Krása „horského sněhu“ nebo jak pěstovat ohraničenou euphorbii

Jak si vyrobit zahrada útulný, originální, jasný a na rozdíl od všech ostatních? Můžete si najmout designéra, utratit spoustu peněz, nebo si můžete vybrat a zasadit ty rostlinykteré dokonale zapadají a zdůrazňují krásu země. K tomu můžete použít květiny, keře a samozřejmě zelené rostliny. Jeden z mála a populárních typů ročníků je spurge Bordered je mocná zbraň v rukou profesionálních návrhářů krajiny.

Obsah:

Popis zařízení

Hraniční pryšec je původní roční zahradní rostlina, který má dlouhou a tenkou stopku s výškou 20 až 80 centimetrů. Mnohočetné listy mléčné trávy jsou světle zelené barvy, oválného tvaru, s průměrnou velikostí až 5 centimetrů. Kvete velmi malými, světle zbarvenými květy, které mají širokou bílou barvu přílohy... Během tohoto období četli, aby změnili svůj vzhled a listy rostliny. Získávají bílý řez, který nevyschne a nezmrští se až do podzimních mrazů. Není nadarmo konzervativní Angličané nazývali tento druh mléčné révy „horským sněhem“.

Výsev mléka byl ohraničen

Tento druh mléčné trávy se množí vegetativní a metodami osiva, které zahradníkům usnadňují hledání materiálu pro výsadbu. Každá z metod výsadby má ale své vlastní vlastnosti. Například euphorbia s hranami můžete zasadit následujícími způsoby:

 1. Výsev před zimou
 2. Výsev na otevřeném terénu
 3. Výsadba řízky

Výsev před zimou se provádí semeny v měsíci únoru nebo na začátku března. Velká zrna se vloží do malé nádoby se standardní půdní směsí pro sazenice... Jsou přilepené do hloubky 3-4 centimetrů. Hrnec na semeno je umístěn na teplém parapetu. Po 3 - 5 dnech se objeví první výhonky.

Jakmile z plnohodnotných listů vyrostou rostliny, sazenice potápět, sezení v samostatných kelímcích.

Když pomine hrozba nočních mrazů, je pryšec vysazen na záhon ve vzdálenosti 20 - 30 centimetrů od sebe. Půda pro jejich letní kvetení by neměla být příliš mastná nebo oplodněno... Kamenné nebo písčité podklady jsou ideální. I když je ve volné půdě, ohraničený pryšec se bude cítit pohodlně. Rostlina nemá ráda přebytek užitečných minerálů a vrchní obvaz.

Je také třeba poznamenat, že při výsadbě květiny byste se měli vyhnout příliš vlhkým místům s vysokou hladinou podzemní vody. Přebytečná voda může způsobit hnilobu oddenku mléčných.

Druhým způsobem výsadby je otevřený výsev půdy, který se provádí na začátku května. Půda na záhonu je dobře vykopaná, plevele jsou odstraněny, jsou vytaženy malé otvory hluboké až 7 centimetrů. Semeno mléčných semen je zaseto do navlhčené půdy. První výhonky se objeví až ve druhém týdnu. Pro lepší růst jsou vytaženy slabší sazenice, což vytváří prostor pro růst silnějších zástupců.

Třetí metodou je výsadba řízky. Chcete-li to provést, musíte odříznout malou větvičku z dospělé rostliny. Složíme to do teplé vody, abychom zastavili tok mléčné šťávy, protože je to on podporuje zakořenění řezu... Nádobu s vodou a budoucí květinu umístíme do stínu při teplotě +20 - 25 stupňů Celsia a necháme ji jeden den. Euphorbia by měla vyschnout. Poté zasadíme odřezek do písčito-rašelinové směsi.Do 25 dnů se nová rostlina zakorení a až poté, co si všimnete růstu řezu, můžete ji volně zasadit na zahradní postel.

Kulturní péče

Euphorbia hraničila - kultura je extrémně nenáročná a docela vytrvalá. Květina dobře snáší teplo a kvete od července do prvního mrazu, někdy i déle. Také není ovlivněn pryšec. škůdci a odolný vůči všem druhům nemoci... Nemusí se často přihnojovat ani stříkat, stačí dodržovat některá pravidla péče:

 1. S květinou stojí za to pracovat, pouze pokud máte ochranné prostředky - rukavice. Mléčná šťáva je velmi jedovatý... Způsobuje alergickou reakci, svědění, zarudnutí a dokonce popáleniny;
 2. Odstraňte plevele. Ovlivňují tloušťku stonku euphorbia;
 3. Nesázejte plodiny poblíž zpevněných cest. Vzdálenost od průchodu musí být nejméně 30 cm;
 4. Výsadba rostliny po obvodu chrání zbytek květů před prachem. Zároveň je však třeba se vyhnout blízkosti plodin se silnějším kořenovým systémem;
 5. Je zakázáno vysazovat euphorbia ohraničené ve stínu. Rostlina se nevyvíjí a brzy zemře;
 6. Euphorbia dobře snáší teplo, ale při nepřítomnosti deště po dlouhou dobu to stojí za to zalít pod kořenem;
 7. Polévání listů je zakázáno;
 8. Během období květu lze krmit „horský sníh“ řešení hnoje... Na 10 litrů vody se použije 200 gramů hnoje. Roztok se infunduje po dobu 24 hodin. Představte se pouze večer a u kořene;
 9. Na začátku září začíná období zrání semen... Padají dolů a zakoření. Pokud se v budoucnu plánuje výsadba mléčné révy na stejném místě, stojí za to trochu uvolnit půdu a sazenice příští rok vyraší samy;
 10. Rostliny jsou také vysazeny v zeleninových zahradách, aby odplašily krtky a jiné hlodavce. Výsadba se provádí po obvodu zahrady.

Video recenze druhů mléčných rour:

Anna fotka uživatele

Jaká neobvyklá a neobvyklá rostlina! Poprvé jsem se o něm dozvěděl z tohoto článku a okamžitě jsem chtěl zasadit takovou krásu doma. Možná se o tom jednou rozhodnusmajlík