Přesazování pepře je jednoduchý proces, ale ...

Zeleninové plodiny, jako je pepř, u nás rostou v podmínkách otevřeného pole výhradně na jihu. V jiných oblastech vyžaduje její pěstování použití skleníků nebo skleníků.

Obsah:

Vlastnosti výsadby pepře

Výsadba pepře má své vlastní vlastnosti: musí být zasazena do půdy s teplotou +15 - +16 stupňů a vyšší. Před přesazením pěstovaných sazenic této kultury je nutné ji hojně zalévat, poté se vytvoří díry podle velikosti hrudky země, se kterou přesadíte pepř. Hnojte každou jamku přidáním 1 lžíce draselného hnojiva. Je však třeba mít na paměti, že toto hnojivo by nemělo obsahovat chlor, který je pro pepř škodlivý. Vytvořený otvor musí být až po okraj naplněn vodou a ponechán, dokud se úplně nevstřebá do půdy. Sazenice pepř by neměl být hluboce pohřben v zemi - zasadíme ho na úrovni, na které vyrostl, než přistaneme v zemi.

Po transplantaci by měla být půda zhutněna a napojena kolem rostliny, stejně jako vázána na zavedené kolíky. To se nevztahuje na podměrečné odrůdy. Vzdálenost mezi keři sazenic by měla být dostatečná, aby nedošlo k hnilobě z podmáčení půdy. Při výsadbě má každá odrůda své vlastní nuance, které jsou často označeny na obalu se semeny této odrůdy.

Po transplantaci nemusíte pepř zalévat po dobu jednoho týdne.

Aby se zabránilo infekci mladých klíčků mšicemi, může být kolem keřů vysazen pepř. rajče... Pepř může také koexistovat s okurkami. V ideálním případě by se papriky měly pěstovat v nízkém samostatném skleníku, jehož výška neumožňuje, aby se v něm vzduch v noci hodně ochladil. To je způsobeno skutečností, že tato zeleninová plodina netoleruje teplotní změny. Pokud kromě vysokého skleníku stále nemáte jiné místo pro pěstování papriky, pak vám nezbývá než použít topení během poklesu teploty v noci. Pokud žijete v chladném klimatickém pásmu, budete muset zahřát půdu, abyste zasadili pepř.

Přesazování sazenic do země

Je něco nového v technice přesazování sazenic pepře? Přesazování pepře má svá vlastní tajemství - nová i známá.

Pepř se chová jako náladová rostlina v raném období růstu, protože během tohoto období špatně reaguje na poškození kořenového systému.

Aby nedošlo k poškození spodní části výhonku rostliny, neměl by být pohřben pod úroveň svého předchozího růstu, tj. 3-4 cm hluboko do půdy. Jelikož je pepřový plášť hustý a dobře neabsorbuje vodu, doba bobtnání semen je prodloužena déle než u jiných plodin. Proces pěstování paprik je v mnoha ohledech velmi pomalý a náročný, takže při pěstování této plodiny byste měli být trpěliví - ale stojí to za to, zvláště pokud při tom dodržujete určité pokyny.

  1. Nejprve připravíme polyethylenové sáčky, které vyrobíme z filmu o velikosti listu papíru A5 a naplníme je vlhkou půdní směsí. K fixaci našeho obrobku můžete použít gumičku nebo sponku na papír. Poté je necháme pevně stát v nádobě požadované velikosti.
  2. Každá taška musí být označena číslem nebo odrůdou naší rostliny.
  3. V zemi vytvoříme prohlubeň 1-1,5 cm, snížíme zrnko pepře a nalijeme malé množství roztoku, který stimuluje růst. Roztok se nejpohodlněji podává injekční stříkačkou nebo pipetou (kapací).Pro lepší tvorbu kořenového systému a rychlou destilaci sazenic můžete použít jakékoli vhodné řešení, například: „Zircon“, „Narcissus“, „Epin-extra“, „Novosil“ a „Energen“.
  4. Pak semena zakryjte zeminou a zhutněte prstem. Vložíme vak do průhledného polyetylénového vaku, nasycíme ho oxidem uhličitým vydechováním a pevně ho utáhneme.
  5. Pro rychlé a současné klíčení sazenic pepře je vhodná teplota do 25 stupňů Celsia. To nám v budoucnu umožní neponořit naše sazenice. Musíte to jen rozšířit a přidat k tomu 1 polévkovou lžíci. směs půdy za předpokladu, že se na stonku objeví 4-5 listů. Vzhledem k tomu, že v budoucnu nebude sbírání, pepř se rychleji zakoření.
  6. Jakmile se na povrchu objeví výhonek, pepř by měl být přemístěn na chladnější místo po dobu asi 10 dnů. V tomto případě by mělo být použito podsvícení, ale ne více než 8 hodin denně.
  7. Krmte vysazená semena ihned po výsadbě.
  8. Zalévání sazenic pepře musí být prováděno s mírou.
  9. A v předvečer výsadby sazenic hnojíme veškerou půdu přípravky „Gum“ a „Fitosporin“.
  10. Otvory pro pepř by měly být vykopány ve vzdálenosti asi 30 x 30 cm, přidáním suchého sena nebo peří, do každé nalít půl sklenice hydrogelového želé a litr horké vody, zasadit sazenice přímo na gel, odvíjení plenky.

Vzhledem k tomu, že kořenový systém pepře je poměrně kompaktní a je velmi citlivý na nedostatek vlhkosti v horních vrstvách půdy, obvykle vyžaduje časté zavlažování, ale při použití hydrogelu nebudete muset zalévat více než jednou každé 2-3 týdny.

Manažer88 avatar

Pěkný a užitečný článek. Chtěl bych dodat, že česnek vysazujeme mezi sazenice perského, protože každý rok kořen pepře sežere hlodavec a plody nedozrávají. A ten rok se rozhodli to zkusit udělat a všechny pepřové zrna dospěly.

Anna fotka uživatele

Pro mnoho zahradníků je pepř považován za obtížnou kulturu, je velmi vybíravý, často nemocný. A s transplantací stále problémy. A vaše dobrá rada vám pomůže vyhnout se mnoha problémům. Děkuju!