Volgogradské rajče je skvělým nálezem pro letní obyvatele

Rajčata jsou poměrně běžnou plodinou. Moderní chov nabízí zahradníkům obrovskou škálu odrůd, z nichž může být velmi obtížné vybrat. Pro zkušené zahradníky to není problém: dělají to již více než jeden rok a už si sami určili to nejlepší. A mezi touto nejlepší odrůdou zaujímá Volgogradské rajče vedoucí pozici.

Obsah:

  Biologický „portrét“ rostliny

Biologický „portrét“ rostliny

Buď dobrý sklizeň rajčat správná volba odrůdy pomůže. Z této velké odrůdy je třeba rozlišovat rajče Volgograd 323. Odrůda brzy zrání, plody začínají dozrávat 100 dní po výsadbě.

Rostlina je krátká, kompaktní, vypadá krásně a elegantně. Plody jsou kulaté ploché, červené, hladké. Je tam mírné žebrování. Vynikající chuť: rajčata jsou sladká a masitá. Rajčata váží od 80 do 100 gramů. Celkový výnos od 1 m2 může dosáhnout až 7 kg.

Determinující rostlina je nenáročná, má průměrnou odolnost vůči chorobám, dobře snáší různé teplotní kataklyzmy, tak charakteristické pro poslední roky. Zahradníci ho oceňují pro stabilitu výnosu, relativní nenáročnost v kultivaci a vysokou chuť.

Volgogradské rajče je univerzální:

 • může být konzumován čerstvý
 • konzervace,
 • recyklovat
 • dokonale snáší přepravu na dlouhé vzdálenosti, takže tuto odrůdu lze pěstovat nejen pro domácí použití, ale také pro prodej.

Zahradníci byli přesvědčeni o skutečných vlastnostech odrůdy více než jednou, takže je populární téměř ve všech regionech země.

  Několik tipů, jak se připravit na pěstování rajčat

Příprava a pěstování rajčat

Pěstovat dobrou sklizeň rajčat není tak snadné, ale rajče Volgograd je obzvláště nenáročné, proto je vhodné pro začínající zahradníky a dokonce i pro ty, kteří své pozemky nenavštěvují příliš často.

Rajčata této odrůdy rostou jakákoli půda, ale je lepší zvolit pro ně hlinitý nebo písčitý kus půdy. Bylo by hezké, kdyby o rok dříve na tomto místě rostly následující kultury:

 • Cuketa
 • Zelí
 • Okurky
 • Mrkev
 • Fazole
 • Hrášek

Postele jsou připraveny před zimou, na konci podzimu. Vykopávají zemi, přinášejí humus smíchaný s minerálními přísadami. To vše je dobře uvolněno a ponecháno v tomto stavu až do jara. Jakmile se sníh roztaje, zaschlá půda je zavalena a napájena dusičnanem amonným.

Volgogradské rajče lze pěstovat jak ve sklenících, tak na otevřeném poli.

Metoda sazenice používá dřevěné bedny nebo rašelinové tablety nebo hrnce. Při setí sazenic je třeba mít na paměti, že čím méně je kořenový systém zraněn, tím lepší bude sklizeň v budoucnu.

Doba výsadby sazenic v otevřeném terénu se obvykle vyskytuje po konci noci chlad a mráz. Sazenice musí být nejméně 15 cm, mít 9-10 pravých listů a několik květenství, které se objevily. Na základě těchto doporučení budou zahradníci vysazovat zdravé a silné sazenice na otevřeném terénu, o který se bude mnohem snadněji starat.

  Pěstování rajčat v otevřeném terénu a péče o ně

Péče o rajče

Rajčata odrůdy rajčat Volgograd jsou zasazena do otvorů, které musí být hluboko.Sazenice by měla být pokryta půdou až k prvním pravým listům. Neměli byste úplně vyplnit otvor, je lepší to udělat na polovinu, pro pohodlné zalévání.

