Bow Stuttgarter Riesen

Cibule Stuttgarter Riesen je nejoblíbenější cibulí mezi profesionály a amatéry, kterou chovali němečtí chovatelé. Proč je tak populární? Díky svým vynikajícím vlastnostem a snadnému pěstování a péči.

Obsah:

Bow Stuttgarter Riesen a jeho popis

Stuttgarterova cibule je časně zralá cibule. Tento luk je nepřekonatelný lhaní a docela plodný... Doba od opětovného růstu sazenic do sklizně cibule trvá asi 65-75 dní. Cibule Stuttgarter Riesen má výnos až 8 kilogramů na metr čtvereční. Jeho lehkost a vyzrálost jsou dobré.

Cibule Stuttgarter Riesen se vyznačují plochými, hustými, středními až velkými cibulkami. Hmotnost cibule dosahuje 50-100 gramů. Suché váhy jsou zlatohnědé barvy, zatímco šťavnaté váhy mají bílou barvu.

Bow Stuttgarter Riesen

Cibule má kořeněnou chuť. Tyto žárovky lze kvůli vysokému obsahu sušiny použít k zmrazování a sušení. Cibule Stuttgarter je vhodná pro všechny druhy konzervování a domácí vaření. Tato cibule je také skvělá pro nutkání na peří. Cibule Stuttgarter Riesen obsahuje spoustu cenného vitaminu C.

Cibule Stuttgarter Riesen a její pěstování

Pěstování cibule Stuttgarter se provádí prostřednictvím sady. Předchůdci cibule mohou být zelí, okurky, rajčata, brambory a luštěniny. Před výsadbou je třeba sazenice vytřídit a odstranit poškozené a suché cibule.

Bylo by hezké je zahřát na teplotu + 40-42 stupňů po dobu 8 hodin. K tomu je vhodná i běžná topná baterie.

Bezprostředně před výsadbou je také důležité namočit sazenice do vody, která se před tím zahřeje na +35-42 stupňů. Mangan draselný musí být také přidán do vody (na kbelík - 0,1 g) a šťávy z aloe. V takovém řešení by sada měla být po dobu 24 hodin. Poté musí být položen na pytlovinu nebo film.

Cibuli lze vysadit brzy na jaře nebo na podzim v předem připravených záhonech. Vzdálenost mezi drážkami by měla být 10-15 centimetrů. Hloubka výsadby by měla být až dva centimetry. Po zasetí by měla být půda mírně zhutněna. Pokud je potřeba cibule lze mulčovat rašelinou a humusem, zejména pro podzimní výsadbu.

Bow Stuttgarter Riesen

Kromě toho se při výsadbě na podzim doporučuje vzít malou sadu, protože během skladování až do jara vysychá.

Malé cibule lze zasadit dříve než ty větší. Velké cibulky uvolní šípy, pokud nejsou zasazeny do půdy zahřáté na +10–15 stupňů. Cibuli lze vysadit před zimou, potom bude její zrání o dva týdny dříve.

Pokud jde o výsadbu cibule na peří, je nejlepší vzít si vyřazené sady a cibuli. Je nutné zasadit cibule dostatečně pevně, aniž byste je zakryli zeminou, ale nechali je na povrchu. Po výsadbě je cibule zalita a pokryta fólií. Pro rychlejší růst můžete jednou nakrmit močovinou.

Funkce v péči o cibuli Stuttgarter Riesen

  • Půda.

Vhodnou půdou je úrodná hlinitá černozem s neutrální reakcí. Pro tento typ cibule nejsou kyselé půdy vhodné.

  • Teplota.

Ačkoli tato odrůda snáší chlad, stále preferuje mírné a dokonce zvýšené teploty.

  • Zalévání a hnojení.

Doporučuje se mírné zalévání.Hnojivo je žádoucí aplikovat dva týdny po výsadbě. K tomu se používá mullein nebo ptačí trus. Po dalších třech týdnech musíte krmení opakovat. Třetí krmení se provádí během tvorby žárovek.

Nedoporučuje se aplikovat čerstvý hnoj na cibuli. To může vést k tomu, že zrání cibule se začne zpomalovat a škůdci se také začnou rychle rozvíjet.

Bow Stuttgarter Riesen

  • Kontrola nemoci.

Tato cibule se vyznačuje vysokou odolností proti padlí a tvorbě šípů. Občas lze pozorovat embryo nebo hnízdění.

Příčinou jakékoli nemoci je často nekvalitní sadbový materiál, proto se doporučuje zakoupit ve specializovaných prodejnách.

V preventivních opatřeních je také žádoucí provést postup dezinfekce semen a sazenic. Kromě toho, pokud vedle cibule zasadíte několik koprových keřů a také střídáte záhony cibule s záhony mrkve, pak můžete bojovat proti vzhledu škůdců.

Je důležité si uvědomit, že při nedostatku dusíku bude cibule špatně růst a její barva bude bledá. S nedostatkem draslíku začne předčasné stárnutí listů a výskyt vrásek. A s nedostatkem fosforu můžete očekávat, že vrcholy listů začnou zčernat a odumírat. V případě těchto nemocí je nutné provést odpovídající hnojiva.

Pěstování cibule Stuttgarter Riesen tedy není vůbec obtížné a nevyžaduje mnoho potíží. Existuje však příležitost získat úžasnou sklizeň velmi cenného a užitečného produktu.

Kategorie:Rostoucí | Cibule
Anna fotka uživatele

Dobrá cibule, nic neřeknete. A to je ve skutečnosti docela oblíbené u zahradníků - vždy si ho můžete koupit od babiček na trhu.