Zelená cibule na parapetu: metody a pravidla pěstování

V zimě tělo většiny lidí trpí nedostatkem vitamínů. Nejjednodušší způsob, jak jej doplnit vitamíny, je konzumovat cibulepěstované doma. Je to nejen zdravé, ale také chutné.

Obsah:

Podmínky pro vnucování cibule na peří

Podmínky pro vnucování cibule na peří

Výhodou domácí cibule je, že je k dispozici každou minutu. Nemusíte kvůli tomu chodit do obchodu. Nakoupená cibule navíc není skladována po dlouhou dobu, a to ani v chladničce. Pokud jej skladujete v chladničce, rychle uschne a ztratí svoji pružnost. Frozen je vhodný k přípravě různých pokrmů, ale po rozmrazení jej nelze použít do salátů kvůli ztrátě barvy, vůně a chuti.

Při nákupu cibule v obchodě si nemůžete být jisti její ekologičností. Během kultivace byly s největší pravděpodobností použity různé urychlovače růstu. Nakoupená cibule navíc není v zimě levná.

Hlavními podmínkami pro pěstování zelené cibule je dostatečné množství světla a vlhkosti.

Pro pěstování Luke každé jídlo, které se vejde na parapet, udělá. Můžete jej nainstalovat na jiné místo, ale příď potřebuje co nejvíce světla, a v zimě to obvykle představuje problém. Pokud je nutné urychlit růst, zvýší se teplota v místnosti a provede se dodatečné osvětlení zářivkou nebo speciální fytolampa... Nainstalujte jej do výšky 60 cm. Lampu můžete udržovat nepřetržitě.

Způsoby pěstování cibule na parapetu:

 • Ve vodě
 • V zemi

Pěstování cibule v zimě se nazývá peří.

Pěstování cibule ve vodě

Pěstování cibule ve vodě

Nejznámějším způsobem, jak získat zelené produkty, je dát cibuli do malé nádoby s vodou. Nevýhodou této metody je, že sklenice zabírají na parapetu hodně místa, takže jich tam nemůžete hodně umístit. V průběhu času voda v nich získává hnědou barvu a zakalí se. Navíc je výnos při této pěstitelské metodě malý.

Obrovská cibule (a to je bráno, aby nespadla do nádoby) dá až tucet peří. Proto je vhodné použít takovou cibuli na jaře, když vyklíčí ve sklepě a sama uvolní zeleň. V takovém případě není nutné jej uspořádat do sklenice. Může být zasazen v květináči na jakoukoli pokojovou rostlinu. Pak se vaše zimní zahrada změní na zimní zahradu.

Výhodou této metody je, že k nucení není nutná žádná země.

Aby mohly být žárovky pěstované ve vodě kompaktně uspořádány a vzhled nezkazil interiér místnosti, byly vynalezeny speciální nádoby.

Pěstování pravidel:

 • Voda se nalévá dovnitř, jejíž zásoby se pravidelně doplňují.
 • Shora je uzavřen víkem s mnoha otvory, do kterých jsou instalovány žárovky.
 • Pro růst je nutné, aby byl neustále doplňován vzduch ve vodě. To pomůže vyrobit akvarijní provzdušňovač. Pokud ne, vyměňujte vodu častěji. Před použitím je vodovodní kohoutek chráněn.

Nucené mísy mohou být domácí. K tomu použijte jakoukoli nádobu, do které je ponořen kus husté pěnové gumy, strom s otvory pro žárovky. Hlavní věc je, že samotná žárovka zůstává nad vodou.

Pěstování cibule v zemi

Pěstování cibule v zemi

Způsob pěstování cibule na peří v zemi je založen na skutečnosti, že cibule v zemi se v zimě nezvětšují, ale vysychají. Proto je lze vysazovat blízko sebe.

Nádobí by mělo mít otvory pro odtok přebytečné vody a podnos, kde se bude shromažďovat. Pěstování v nádobách s pevným dnem může způsobit vrásky a spadnutí. Výška nádobí by měla být taková, aby cibule po vyklíčení kořenů neskončila na povrchu. Koneckonců, kořen je schopen ji vytlačit, pokud pro ni není v podzemí dostatek místa. V prodeji jsou speciální kontejnery pro pěstování zelené v zemi.

Cibule na peří je nenáročné na půdu. Žárovka koneckonců vydává všechny nahromaděné užitečné látky a obvykle stačí k tomu, aby zeleň dosáhla výšky 20–30 cm, ale přednost by měla mít kyprá půda s kyselostí PH 6-7. Také použít piliny a rašeliníku.

