Tipy pro letní obyvatele: jak pěstovat pohanku ve vaší oblasti

Obyvatelé naší země se dlouhou dobu zabývali pěstováním takové potravinové plodiny, jako je pohanka. Do středního pásma Ruska v Asii byl přivezen už dávno. Hlavní sférou použití této kultury je jídlo, protože pokrmy z něj připravené se vyznačovaly svou jedinečnou chutí a snadnou přípravou. Pohanka je navíc prospěšná pro zdraví díky vitaminům a minerálům, které obsahuje. Mnoho amatérských zahradníků se zajímá o otázku pěstování této plodiny v podmínkách svého osobního pozemku nebo letní chaty. Pokusme se zvážit všechny triky zemědělské technologie pro pěstování pohanky v zemi.

Obsah:

Výběr vhodného místa pro výsadbu pohanky

Výběr vhodného místa pro výsadbu pohanky

V zemi je možné pěstovat pohanku ne ve všech klimatických pásmech, ale pouze v optimálních podmínkách pro ni. U nás se pěstuje ve středním pruhu. Výběrem vhodné půdy, nezapomeňte určit typ půdy, protože u plodiny se špatnou úrodností půdy nemusíte mít bohatou úrodu.

Před setím je hnojení povinné a pokud zasadíte pohanku do černé půdy, musíte půdu hnojit fosforovými hnojivy, například fosfátovou horninou.

V případě pěstování této plodiny je v podmínkách stávajících alkalických nebo podzolických půd nutné je obohatit dusíkatými hnojivy. Takovými hnojivy mohou být síran amonný. Také pro pohanku rostoucí v podzolickém horizontu jsou nutná potašová hnojiva ve formě magnézia draselného, ​​která neobsahuje chlor.

Jak víte, chlor obsažený ve vázané formě v půdě je destruktivní pro pěstování této plodiny. V podmínkách umístění dachy v zóně šedých lesních půd, kde je úrodná vrstva spíše chudá, je nutné aplikovat celý komplex minerálních hnojiv. Lidovým prostředkem pro zvýšení úrodnosti půdy pro pohanku je zavedení popela do půdy. Pro výsev pohanky v zemi je nutné pečlivé zpracování vybrané oblasti. S půdou pro pohanku se v zásadě zachází stejně jako při setí obilných plodin.

Příprava půdy

Příprava půdy

U pohanky je nutná podzimní orba nebo kopání malého pozemku dacha. Obvykle kopou nebo orají do hloubky dvaceti centimetrů. Na jaře, aby se zabránilo vlhkosti z tajícího sněhu, je třeba provést zadržování sněhu nebo vlhkost zakrýt před ztrátami.

Nezapomeňte na jaře obdělávat půdu vhodnými zařízeními. Pro tyto účely je ideální příměstský přímý traktor. Poté, co se uvolnila horní vrstva půdy, je brána, aby bylo možné určit místy depresi semen. Na jaře není vhodné orbu orat v zemi, aby se zabránilo ztrátě jarní vlhkosti v půdě.

Kopání letní chaty pro pohanku na jaře je nutné v případě nadměrné vlhkosti nebo silného zhutnění na zemi.

Pokud se na půdě nacházejí různé plevele nebo jejich orgány, které mohou vést k reprodukci, měly by být vybrány tak, aby nedocházelo k ucpávání místa plevelem.

Předchůdci pohanky

Předchůdci pohanky

U pohanky je jedním z nejlepších předchůdců luštěniny. Proto je na vybraném pozemku dachy pro výsadbu této plodiny rok před zasetím nutné vysadit jakékoli zimní plodiny nebo luštěniny. To je zvláště důležité pro letní obyvatele žijící v lesostepní zóně. Kromě luštěnin jsou dobrými předchůdci pohanky:

Použití zelených hnojiv jako prekurzorů pro pohanku je také výhodné pro dosažení vysokého výnosu. Pohanka sama o sobě je dobrým předchůdcem ovsa, brambor, plodin kukuřice nebo žita, plantáží cukrové řepy.

Výsev a péče o pohanku

Výsev a péče o pohanku

Chcete-li získat dobré a přátelské výhonky pohanky v zemi, je nutné pro klima oblasti použít pásmová semena. Nestojí za to spoléhat se na dovezený, včetně jižních oblastí, semenný materiál, protože možná nedosáhnete vysokého výnosu. Aby bylo zajištěno dobré klíčení semen, mnoho zahradníků v jejich chatách je ošetřuje mikroživinami, které obsahují ve svém složení určité množství molybdenu amonného. Mimochodem, pro tyto účely lze použít také kyselinu boritou.

Tipy pro setí pohanky:

  • Výsev pohanky začíná, když se půda dobře zahřeje, obvykle v poslední květnové dekádě nebo v první dekádě června. V této době již nedochází k projevům ranních mrazů, na které je pohanka tak citlivá.
  • Vybraná selektivní a velká semena lze zasít do širokých řádků.
  • Mnoho letních obyvatel zasívá pohanku metodou dědečka - náhodně.
  • Semena se vysévají do půdy do hloubky čtyř až osmi centimetrů.
  • Pokud je to nutné, mělo by se provést malé uvolnění horní vrstvy půdy, protože kůra vytvořená na ní při zavlažování může zabránit tomu, aby sazenice prorazily nahoru.
  • Po zasetí musí být pohanka hojně napojena.

Pohanka roste poměrně rychle a je doprovázena vytěsňováním stávajících plevelů z této oblasti. Než pohanka vstoupí do fáze kvetení, musí být dobře napojena. Pokud se na webu plevele objevují opakovaně, měly by být odstraněny. A uprostřed léta hilling rostliny. Tímto způsobem můžete dosáhnout růstu kořenového systému a získat dobrou sklizeň.

Oblasti, kde roste pohanka, jsou obyvatelem léta pečlivě přichycena, aby se zabránilo dešti zralých rostlin v deštivém počasí.

V následujících situacích ochrana rostlin pohanky před různými škůdci ošetřete oblasti speciálními insekticidy. Stojí za to připomenout včely, které se shromažďují na kvetoucí pohance. V tomto případě je lepší nevypouštět rostliny z úlu během období opylování, aby se zabránilo jejich hromadnému úhynu.

Když se v posledním srpnovém desetiletí objeví vrcholky pohanky, letní obyvatelé je odřízli, aby nasměrovali živiny na dozrávající nižší vrstvy. Pohanka se sklízí v polovině září, nejlépe před nástupem podzimních mrazů. Po sklizni jsou semena dobře vysušena a tříděna, poté je lze použít k přípravě různých pokrmů.

Video, ze kterého můžete vidět, jak kvete pohanka.

Kategorie:Rostoucí | Pohanka
Inna avatar

Pohanku mám velmi rád, je chutná a zdravá, na rozdíl od rychlého občerstvení. Nezkoušel jsem to vypěstovat sám, protože je to malá zápletka. Myslím, že je vhodné ji pěstovat pro ty, kteří mají svůj vlastní včelín, a bude tam pohankový med.