Rajčata "Raspberry nic netušící": popis, zemědělská technologie a recenze

Šlapání - toto je proces odlamování přebytečných výhonků z rajčete. Pokud na keři necháte všechna květenství, každé ovoce získá příliš málo živin a kvalita plodiny bude špatná. Krádež je zdlouhavý a časově náročný proces. Skutečnost, že odrůda „Nepasynky Raspberry“ nepotřebuje štípání, je proto velkou výhodou. Podívejme se podrobněji na výhody rajčat "Nonsynkayuschiy malina" a recenze zahradníků o této zajímavé odrůdě.

Obsah:

Charakteristické vlastnosti rajčete

Obzvláště potřebné jsou buňky s rychlým růstem. U odrůd s rychlým růstem keře rostou větve, na kterých se tvoří plody, v 6-10 listech. Nevlastní synové se tvoří velmi často. V závažných případech mohou růst z doslova každého listového sinu. To vše vede k tomu, že je poměrně obtížné pečovat o odrůdy s rychlým nebo neomezeným růstem.

Odrůdy rajčat bez kropení patří do skupiny určující nebo superdeterminovat rostliny. Jedná se o rané rostliny s rychlým zráním plodů. Zde jsou charakteristické rysy těchto rostlin:

 1. Ovoce přichází rychle. Popisy takových odrůd obvykle hovoří o období plodnosti asi 100 dnů, ale podle zahradníků k tomuto procesu dochází o 10 dní dříve a je to asi 90 a někdy 85 dní.
 2. Rostliny tvoří nízký keř malé velikosti. To je způsobeno úplným zastavením růstu v době tvorby květenství.
 3. V každém klastru se vytvoří 5-7 plodů.
 4. Hmotnost jednoho ovoce je až 300 g.

Odrůda „Nepasynsky Raspberry“ patří mezi středně rané odrůdy. Jeho období plodnosti je asi 95 dní, což je poměrně významný ukazatel pro nescintilační odrůdy. Hmotnost jednoho ovoce je až 100 g. Plody jsou kulaté, rovnoměrné, hladké.

Barva rajčete je červená s malinovým nádechem.

Plody nejsou vodnaté, což je zvláště vhodné pro konzervování (výroba džusů, rajčatové pasty, nakládání ovoce). Ve stejné době, chuť je docela možné a použití čerstvého ovoce, například pro přípravu letních salátů.

Charakteristické vlastnosti rajčete

Hlavní výhody odrůdy:

 • Minimální požadavky na péči. Rostliny nejenže nevyžadují štípání, ale jsou obecně velmi nenáročné. Pro tuto funkci se nenasycená rajčata někdy vtipně nazývají „rajčata pro líné zahradníky“. Samozřejmě je to přehnané a bez náležité péče nemůžete získat dobrou sklizeň ani z této odrůdy. Ale pro pracující zahradníky, kteří nemají příležitost trávit spoustu času na zahradě, bude odrůda vynikající volbou.
 • Odolnost vůči tradičním chorobám rajčat: odrůda je odolná vůči pozdní plíseň a bakteriální infekce.
 • Odolný proti teplotním rázům.
 • Dobré výnosy i v regionech s relativně krátkou letní sezónou.

Neexistují prakticky žádné nevýhody odrůdy.Stále však musíte vědět o některých vlastnostech této odrůdy předem, abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení:

 1. Chuť ovoce je zvláštní: odrůda se vyznačuje kyselou chutí (jako většina odrůd s časným zráním plodů), ale plody nejsou příliš bohaté na cukry.
 2. Plody jsou středně velké. Velké množství vaječníků, které se účinně vyvinou v plnohodnotné plody, však poskytuje odrůdě dobrý výnos.

Rostliny této odrůdy tvoří kompaktní keře a ve srovnání s odrůdami z jiných skupin zabírají na místě málo místa. Proto se toto rajče může pěstovat také ve sklenících, ačkoli hlavním účelem odrůdy je pěstování venku.

Jak správně pěstovat sazenice?

