Pěstování melounu melounu: příprava půdy, výsadba a péče

Meloun meloun je jednou z odrůd melounů, které může pěstovat nejen zkušený zahradník, ale i amatérský zahradník. Obyvatelé mírného pásma naší země mohou také pěstovat tuto nádhernou rostlinu. Tento středoasijský meloun vypadá jako poměrně velké ovoce s příjemnou vůní a chutí. Uvnitř ovoce je poměrně lehká dužina naplněná džusem. Meloun melounu se trochu odlišuje od svých krajanů; jeho maso, jasně oranžové barvy, je pro mnohé neobvyklé a překvapivé.

Obsah:

Popis melounu melounu

Popis melounu melounu

Lidská pěstování melounu melounu má dlouhou a fascinující historii. Tuto rostlinu zmiňovali obyvatelé Ameriky a západní Evropy před několika staletími. Hermitage dokonce obsahuje jeden z nejzajímavějších dokumentů, který naznačuje pěstování této rostliny v prvním století našeho letopočtu obyvateli starověkého Říma. Kromě toho ohromující zátiší vytvořená nizozemskými umělci v sedmnáctém století, která zobrazují jasné plody této úžasné rostliny, přežila dodnes.

Meloun melounu pochází ze západní Evropy.

Několik odrůd těchto melounů rostlo v jeho teplém a mírném podnebí. Podle starověkých legend se věří, že tento typ melounů byl na území západní Evropy přivezen z Asie, když křížové výpravy prováděly katolické mnichy. Byli to mniši, kteří zachytili melounový semenný materiál z území Arménie a přinesli jej do Evropy. Na melounu nebylo vůbec nic. Po dlouhou dobu byly plody melounu melounu považovány za vynikající dezert, který se podával i papeži. Hlava katolické církve se o nové jídlo zajímala natolik, že zaslal semena, která od ní obdržela, k pěstování na jednom ze svých statků na území Cantaluppia. Z tohoto úžasného místa získal meloun název - meloun. Později z území Itálie se tento meloun začal vysazovat v západní Evropě a odtud se dostal do naší země.

Dnes bylo vytvořeno obrovské množství odrůd této nádherné kultury, které se navzájem liší vzhledem a chutí. Největší počet nových odrůd byl vyšlechtěn v západní Evropě, a tudíž mnoho z jejich jmen - západoevropští potomci.

Vlastnosti melounu melounu

Vlastnosti melounu melounu

Meloun melounu je dnes předmětem pěstování nejen profesionálních chovatelů a zahradníků, ale i běžných amatérských zahradníků. Výhodou při pěstování melounu melounu je jednoduchost pěstování plodiny a také její vynikající chuť a aroma.

Meloun charakteristické vlastnosti:

 • Pouze meloun meloun obsahuje plody, které obsahují maximální množství karotenu nezbytné pro lidské tělo.
 • Melounový meloun se široce používá při přípravě různých džemů a kandovaného ovoce nejvyšší kvality.
 • Plody této rostliny jsou středně zralé. Nemohou být skladovány po dlouhou dobu, ale vydrží dlouhodobou přepravu na velké vzdálenosti.Důvodem je poměrně silná kůže, která pokrývá ovoce melounu.
 • Samotná rostlina melounu melounu je poměrně silná, má velké listy, tmavě zelenou barvu.
 • Plody mají velmi odlišný tvar: od zploštělého až po oválný. Povrchová vrstva ovoce může mít také jiný povlak: od hladké po síťovinu.
 • Vnitřní maso je poměrně silné a oranžové barvy. Kůra ovoce je obvykle žlutá nebo oranžová.

Příprava půdy

Příprava půdy

Poté, co jste se rozhodli pro odrůdu pro pěstování, je nutné připravit půdu pro výsadbu melounů. Je třeba mít na paměti, že tato odrůda melounů roste nejlépe v horkém podnebí. Meloun melounu roste nejlépe v písčité nebo jílovité půdě. Důležité pro ni je dobré odvodnění. U melounu melounu je nejlepší používat půdy s úrovní kyselosti blízkou šesti, tj. Mírně kyselé prostředí.

Vybrané místo výsadby by mělo být na dobře osvětleném místě a mělo by mít další prostor pro umístění jeho plíživých stonků.

Před zasazením melounů do půdy je vhodné použít určité množství výživných hnojiv. Jako hnojivo je kompost nebo shnilý hnůj perfektní.

