Kdy pěstovat kukuřici?

Nezkušení zahradníci nebo začínající zahradníci si kladou otázku, kdy zasadit, kterou rostlinu, v jakou dobu, jakou teplotu, v jaké půdě, aby byla dobrá úroda, aby nezamrzla a aby se s výsevem nepozdávalo.

To platí také pro rostliny, jako je kukuřice. Kdy pěstovat kukuřici?

Kukuřice je poměrně teplomilná rostlina, která obvykle sedí v kalendářních datech někde od 1 do 15 let. Nejedná se však o přesná data, protože její výsadba závisí na teplotě okolí. Teplota půdy během výsadby v hloubce 10 centimetrů by měla být nejméně - 10-12 stupňů. Toto je hlavní kritérium, kdy se má pěstovat kukuřice. Pokud jsou semena studená, buď zamrznou, nebo se jejich růst velmi zpomalí, což také nebude mít příznivý vliv na sklizeň. Proto je lepší počkat na teplé dny a ne experimentovat s výsadbou, jakmile se sníh roztaje.

Kukuřici je možné zasadit do šálků nejprve pro sazenice. Před tím jsou semena obvykle namočena ve vodě nebo ve vodě s přidáním růstového stimulantu. Poté, co semena vyklíčí, je jasné, která semena určitě vyrostou a která by neměla být ani vysazena. Naklíčená semena jsou zasazena do země nebo do šálků. Pokud je nutné pěstovat kukuřici dříve, lze ji vysadit ve sklenících nebo sklenících. Tam je teplota vzduchu a půdy mnohem vyšší a při krátkodobých mrazech není kukuřice v nebezpečí.

Semena se vysazují ve vzdálenosti 30-40 centimetrů od sebe a 70 centimetrů mezi řádky.

Je také třeba si uvědomit, že krmivo a kukuřice by se neměly vysazovat vedle sebe, protože jejich chuť se úplně nezmění k lepšímu a úroda se zkazí.

Kategorie:Rostoucí | kukuřice
Uživatelský avatar kotik_n

pozitivní aspekty kukuřice, že ji lze vysazovat spolu s hlavními rostlinnými výsadbami, je hlavně třeba dávat pozor, ze které strany svítí slunce