Jak správně zasít pepř?

Jak správně zasít pepř? Tuto otázku si klade mnoho zahradníků a zahradníků. Pepř je velmi teplomilná kultura, v tomto ohledu ji pěstuje mnoho zahradníků v prosklených a filmových sklenících. Chcete-li získat plnohodnotné ovoce z hlediska živin a hmotnosti, musí zahradníci dodržovat všechny vlastnosti zemědělské technologie této rostliny.

Jak správně zasít pepř, aby rostl krásně a produktivně? Semena musí být před výsadbou otestována na klíčivost. 10 semen se na jeden den ponoří do gázového sáčku v teplé vodě a poté se umístí na teplé místo asi 30 stupňů. Pátý den by se mělo vylíhnout 5 nebo více semen.

Před výsadbou by semena měla být umístěna do silného roztoku manganistanu draselného po dobu půl hodiny. Potom se semena promyjí a namočí do živného roztoku na jeden den. Můžete použít popel zředěný v teplé vodě. To urychlí klíčení semen a zrání plodů pepře.

Semena se šíří na mokrém hadříku kvůli klíčení. Vylíhnutá semena se vysévají v krabicích nebo květináčích. Výsev se neoplatí odkládat. Hloubka setí je 1,5 centimetru a vzdálenost mezi semeny je 2 centimetry. Krabice jsou umístěny na teplém místě; půda musí být pravidelně navlhčena stříkací lahví.

Když se objeví první výhonky, pole se přenesou na slunné místo s teplotou až 16 stupňů. Sazenice mohou být doplněny zářivkami. Před sběrem sazenic je nutné další osvětlení. Rostliny se zalévají jednou týdně ráno teplou vodou. Nadměrná vlhkost je pro papriky škodlivá, protože na ně může mít vliv „černá noha“.

Kategorie:Rostoucí | Pepř