Dichondra ampelous: nenáročná liana pro zahradu

Dichondra je jednou z nejlepších možností pro zdobení pokojů a zejména otevřených prostor. Sofistikovanost a krása rostliny umožňuje její použití k dekoraci balkonů, verand a venkovních teras. Rozmanitost druhů rostlin poskytuje dostatek příležitostí pro výběr vhodného stylu stavební dekorace. Rostlina se snadno používá k zdobení architektonických forem.

Obsah:

Popis zařízení

Popis zařízení

Dichondra je úžasná ampelous rostlina, která roste po mnoho let. Distribuční oblastí jsou bažiny a vlhké oblasti. V přírodě druh dosahuje jeden a půl metru a rozvíjí se v plíživé stonky. Právě tyto stonky jsou cenné pro design krajiny.

Dichondra má obzvláště velkolepé vinné révy. Během vývoje jsou pokryty hustými malými listy a mají také hedvábný okraj. Každá odrůda má své vlastní vlastnosti, které je odlišují a vytvářejí volbu pro kupující.

V moderním zahradnictví je tento druh také populární kvůli velké rozmanitosti druhů, jejichž přesný počet je stále neznámý. V praxi se nejčastěji používají 2 odrůdy:

 1. Odrůda Emerald Vinopad nemá nejdelší stonky a listy jsou dlouhé pouze 3 mm. Květy, které zdobí celý stonek svými malými pupeny, kvetou po celé léto. Rostlina pochází z Nového Zélandu. Doma, mimochodem, je tento druh považován za plevel a zahradníci s ním vedou nemilosrdný boj. V mnoha oblastech světa je dichondra oblíbeným typem trávníku. Nevyžaduje účes a poskytuje krásný vzhled. Aktivní růst a tvorba hustých stonků otevírá příležitosti pro vytváření velkolepých zahradních soch různých tvarů. Často se také používají k vytváření přírodních plotů a bariér. „Emerald Falls“ dává přednost stínovaným místům, ale v některých případech se může normálně vyvíjet na místech vystavených slunečnímu záření. Ke stimulaci růstu je nutné stříkat husté listy denně, aby se normalizovaly procesy probíhající uvnitř stonků. Zpravidla se podle nejjednodušších doporučení zahradníkům podaří dosáhnout vynikajících výsledků při pěstování dichondry.
 2. Druhý typ, který návrháři a milovníci okrasných rostlin tak milují, se nazývá „Stříbřitý vodopád". Je zřejmé, že výraz vodopád není v názvech nalezen náhodou - zdůrazňuje velikost a tvar rostliny. Stříbřité listy rostliny jsou rovnoměrně rozloženy na podlouhlých větvích. Používá se jako rostlina v květináči k dekoraci různých prostor, zahrad, otevřených lodžií a altánů. Při výsadbě a umístění keře je třeba vzít v úvahu, že osvětlení by mělo být jednotné a konstantní, ale ne nadměrné. Měli byste se také vyhnout stínovaným oblastem, protože v nich listy výrazně ztrácejí estetické parametry.

Chovné metody Dichondra

Chovné metody Dichondra

Tento druh rostliny, jak již bylo zmíněno, se snadno udržuje a nevyžaduje zvlášť složité kroky výsadby. Reprodukce druhu se provádí dvěma nejoblíbenějšími způsoby:

 • Vrstvení větví.
 • Semena rostlin.

Při šíření vrstvením je třeba dodržovat několik základních pravidel:

 1. Odřízněte vrstvy na jaře nebo na podzim. Sklizí se přibližně 5-7 řízků, které se umístí do nádoby s vodou.
 2. Poté, co se ve vodě objeví první kořeny, měly by být mladé stonky zasazeny do země, která je předem připravena a umístěna na 3 kusy.
 3. A jen o měsíc později, když rostlina trochu zesílí, je přesazena do připravených květináčů nebo květináčů, které se stanou jeho trvalým místem pro růst a vývoj.

Při výsadbě dichondry semena práce začínají na konci ledna - února. Rozhodující je požadované období výsadby v přírodních podmínkách a dosažení co největšího kvetení. Jakmile se objeví první výhonky, budete muset počkat asi 4 měsíce, než rostlina dosáhne optimální velikosti. Pokud chcete dosáhnout maximální velikosti v květnu, měli byste s výsadbou začít v lednu.

Při práci se semeny dichondra byste měli určitě dodržovat některá pravidla:

 1. Hloubka výsadby semen v zemi by neměla být větší než 5 mm.
 2. Složení půdy zahrnuje úrodnou část a prosívaný písek.
 3. Po zalévání a poprášení zeminou se semena dodatečně pokryjí sklem nebo připraveným polyethylenem.

V procesu vývoje jsou stonky postupně přitlačovány k zemi, což stimuluje vývoj nových kořenů. Obecně může být tvar rostliny odlišný, což přitahuje designéry. Odrůda "Emerald Waterfall" se ve většině případů používá k dekoraci trávníky... Půda je ve vybrané oblasti pečlivě připravena, vykopána a navlhčena. Poté se do ní umístí semena. Při setí je zapotřebí 10 gramů semen na každý čtvereční metr půdy.