Rajčata neberou hodně vlhkosti dobře, takže každý den hojné zalévání Nedoporučeno. Rostliny se zalévají v den výsadby a následně se to provádí pravidelně v intervalech 10-15 dnů. Po dvou zalévání můžete otvor zcela vyplnit.

Volgogradské rajče je poddimenzované a nepodléhá podvazku.

Pokud je zasazena mírně zarostlá sazenice, můžete každý výhonek dát do díry se špičkou na sever. Rajčata se za 2-3 dny sama postaví a dosáhnou slunečního světla. Ve velmi horkém počasí potřebují rajčata zvláštní ochranu před spálením. Z tohoto důvodu musí být na den zastíněny.

To lze provést různými způsoby:

 • Zakryjte listy trávy. Pokud jsou sazenice malé, nemůžete utrácet peníze za další finanční prostředky, ale použijte velké listy plevelů, které s nimi zakrývají každý kořen.
 • Zakryjte speciálním materiálem. Nejlepší je použít agrotex. Materiál může být přehozený přes jednoduché kolíky umístěné podél okraje šarže. Účinně chrání rostliny před horkými paprsky slunce.
 • Přikryjte improvizovanými prostředky. Stín v oblasti můžete vytvořit pomocí běžného listu nebo velkého kusu látky. Můžete si vytvořit dočasný baldachýn nad webem a podobně.

Poté, co rajčata zesílí a zvyknou si na sluneční světlo, lze všechna zařízení bezpečně odstranit a přejít do další fáze. pěstování rajčat.

  Tvorba keřů a výživa rostlin

Ačkoli odrůda rajčat Volgograd je poddimenzovaná, má nevlastní děti stejným způsobem jako jiné odrůdy. Je nutné je odstranit, pěstovat rajčata v jednom keři. Nevlastní děti se za chladného rána odlomí, pak bude slunce během dne hojit rány. Na místě přerušení by měl být ponechán malý proces, protože pokud jej odlomíte na úrovni kmene, po chvíli znovu poroste.

Z nevlastních dětí velmi je užitečné vyrábět hnojiva... Jsou odlomeny, vloženy do velké mísy, naplněny vodou a zakryty. Toulají se několik týdnů. Poté se směs zfiltruje a zředí se na 1 až 10. S tímto vrchním obvazem se rajčatové keře nalijí pod kořen před kvetením, protože se jedná o druh dusíkatého hnojiva.

S malým počtem vaječníků mohou být rajčata ošetřena kyselinou boritou v kombinaci s močovinou.

Rajčata jsou navíc vhodná ke krmení shnilým hnojem nebo kompostem. V každém případě je nutný vrchní obvaz, protože zvyšuje výnos odrůdy.
Na základě výše uvedeného je zřejmé, že můžete získat dobrou sklizeň rajčat nejen z dovezených hybridních odrůd. Domácí odrůda rajčat Volgograd předčí mnoho z nich nejen výtěžkem, ale i chutí. A péče o něj není tak obtížná, jak se zdá.

Další informace o tom, jak pěstovat rajčata, najdete ve videu.

Kategorie:Zelenina | Rajče

Sazím volgogradská rajčata již několik let - a vždy vynikající sklizeň. Konzervování na zimu, ale svěží chuť je vynikající.

Goshia avatar

Sazenice mohou být vysazeny na otevřeném terénu a větší velikosti, rostliny jsou pohřbeny a na stonku se začnou vytvářet další kořeny. Tyto keře porostou lépe a přinesou více rajčat.

Goshia avatar

Sazenice mohou být vysazeny na otevřeném terénu a větších, rostliny jsou pohřbeny a na stonku se začnou vytvářet další kořeny. Tyto keře porostou lépe a přinesou více rajčat.

Uživatelský avatar Egorr

Rajčata této odrůdy pěstuji již mnoho let. Líbí se mi, že dávají úrodu i v horkém počasí a ne při nejběžnějším zalévání.Vždy se snažím svázat keře, ale aniž bych na to měl čas, nezůstal jsem bez rajčat.