Půda je v páře, aby se zničily možné patogeny.

Na dno několika centimetrů se nalije vrstva drenáže, která udrží vlhkost. Nahoře je položena vrstva zeminy asi 10 cm, do níž jsou zasazeny cibule, takže třetina z nich zůstává nahoře.

Teplota pro pěstování cibule by měla být kolem 20 stupňů. Je možná odchylka v jednom nebo druhém směru. Při teplotách od 23 do 27 stupňů roste peří rychleji. V takovém případě by se pokrmy se zasadenou cibulí neměly nechat přehřát na slunci. Můžete jej chránit zabalením do fólie. Zalévejte výsadby, jak půda vysychá. Je lepší to dělat ne často, ale ve velkém množství. Pokud je málo vlhkosti, budou výrobky příliš suché a bez chuti. Výhoda metody: vysoká produktivita.

Příprava cibulek na výsadbu

Příprava cibulek na výsadbu

Lze zasadit jakoukoli velikost a typ žárovek. Je však účelnější použít:

 • Cibulové sady
 • Víceřadý luk

Používají také vytrvalou cibuli batun, pažitka a pórek malá velikost. Ale netvoří obyčejné žárovky, takže je vykopána kořeny a pěstována jako květina. Nakonec jeden kořen pažitky dá až tucet klíčků. Obvykle je zasazeno a uloženo ve sklepě, čímž se dostane na světlo v lednu až únoru.

Sevok je dobrý, protože do jídla lze vložit velké množství cibule.

Poté, co peří dosáhnou výšky 15-30 cm, se vytáhnou, peří se použije jako jídlo a zbytek žárovky se vyhodí. Někdy ženy v domácnosti odštípnou nejvzdálenější peří a ponechají centrální. Žárovka může zůstat v květináči až 2 měsíce.

Výhodou vícehnízděné cibule je, že produkuje ne jeden, ale několik klíčků najednou. Výnos bude proto větší než při pěstování sazenic. Další jméno je kuschevka. Nejznámější odrůdy:

 • Timiryazevsky
 • Bessonovsky
 • svaz
 • Danilovský
 • Pozharsky
 • Šalotka

Pokud vám po sklizni zůstanou malé cibule, které nemají moc smysl loupat a sekat na jídlo, můžete je použít k nasazení na peří. Sevok lze koupit v obchodě nebo pěstovat semínko, takzvaná nigella.

Cibule se obvykle začne vysazovat v lednu. Před tím je v klidovém období. Pokud potřebujete zasadit cibuli před novým rokem, pak se k získání cibulí z tohoto stavu používají následující metody:

 • Na podzim se žárovky uchovávají v chladničce nebo ve sklepě při poměrně nízké teplotě. Budou tedy rozvrstveny a budou klíčit aktivněji.
 • Před zasazením se nenaklíčené cibule odříznou shora dolů do bodu, kde se začnou rozšiřovat. Tento postup pomůže zvýšit množství přijaté produkce. Ti, kteří se líhnou, nejsou odříznuti.
 • Před výsadbou jsou cibule namočeny v teplém roztoku manganistanu draselného nebo vody (40 stupňů) po dobu asi 10 hodin. To podpoří rychlé klíčení.
 • Udržuje se na vlhkém místě, dokud se na dně nevytvoří tuberkulózy s kořenovými pupeny a bod řezu vyschne shora.

Pravidla pro pěstování cibule doma

Pěstování cibule

Cibule jsou vysazeny k destilaci v lednu. Aby se nezmeškal okamžik, provádí se zkušební procedura.Za tímto účelem vložte jednu cibuli do spodní části vody. Aktivní růst kořenů naznačuje, že je čas zasadit hlavní pole cibule.

Můžete vysadit všechny cibule, které máte současně. Pírko však doroste do optimální velikosti za 2–4 ​​týdny a poté bude nutné jej urgentně useknout. Potřebujete tolik zelené cibule najednou? Může být vhodnější vysadit 3 desítky cibulí jednou týdně. To lze provést v jedné velké misce, ale je lepší použít několik malých.

Všechny cibule jsou před výsadbou očištěny od vrchní vrstvy šupin.

Pečlivě prohlédněte hnilobu, která se na vybledlých stupnicích jeví jako černé a bílé tečky. Po přípravných postupech se vysazují tak či onak. Nejprve se týden a půl uchovává na chladném, ne příliš osvětleném místě pro tvorbu kořenů (povětrnostní podmínky na začátku jara). Poté se teplota zvýší a instaluje na nejjasnější místo v místnosti.

