Odřezky hroznů Kilchevaya

Proč hroznové řízky potřebují? Je třeba si uvědomit, že na jaře jsou spodní části půdy chladnější než horní, proto je při výsadbě spodní část řízků v méně příznivých podmínkách než horní. To ovlivňuje skutečnost, že pupeny se začínají vyvíjet mnohem dříve než samotné kořeny. Pupeny se začínají objevovat nad povrchem země, zatímco řízky ještě nemají kořeny. To ovlivňuje skutečnost, že mladé výhonky začínají vysychat a vývoj mladých keřů je zpožděn, což vede ke smrti řízků.

Aby se kořeny a výhonky mohly vyvíjet současně, je nutné před výsadbou vytvořit lepší teplotní podmínky pro spodní část řízků než pro horní. Proto se sklízejí hroznové řízky. 3 týdny před výsadbou odřezků je nutné odřezky vložit do speciálně vykopaných otvorů s konci nahoru. To je pak to, že horní strana spadne do chladnějších podmínek a horní strana spadne do teplejší vrstvy, která je dobře zahřátá sluncem. Díky tomu se kořeny začínají vyvíjet mnohem dříve než samotné výhonky a začínají se objevovat až v době, kdy pupeny nabobtnají. Tomu se říká kilchevanie.

Poté, co jsou řízky připraveny, musí být odstraněny z díry a zasazeny na trvalé místo, kde budou tyto keře dobře růst.

Aby vaše hrozny mohly dobře růst a rozvíjet se, musíte být schopni vytvořit pro ně ty nejpříznivější podmínky. Každý zahradník by proto měl být schopen provádět kultivaci, která má velmi příznivý vliv na růst rostlin.

Kategorie:Rostoucí | Hroznová