Technika přistání: podmínky a pravidla

 podmínky a pravidla

Ampel dichondra se množí, jak již bylo zmíněno, dvěma způsoby - výstřižky a semena. Při pěstování ze semen je proces trochu zdlouhavější a časově náročnější. A výhonky není tak snadné najít, vzhledem k rostoucí popularitě tohoto druhu.

Secí práce by měly být zahájeny v lednu - to zajišťuje, že v květnu bude získána plnohodnotná rostlina.

Balkón nebo venkovní terasa budou pro horké léto úplně pokryty svěží zelenou révou. Po výsadbě do připravené půdy byste měli počkat 4 měsíce, než se vytvoří hotová rostlina.

Půda musí být připravena k přesazení. K tomu důkladně promíchejte stejné části úrodné půdy a písku. Semena jsou umístěna do půdy, zalita vodou, posypána zeminou a poté pokryta polyethylenem - tímto způsobem je možné zabránit odpařování vlhkosti. Nádoba se semeny se přemístí na teplé místo, kde by teplota vzduchu neměla klesnout pod 25 stupňů Celsia. Právě tento ukazatel zaručuje stabilní rozvoj dichondry.

Jak se správně starat o rostlinu

Jak se správně starat o rostlinu

Ve svém přirozeném prostředí roste dichondra na podmáčených půdách, takže vysychání půdy významně brzdí vývoj organismu. Hrnec také nemůžete vyjmout na otevřený prostor, dokud se teplota nestabilizuje na 16 až 26 stupňů Celsia.

Růst bylinné vegetace tohoto typu je možný na jakémkoli typu půdy. Nejlepším řešením je odvodněná hlinitá půda, která poskytuje mírné hromadění vlhkosti a zabraňuje hnilobě kořenů.

Je to stagnace vody v horních půdních horizontech, která zajišťuje zničení povrchových kořenů.

Pokud je možné rostliny uchovat a zajistit správné dodržování všech stanovených pravidel, pak může dichondra zůstat esteticky příjemná po dobu 5-7 let:

 • Nezapomeňte sledovat obsah vlhkosti zemského kómatu, ve kterém se osivo nachází. Zalévání nejlépe provést večer, aby se zabránilo popálení listů. Aby se podmínky přiblížily charakteristikám přirozených podmínek růstu, měly by se listy pravidelně stříkat.
 • Pro stabilní vývoj je důležitým faktorem doplňková výživa půdy speciálními hnojivy. Doporučuje se krmit dichondru speciálním krmením a jednou týdně. Hnojivo obsahující dusík se zpravidla střídá a organická hmota.
 • Důležitou charakteristikou rostliny je velký počet větví, které vytvářejí různé typy zahradních struktur a různé závěsné větve. Ke stimulaci růstu rostlin použijte tuto techniku ořezávání větve, jak se blíží zima. Obvykle jsou zkráceny o 7 cm, což zajišťuje rychlý růst a vývoj nových větví.
 • Pro období podzim-zima musí být kuty přemístěny uvnitř. Zalévání je omezeno, protože rostlina potřebuje méně vody. Je však také nemožné úplně zastavit zavlažování, protože rostlina může zemřít. Vrchní obvaz pro kořenový systém se aplikuje nejvýše jednou za měsíc.
 • Ampel dichondra je relativně odolný vůči škůdcům a různým chorobám. Rychle se přizpůsobuje konkrétním podmínkám růstu a bez problémů dosahuje své velikosti. Ochranný systém je postaven tak, aby se bezpečně ukotvil v přiděleném prostoru a odolal útoku škůdců. Někdy může vysoká vlhkost půdy vést k vývoji hlístic. Toto onemocnění je poměrně obtížné vyléčit, proto je racionálnější sledovat obsah vlhkosti v půdě.

aplikace

aplikace

Dichondra se aktivně používá k dekorativní výzdobě venkovských domů, parků a uliček. Při výsadbě rostlin berte v úvahu, že se rychle zvětšuje a poskytuje na místě skutečné houštiny vinné révy. Očekávaný přírodní design by proto měl být naplánován předem.

Někdy se rostlina používá k pokrytí půdy ochrannou vrstvou.

Stříbrná dichondra má velmi podobný vzhled, takže je vhodná pro simulaci toku vody v různých situacích. Tento pohled vypadá obzvláště působivě, když je vystaven slunečnímu záření, které vytváří neobvyklé přetečení.

Zkušení květinářství vytvářejí s dichondrou úžasné kombinace různých květin a bylin. Při zdobení osobního pozemku je třeba mít na paměti, že pohled lze použít také pro domácí pěstování, protože v bytě lze dosáhnout neobvyklého a zajímavého výsledku.

Více informací naleznete ve videu:

Kategorie:Trvalky | Dichondra