Cibuli nemusíte hnojit. Chcete-li zvýšit výtěžek, můžete zalévat cibule zředěním 5 g dřevěný popel v litru vody. Zelené můžete také nastříkat teplou vodou, abyste zlepšili jejich prezentaci. Žárovka však musí zůstat suchá. Další zásuvka se poté umístí do chladného rohu pro klíčení... Rodině tak můžete na celou zimu poskytnout zelenou cibuli. V tomto případě bude hmotnost výsledného zeleného peří 2,5 rublů. více než hmotnost zasazených Luke.

Více informací naleznete ve videu:

Avatar uživatele Lima

I v létě mi na kuchyňském parapetu roste zelená cibule. Pěstuji to v zemi, v obyčejných květináčích. Pak se ukáže sladší. Horší je pěstovat na vodě, je hořká a voda sama o sobě necítí dobře.

Cibule Štěstí domácí zázrak zahradní postel hydroponický pěstitel zeleného cibulového peří.

Unikátní způsob hydroponického pěstování zeleného cibulového peří vám pěstitel cibule umožňuje sklízet 2 plodiny měsíčně s celkovou hmotností až 1,5-2 kilogramů po celý rok!

Mnozí využili nabídky ke koupi elektroinstalace Cibule štěstí za tovární cenu.

Technické vlastnosti instalace "Cibule štěstí"

- spotřeba energie: 2,5 W / h.

Pro srovnání je stejné množství elektřiny spotřebováno nabíjením mobilního telefonu;

- počet vyklíčených cibulí: 20 ks;

- výnos: až 40 cm zeleného peří za 15 dní;

- asi 1,5 kg zelené cibule za měsíc;

Hydroponická metoda klíčení je několikanásobně rychlejší ve srovnání s pěstováním na zahradní posteli;

- rozměry vybavení: 40,5 x 18 x 11 cm

- hmotnost pěstitele: 1 kg

Výhradním vývojářem a výrobcem pěstitele pro domácnost Onion Happiness je společnost SmartHydroCompany, Perm.

Kde koupit instalaci značkového zázračného zeleného cibule

Doporučujeme vám koupit pěstitele postřikovače zelené cibule cibule štěstí od přímého zástupce závodu.

Internetový internetový obchod House and Garden je dlouhodobým prodejním partnerem hydroponie od permské firmy „SmartHydroCompany“.

Soupravy hydroponických systémů a zařízení, které prodáváme, jsou v procesu používání zcela bezpečné.

Tovární hydroponické systémy jsou vždy doprovázeny podrobnými pokyny pro správné použití produktu.

Značková zařízení fungují mnoho let bez poruch a od zákazníků dostávají vždy jen dobré recenze.

Na našem webu si zakoupíte značkové vysoce kvalitní zařízení od přímého zástupce výrobce.

- Máte příležitost koupit nakličující žárovku za tovární cenu;

- Kupujete absolutně bezpečné zařízení, které vaší rodině poskytne po mnoho let šťavnaté, zdravé a velmi chutné peří ze zelené cibulky.

- Zařízení bude fungovat mnoho let bez poruch a poruch.

- Zakoupením vysoce kvalitního značkového aerosadu v internetovém obchodě Dom i Sad od nás určitě získáte dlouhodobou provozní záruku.

- Svítidlo si můžete zakoupit v maloobchodě a udělat minimální objednávku i pro 1 pěstitele.

- Nákup zboží v malém, středním a velkém velkoobchodu.

- Udělejte objednávku z jakékoli ruské osady z místa bydliště.

- Vyberte pohodlný způsob rychlého doručení:

a) ruská pošta;

b) přepravní logistická společnost;

c) kurýrní doručení;

Chcete-li si objednat maloobchodníka s cibulí Cibule štěstí, stejně jako několik zařízení nebo velkou velkoobchodní dávku, stačí provést objednávku na webu právě teď.

Pokusíme se doručit vaši objednávku co nejdříve.

Minimální maloobchodní objednávka je 1 pěstitel.

Uživatelský avatar Egorr

Cibule pravidelně třídím, vybírám cibule, které se začínají zhoršovat, a přidávám je do obyčejných květináčů se zeminou. Tři z těchto hrnců na parapetu vám zcela umožní poskytnout rodině v zimě zelenou cibuli.