Holandská technologie pro pěstování velké úrody brambor

Chemické složení brambory bohatý, proto má mnoho užitečných vlastností. K vybudování lidského těla jsou potřebné aminokyseliny, které se většinou nacházejí v bílkovinách brambor. Až čtyřicet procent tvoří škrob, v tomto případě představují polysacharidy. Kromě těchto látek obsahují brambory glukózu, sacharózu, pektinové látky a vlákninu. Obsahuje makro- a mikroelementy, mnoho vitamínů a kyselinu listovou. Bramborové hlízy jsou bohaté na karoten, organické kyseliny a steroly.

Poslední desetiletí bylo desetiletí rostoucí popularity holandského chovu. Tato metoda se používá v mnoha farmách nebo domácnostech, soukromých pozemcích nebo zemědělských podnicích. To je způsobeno rostoucí popularitou odrůd brambory z Holandska. Vědci pečlivě studovali technologii nizozemských agronomů při pěstování brambor.

Obsah:

Co je podstatou této metody?

Co je podstatou této metody?

Holandská technologie se vyznačuje maximálním snížením obrábění brambory včas odcházející Po zasazení velkoobjemových hřebenů lze meziriadkové zpracování půdy zastavit.

Můžete pouze zasadit minulé zotavení z různých virů a nemoci kvalita osiva brambory, odrůdy musí být produktivní. Existují normy normy, které musí produkt splňovat. Hlízy by měl mít průměr od tří do pěti centimetrů a odrůdovou čistotu a klíčení - rovnou sto procentům.

Základem této metody je kvalita materiálu zvoleného pro pěstování.

Zahradníci by tomu měli věnovat zvláštní pozornost. Je nesmírně důležité správně vypočítat hustotu výsadby brambor. Výsadba je obvykle zahuštěna do takové míry, že na metr čtvereční připadá asi třicet stonků. To je nutné k získání dobrého semene. Za účelem realizace takových přistání, vyberte hlízy, na kterých je nejméně pět naklíčených očí. Ve výsledku je na čtvereční metr půdy vysazeno asi šest hlíz.

Jaké odrůdy brambor zvolit?

Jaké odrůdy brambor zvolit?

Použijte několik druhů brambor s různou dobou zrání, abyste mohli výrazně zvýšit svůj výnos. Existují odrůdy, které jsou docela odolné vůči různým nemoci a škodlivý hmyz. Stanou se vaším zachráncem.

Nejběžnějšími odrůdami brambor z Holandska jsou Prior, Jarla, Asterix, Frisia, Mona Lisa, Ebba.

Jedná se o holandské odrůdy brambor. Z aktuálně existujících druhů jsou nejodolnější vůči různým chorobám, rakovině a hlísticím, které jsou na brambory obvykle tak náchylné. Kromě toho stojí za zvážení, že všechny tyto odrůdy byly vyšlechtěny bez pomoci genetického inženýrství, jsou to jen hybridní rostliny.

Jak obdělávat půdu a starat se o brambory?

Jak obdělávat půdu a starat se o brambory?

Tajemství pěstování a zpracování brambor:

  • Léčba půda a péče o sazenice před výsadbou by měly vytvořit podmínky pro okamžitý vývoj kořenů a keřů, což je zvláště nutné v počátečním vegetačním období. Zahřívání hlíz nebo klíčení přispěje k rychlému rozvoji.
  • Přistání vyrobené do hloubky až čtyř centimetrů, když se objeví výhonky, provede se vysoké hilling a vytvoří se hřebeny až do výšky dvaceti čtyř centimetrů, ponechte u základny šířku sedmdesát pět centimetrů.
  • Po vytvoření vysokého hřebenu se půda nezpracovává. Je zapotřebí pouze aplikace herbicidy proti plevelům.
  • Rozteč řádků má velký význam. Holandští farmáři pěstují bramborymezi řádky zůstalo sedmdesát pět centimetrů.

Je to škoda, ale ve většině případů kvůli nedostatku půdy začínají letní obyvatelé šetřit peníze a uličky nedostanou více než půl metru, což komplikuje proces kopání s uvolněnou půdou a nutí vás k rozřezání kořeny. Výsledkem je zastavený růst a vývoj.

Při pěstování brambor k jídlu je nepřijatelné, aby se hlízy staly nazelenalými, a kvůli nedostatku půdy pro hilling se to může stát.

Dostat se dobře sklizeň, je nutné ponechat sedmdesát centimetrů mezi řádky u raných odrůd a osmdesát u pozdějších.

Ničení škůdců a chorob

Ničení škůdců a chorob

Při pěstování brambory podle nizozemské technologie musí být postříkány prostředky proti plísni, která může čtvrtý den zničit všechny sazenice. Bramborové pole by mělo být zpracováno asi pětkrát, při dodržení přísného pořadí léky, musíte vzít v úvahu stupeň vývoje nemoci.

Bohužel nizozemské odrůdy nemají imunitu vůči plísni, protože odolnosti vůči chorobám je dosaženo ošetřením rostlin chemickými látkami.

Nizozemská technologie umožňuje takové metody pěstování rostlinného materiálu, potírání virů, při kterých se ztratí asi třicet pět nebo čtyřicet procent úrody. Mšice jsou nositeli nemoci, a proto můžete brambory nepřímo chránit jejich zničením.

Škodliví paraziti žijí na mnoha plodinách a plevelech a během vegetačního období přenášejí infekci z nemocných na zdravé vzorky. Když stříkání bramborové keře proti hmyzu používají chemikálie. Hlavním způsobem boje proti virům je ničení nemocných rostlin.

Sklizeň brambor

Sklizeň brambor

Před sklizní odstraňte vrcholy z pole a hlízy nechejte v půdě dalších jedenáct dní. Díky této metodě brambory lépe dozrají, kůra bude silnější, což zvýší bezpečnost a sníží mechanické poškození. Mnoho zahradníků pěstuje brambory jednoduchým způsobem. Nejprve zasadí, potom se schoulí a poté jsou odstraněny.

K výsadbě se často používá zdegenerovaný materiál, který se používá již mnoho let.

Jen málo lidí si vybírá hlízy semena... Bohužel, pěstování brambor se dosud nezakořenilo a metody ničení pozdní plísně, jako je například postřik klíčků ochrannými látkami, se dosud nezakořenily, což vede k nedostatku, snížení výnos v některých letech.

Kultura brambor je plastová. Letní obyvatelé bohužel neznají jeho základní biologické vlastnosti, takže výnos je nízký. I malé množství plodiny je ovlivněno porušením technologií pěstování plodin a náhodným sadivovým materiálem.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Rostoucí | Brambory
Goshia avatar

Velmi zajímavá technologie pěstování, ale Nizozemci velmi přísně vybírají vysoce kvalitní hlízy, co do velikosti, počtu očí. Musí být také zachována hloubka výsadby. Pokud se to provádí ručně, pak to bude dlouhé a drahé. Myslím, že tato metoda se mezi našimi zahrádkáři neujme.