Nejprve musíte vykopat vybranou oblast, hlubokou třicet centimetrů. Je nutné očistit půdu od kamenů a jiných nečistot v ní obsažených. Představujeme malé množství hnojea na jeho kompostu udělejte otvory pro výsadbu.

Melounová výsadba

Melounová výsadba

Melouny by měly být zasazeny pouze tehdy, když se půda dobře zahřeje. Meloun melounu se obvykle vysazuje semeny několik dní před posledním mrazem.

Tajemství výsadby melounů:

 • Aby nedošlo k nesprávnému výpočtu nástupu mrazu, je nejlepší vysadit meloun na otevřeném terénu ve formě hotových sazenic.
 • Semena připravená pro sazenice se obvykle vysazují doma měsíc před zasazením sazenic do země.
 • Pro výsadbu semen nejlepší je připravit úrodnou půdu.
 • Jakmile se na rostlině objeví skutečné zralé listy, mohou být melouny přesazeny do otevřeného terénu.
 • Před výsadbou udělejte do půdy malé hromádky, vzdálené od sebe třicet centimetrů.
 • Označená lůžka by měla být umístěna v metrové vzdálenosti, pokud mají melouny poměrně dlouhé řasy.
 • Po čekání, až se půda zahřeje na osmnáct stupňů nad nulou, můžete do připravené půdy zasadit sazenice.
 • Po výsadbě musí být mladé rostliny hojně napojeny teplou vodou.
 • Při výsadbě melounu se semeny se do připraveného otvoru umístí až pět semen.

Péče o rostliny

Péče o rostliny

Melouny melounu jsou velmi náročné na zalévání. Nezaplavujte záhony rostlinami, dokud se v nich nevytvoří stojaté kaluže. V průměru by jedna rostlina měla mít až pět centimetrů vody týdně. Zalévání je zvláště důležité pro meloun během začátku období sucha. Zdravé rostliny se vyznačují tmavě zelenými listy. Zdravé listy jsou obvykle docela tvrdé. Pokud jsou na povrchu rostlin žluté skvrny, lze s jistotou říci, že rostlina je nemocná.

V horkém počasí vypadají listy melounu melounu mírně uschlé. S tím si moc starosti nedělejte. Tato značka pouze naznačuje potřebu hojného zalévání rostlin. Pro zalévání můžete použít kapací pásku. Ideální pro zalévání a běžnou konev, která se používá ručně. Zalévání se nejlépe provádí v blízkosti stonků, dobře zavlažovaného povrchu půdy.

K ochraně rostlin před nízkými teplotami je nutné sazenice zakrýt speciálním filmem.

Tato událost pomůže chránit rostliny před hmyzími škůdci. V horkém počasí a během dne musí být krycí materiál odstraněn, aby se na povrchu listů melounu melounu neobjevily popáleniny.Když rostliny kvetou, lze fólii úplně odstranit, jinak nebude mít hmyz přístup k opylování květin. Je třeba dbát na to, aby byly melounové postele čisté. Nadměrné plevele mohou bránit růstu sazenic. Důkladně vytrhávejte plevel, zejména v časných stádiích klíčení a posilování sazenic.

Mnoho zahradníků sváže stonky rostliny, aby plody neležely na půdě. Pro tyto účely je mřížový plot perfektní. Doporučuje se vytvořit pod pod tvarujícími se plody malou podšívku, čímž se výrazně sníží váha kladená na stonky. Obrácené plechovky fungují dobře jako podšívka. Aby byly plody melounu chráněny před poškozením různými zvířaty, jsou pokryty různými předměty. Když plody melounu dozrávají, zkuste nejprve sbírat plody, které jsou v otevřených oblastech půdy, protože se začnou zhoršovat mnohem rychleji než ty, které jsou na podšívce.

Krmení melounů:

 • Pokud je to nutné, krmte rostliny dusíkatými hnojivy.
 • Mezi lidovými léky na krmení je perfektní zalévání kávovou sedlinou.
 • Po odkvětu se doporučuje rostliny hnojit potašovými nebo fosforovými hnojivy.
 • Pro hubení škůdců a plevelů nejlepší je použít lidové prostředky.

Když ovoce dozrává, je nutné snížit množství vlhkosti pro půdu, aby ovoce chutnalo sladší.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Rostoucí | Meloun