Jak správně pěstovat sazenice?

Metody pěstování sazenic rajčat odrůdy Nepasynkayushy Raspberry jsou podobné těm, které se používají k pěstování sazenic jakékoli jiné odrůdy. Algoritmus akcí je následující:

 • Sazenice začnou růst v polovině března nebo začátkem dubna.
 • Pro pěstování sazenic vyberte válcovitý kontejner.
 • Nádoba musí být naplněna předem připravenou zemí: podržte dezinfekce a aplikujte potřebná hnojiva.
 • Semena se vysazují do hloubky 1 cm.
 • Poté, co se semena vylíhnou a uvolní první pár skutečných listů, proveďte je výběr.

Někde za deset let před zasazením rostlin do půdy se sazenice vytvrdí. K vytvrzení lze sazenice vyjmout na čerstvý vzduch. To se neděje, dokud denní teploty nedosáhnou + 14 ° C. Kalení začíná půlhodinovým pobytem sazenic na ulici, poté se interval postupně zvyšuje. Během kalení by sazenice měly být ve stínu. Tento postup pomůže rostlinám zvyknout si na otevřené slunce a bude snazší přenášet transplantaci na otevřenou půdu.

Mladé sazenice vyžadují určitou péči.

Tvorba sazenic je obdobím velmi rychlých metabolických procesů v rostlinách, takže rostlina potřebuje vodu. Zalévejte sazenice pravidelně každé ráno. Aby se zabránilo šíření chorob, musí být místnost, kde jsou sazenice umístěny, denně větrána. Zároveň se však ujistěte, že teplota v místnosti příliš neklesá.

Sazenice potřebují světlo, protože je nezbytné pro tvorbu organických látek listy, aby se nakrmily rostoucí sazenice. Pokud není dostatek světla, rostlina se může natáhnout, což v budoucnu zničí tvar keře. Pro dodatečné osvětlení sazenic můžete použít fytolampy... Přirozené osvětlení můžete také uspořádat umístěním květináče se sazenicemi k oknu a umístěním reflexní fólie nebo zrcadla poblíž okna.

Důležitý bod v organizaci osvětlení: nemusíte sazenice příliš dlouho zvýrazňovat. Osvětlení by nemělo být delší než 12 hodin. Rostliny pak potřebují 12 hodin ve tmě nebo při minimální úrovni světla. Toto střídání se nejlépe hodí k přirozenému střídání dne a noci a je nejvhodnější pro fyziologii rostlin. Aby se sazenice táhly vzhůru pomaleji, můžete odstranit dva spodní listy. To lze provést poté, co sazenice uvolní alespoň 5 pravých listů. Po dokončení všech těchto jednoduchých kroků můžete získat zdravé a silné sazenice odrůdy Nepasynky Raspberry, vhodné pro výsadbu na otevřeném terénu.

Podmínky a pravidla pro přesazování sazenic do země

Podmínky a pravidla pro přesazování sazenic do země

Načasování výsadby sazenic v zemi je dáno podmíněně. V závislosti na oblasti může být nutná mírná (do 5 dnů) úprava časování:

 • Sazenice se vysazují ve sklenících a pařeninách již počátkem května. U jižnějších regionů se data mohou posunout i do konce dubna. V tomto případě by sazenice měly být staré asi dva měsíce.
 • Sazenice se vysazují na otevřeném terénu tak, aby se zabránilo nebezpečí pozdních mrazů. To je přibližně začátek června, s teplým a časným jarem - koncem května. Do této doby by sazenice měly mít alespoň 6 skutečně silných listů.Kromě listů musí mít sazenice již alespoň jeden květinový shluk.

Vzdálenost mezi rostlinami by měla být 30 cm v řadě a 50 cm mezi řádky. Po výsadbě vyžadují rostliny pečlivou péči, protože na tom závisí vyhlídky na sklizeň:

 • Zalévejte vysazené rostliny večer, když už slunce klesá. Voda na zavlažování musí být teplá, jinak mohou rostliny onemocnět.
 • Krmení by mělo být prováděno pravidelně, po celou dobu růstu rostlin.

