Apple florina - sladké červené ovoce

Jablka jsou považována za nejbohatší zdroj vitamínů, přírodních kyselin a vlákniny. Milují je děti i dospělí. V zimě jsou plody zachráněny před nedostatkem vitamínů a saturují tělo potřebnými prvky. Ale jak ušetřit jablka až do jara, abyste se nechali hýčkat chutným a zdravým ovocem co nejdéle?

Obsah:

Pro tyto účely jsou vhodné pozdní zimní odrůdy s vysokou udržovací kvalitou. Francouzští selektory vyvinuli úžasné zimní odolné jablko s krásným názvem Florina. Bylo získáno křížením ušlechtilého odrůdy jabloní: Jonathan, Golden Delicious, Starking a další.

Co přitahuje odrůdu Florina

Plody odrůdy Florina jsou červené a tmavě červené barvy s charakteristickým šedým květem a bílými skvrnami. Jablka jsou překvapivě voňavá a mají sladko-sladkou chuť. Jsou skvěle skladovány v chladné místnosti až do začátku jara. Na konci skladování získají jablka výraznou melounovou vůni a jsou obzvláště chutná.

Díky svým vlastnostem vyniká Florina mezi mnoha odrůdami jablek. Hlavní výhodou oproti ostatním druhům je, že má silnou imunitu vůči nebezpečným chorobám - chrastavitosti a padlí... Tuto funkci využívají zahradníci při pěstování jabloní na velkých plochách k prodeji, protože může výrazně snížit náklady na pěstované produkty.

Apple florin

Plody Floriny brzy dospívají a lze je sklízet v září. Až do ledna se jablka usadí, budou křupavá a chutná. Plody floriny jsou vysoce přenosné, nejsou během přepravy zraněny a dobře si zachovávají svůj vzhled.

Další výhodou oproti jiným odrůdám je vysoký výnos odrůdy Florina. Strom je schopen vytvořit korunu z velkého počtu ovocných větví, které jsou na podzim velkoryse obdařeny četnými plody.

Nevýhodou pěstování Floriny je to, že stromy pravidelně přinášejí plody. Tomu lze do jisté míry zabránit odříznutím některých plodů předem, ale je nemožné se tohoto problému úplně zbavit.

Péče o jabloně při čekání na sklizeň

Ačkoli jabloně jsou nenáročné a nevyžadují zvláštní odcházející, ale stále jim musíte věnovat pozornost.

Zvláštní pozornost vyžadují mladé sazenice. Při výsadbě se předem připraví jáma o rozměrech 60 x 100 cm, odstraněná půda se smíchá s organickými hnojivy a rašelinou. Touto směsí posypte sazenice. Po výsadbě je strom hojně napojen. Kolem je zatlačen kolík a je přivázán strom, takže bude při silném větru stabilnější. Dospělý jabloň dobře roste na černé půdě, jílu, ale netoleruje kyselé půdy.

V jaro péče o jabloně se omezuje na odplevelení půdy a krmení. V létě a na podzim je bezpodmínečně nutné uvolnit ornici a sklízet suché spadané listy. To poskytne kyslík kořenovému systému stromu.

Apple florin

Na jaře, kdy se jabloň intenzivně rozvíjí, se hnojení provádí organickými a minerálními hnojivy. Pro normální vegetaci během tohoto období potřebuje strom také dusíkatá hnojiva. K tomu můžete použít síran amonný nebo dusičnan amonný při výpočtu 5 kg, respektive 3 kg. Na podzim nelze použít dusíkatá hnojiva, protože dusík snižuje mrazuvzdornost.Granulovaná hnojiva na bázi fosforu a draslíku se aplikují do mělkých rýh, které jsou speciálně vykopány kolem stromu.

Florina miluje hojné zalévání. Jabloň je obzvláště citlivá na nedostatek vlhkosti v horkých suchých létech. Aby strom nevysychal a neplodil hojně, je třeba během tohoto období zorganizovat další zalévání.

Vzhledem k tomu, že plody jsou během období plodnosti hojné, jsou větve stromů podepřeny, aby se pod tíhou plodiny nerozbily.

Příprava jabloně Florin na zimování

Sklizeň jablek v nové sezóně bude do značné míry záviset na tom, jak strom přežije tuhou zimu. Sběr ovoce stále pokračuje, ale už musíte přemýšlet o tom, jak připravit jabloň na zimování.

Na zimu musí být kořenový systém jabloně pokrytý spadanými listy. To zachrání strom před zamrznutím při velmi nízkých teplotách.

Apple florin

Drobní hlodavci, kteří chtějí těžit z výživné kůry jabloně, způsobují v zimě velké potíže. Kousáním kůry souvislou vrstvou odkryjí kmen, čímž naruší výměnu živin a učiní strom bezbranný proti nízkým teplotám.

Kvůli ochraně jabloně mnoho zahradníků sváže kolem kmene trnité smrkové a jalovcové větve. K tomu je půda mírně hrabána, omotána kolem kmene větvemi, zafixována a hrabána zemi zpět. Strom můžete zachránit vybělením vápna přidáním vonných látek, které odpuzují hlodavce.

Ale blíže k jaru taková ochrana ztrácí své vlastnosti a v chladném počasí je nemožné obnovit bělení. V prodejnách v prodeji jsou speciální chemické směsi proti hlodavcům, které neztrácejí účinnost po celé zimní období jaro-jaro.

Tato opatření pomohou zachovat krásu a zdraví stromů a dají jim příležitost bezpečně zimovat.

Avatar uživatele Lima

Vynikající pozdní odrůda jablek. Každou zimu prodávají na našem trhu. Dovezené nebo vlastní, nevím, ale kupuji často. Jablka jsou sladká, šťavnatá a aromatická.