tzv. Jarní očkování, které je nutné provést koncem dubna kopulací bez jazyka, aby se dásně mohly aktivně objevit. V tomto případě je nutné sledovat stejnou délku řezů řezu a stromu. Pokud je potomek o něco tenčí než podnož, opatrně zarovnejte jeho dno a jednu stranu s kambiální vrstvou. Nezapomeňte nechat 2 pupeny na rukojeti. Na konci roubování stonek volně zakryjte fólií, která jej ochrání před vyschnutím, ale papírový kryt ho může zachránit před zahřátím. Odstraňují jednu i druhou ochranu s výskytem prvních listů.

A nakonec stojí za to zaměřit vaši pozornost na potřebu odříznout základy květin, pokud máte roubované třešňové řízky. Samotný podvazek je nutné odstranit nejdříve v okamžiku, kdy výhonky dosáhnou délky 25 cm, během léta je také nutné neustále odřezávat výhonky pod štěpy, to by mělo být provedeno, i když samotná ledvina zemřel, protože pokud je štít naživu, může se na něm po nějakou dobu objevit 4 až 6 nových výhonků.