Dodržováním těchto doporučení můžete získat silné a zdravé rostliny, které potěší zahradníka dobrou úrodou.

Péče o radu

Péče o radu

Péče o rajčata skupiny, která se neobaruje, se od péče o ostatní odrůdy liší jen málo. Zahrnuje následující operace:

 1. Zalévání... Provádí se podle standardního schématu pro rajčata: večer s teplou usazenou vodou. Rajčata jsou napojena buď u kořene, nebo v uličkách. Úspěšné zalévání by mělo poskytnout vlhkost hlavním kořenům (jsou v půdě v hloubce 30-40 cm). Musíte ji pravidelně zalévat, každých 5 dní. Pokud rajčata zaléváte nerovnoměrně (někdy často, někdy zřídka), mohou plody prasknout. Taková plodina se skladuje mnohem horší a její vzhled je velmi žádoucí.
 2. Uvolnění. Pokud byla půda správně mulčována, kypření není nutné, jinak je nutné ji pravidelně kypřit, aby se zajistilo dýchání kořenů.
 3. Odplevelení. Odstranění plevele se provádí, jakmile se objeví.
 4. Prevence nemoci.

Nonsynkayushchie druhy obecně a zejména "Nepasynkayusya malina" jsou docela nenáročné a nevyžadují komplexní péči. Dodržování těchto jednoduchých pravidel stačí k zajištění dobré sklizně.

Možné narůstající problémy

Možné narůstající problémy

Ačkoli je odrůda nenáročná, při nesprávné péči mohou nastat některé problémy. Pokud jim budete včas věnovat pozornost, můžete situaci napravit. Zde jsou hlavní alarmy:

 • Změny barvy listů naznačují problémy spojené s nedostatkem minerální výživy. Při nedostatku dusíku v půdě listy zblednou a nedostatek fosforu způsobí na listu výskyt fialového odstínu. Pokud není dostatek draslíku, rostlina začne vysychat. Po včasném stanovení nedostatku těchto prvků v půdě je možné situaci napravit zavedením hnojiv.
 • Pád květů a vaječníků může naznačovat přebytek fosforu.
 • Rychlý růst zelených částí rostliny v nepřítomnosti kvetení (tzv. „Výkrm“) naznačuje nadbytek dusíku.
 • Matné skvrny na listech naznačují přebytek draslíku. S přebytkem stopových prvků byste měli přestat krmit.
 • Vzhled barevných skvrn na listech, vysychání rostlin je známkou šíření bakteriální infekce. V boji proti chorobám se používají antibakteriální léky, například "Skor", "Zaslon", "Fitosporin".

Je mnohem snazší problém vyřešit včas, takže buďte pozorní ke svým rostlinám!

Výhody a recenze odrůdy

Výhody a recenze odrůdy

Většina zahradníků, kteří na svých pozemcích vyzkoušeli odrůdu Nepasynky Raspberry, o tom mluví pozitivně. Zahradníci berou na vědomí následující výhody odrůdy:

 1. Kompaktní pouzdro, které na místě zabírá málo místa a nevyžaduje starosti s tvorbou pouzdra.
 2. Chutné plody, které poskytují bohatou sklizeň, jsou dobře zachovány a skladovány.
 3. Hlavní výhodou je absence housle se sevřením pouzdra.

Pozitivní recenze ukazují, že pěstování rajčat odrůdy Nepasynkayuschaya Raspberry bude zajímavým zážitkem pro každého zahradníka. A mnozí budou tuto odrůdu zařazovat mezi své oblíbené a rozhodnou se pro ni po mnoho let.

Více informací naleznete ve videu:

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Neuvěřitelná rozmanitost rajčat, je to opravdu pro líné pěstitele zeleniny, nevyžaduje štípání a vůbec není vybíravé, pokud jde o zalévání, protože je třeba je zalévat jednou za pět dní, jsme rajčata jiných odrůd, zaléváme dvakrát týden a každý týden štípáme keře.