Listy salátu

Salátové listy jsou oblíbené po celý rok. Salátové plodiny jsou jednoleté rostliny. Patří mezi ně hlávkový salát, čínské zelí, řeřicha, hořčice, kopr, špenát atd. Existuje více než 100 druhů salátu v různých barvách a tvarech.

Salát, hlávkový salát se musí pěstovat ve sklenících a na otevřeném prostranství jako zhutňovače a nezávislé plodiny. Salát je rostlina milující světlo a odolná vůči chladu. Rostliny mladého salátu snášejí mrazy asi 1–2 stupně. Díky této výhodě lze salát na otevřeném terénu vysít na začátku jara a na podzim. Možný je také zimní výsev.

Nejlepší teplota pro normální růst a vývoj rostlin je 10-17 stupňů. Za suchého a horkého počasí salát rychle střílí a produkuje velmi malou produkci.

Salát by měl být zasazen velmi jemně, pak listy méně hnijí a jsou poškozeny plísňovými chorobami. Péče o salát spočívá v pravidelném zalévání, zejména v horkém počasí. Listy by neměly být navlhčeny, aby se zabránilo houbovým chorobám. Salát roste velmi rychle, proto se hnojiva aplikují v malém množství.

Je lepší sklízet salát brzy ráno a salát okamžitě ochladit, poté si rostlina udrží čerstvost a déle se přepravuje.

Listy salátu jsou dietní a chutné. Salát má nízkokalorický obsah, je bohatý na vitamíny a minerály. Tato kultura je nyní považována za skutečně populární. Salát lze za určitých podmínek dokonale pěstovat i na parapetu.

Kategorie:Rostoucí | Salát
Foxi avatar

Nepoužívám žádná hnojiva a salát na mých stránkách stále dobře roste. Pokud jde o pěstování na parapetu, zdá se mi, že nápad je neúspěšný.

Uživatelský avatar yana21

A můj salát je neustále hořký, i když do půdy nedávám hnojiva ... stejně (Co by to mohlo být?

Annettt avatar

Hořkost v listech salátu je spojena s věkem. Proto musíte salát zasít na několik dat a sbírat první a nejranější listy.

Uživatelský avatar yana21

Moc děkuji za odpověď, budu vědět! A bylo mi doporučeno odložit humus a hnojivo - nejde o něj, že?