Charlie hrozny - pěstování a odrůdové rysy

Mnozí z nás milují hrozny, ale ne všichni žijeme v jižních oblastech, kde je můžeme pěstovat na vlastních zahradních pozemcích.

Jak se však ukázalo, i na předměstí Moskvy existuje šance na pěstování a pěstování vinné révy, která se bude vyznačovat výnosy lahodných hroznů.

Obsah:

Obecný popis hroznů a podmínky jeho růstu

Hrozny v přírodních podmínkách jsou silné révy; v procesu evoluce získala tato rostlina schopnost tvořit úponky, s nimiž se drží na blízkých podpěrách a sáhne po světle.

Rostliny hroznů potřebují světlo a sluneční světlo, aby vytvořily shluky bobulí.

Výhodou tohoto rostlinného druhu je jeho vysoký stupeň adaptace na podmínky prostředí. Proto je mnoho zahradníků překvapeno, že v mírném podnebí mohou hrozny přinést ovoce, i když se zdá, že jde o jižní rostlinu.

Dříve bylo často možné vidět hrozny pěstované ve formě řas plíživých po zemi. Postupem času se však objevily takové plísňové choroby tohoto typu kultury, které vyžadovaly instalaci podpěr pro révu, aby se zabránilo plísňovým infekcím.

charlie hrozny

Hrozny se dokáží velmi rychle vzpamatovat po různých zásahech jak z přírodních podmínek (mráz, poškození krupobitím atd.), Tak i po zásahu člověka, například silných ořezávání.

Jak již bylo zmíněno výše, hrozny potřebují hodně tepla a světla pro úspěšný růst a vývoj rostlin, plodů. Vědci však zjistili, že réva má dostatečnou teplotu + 25-30 stupňů pro fotosyntézu a nastavení ovoce. Ukázalo se tedy, že je jednoduché pěstovat tuto kulturu v zónách s mírným podnebím.

Kromě toho bylo experimentálně zjištěno, že snížení teploty půdy na -10 stupňů nemá nepříznivý vliv ani na výsadbu hroznů. A nadzemní části v silných vinicích mohou tolerovat poměrně nízké zimní teploty.

Jak správně pěstovat hrozny

Vzhledem k termofilitě rostlin a potřebě vysoké úrovně osvětlení na zahradě nebo na zahradě pro hrozny je nutné zajistit právě takové otevřené plochy - vyhřívané a osvětlené sluncem.

Hustota výsadby by měla záviset na vysazené odrůdě, protože některé mohou dobře růst v relativně hustých výsadbách, zatímco jiné potřebují více prostoru.

Když rostoucí na oblouku musíte mezi keři nechat vzdálenost 1 až 2 metry a při pěstování na mříži budete potřebovat trochu více prostoru - 1,5-2 metry.

Výsadba řízky nebo sazenicemi?

Pro líné existuje poměrně jednoduchý způsob pěstování hroznů - výstřižky... Každá stopka by neměla být kratší než 50-60 cm, sklízejí se na podzim a před výsadbou se namočí asi na 2 hodiny do vody při pokojové teplotě.

Výsadba těchto řízků se provádí v otvorech vyrazených do půdy páčidlem, na jaře, kdy je teplota nejméně +10 stupňů.

Metoda pro líné má však významnou nevýhodu - mnoho řízků se neukorení.

Přistání stromky s větší zárukou poskytuje přežití rostlin. Sazenice je také nutné před výsadbou namočit, čímž se zkrátí růst a kořeny.

Charlie hrozny - rysy odrůdy

Odrůda Charlie je jedním z oblíbených zahradníků. Tato odrůda byla získána hybridním křížením od šlechtitele Pavlovského E.G. dvě odrůdy - Nadežda AZOS a Victoria.

charlie hrozny

Dobrá odrůda Charlie je, že je velmi brzy zralá: od přestávky pupenů do plné zralosti bobulí a možnosti sklizně uplyne jen asi 105-115 dnů.

Keře této odrůdy se vyznačují svou velkou silou a silou. Květy vinné révy Charlie jsou bisexuální.

Výhodou odrůdy Charlie je skutečnost, že dozrávání vinné révy je velmi dobré - prakticky po celé délce porostu. Hrozny na vinici jsou velké, váha každého z nich může být od 600 do 800 gramů.

Tvar svazku připomíná válec nebo kužel, všechny bobule jsou téměř stejné velikosti a oválného tvaru, není tam žádný hrášek, bobule jsou černé barvy.

Bobule jsou považovány za velké, každá o hmotnosti asi 7-10 gramů, což je považováno za velmi dobrý výsledek.

Chuť bobulí je také vysoká: kůže neruší stravování, necítí se, buničina má optimální konzistenci - středně měkkou. Obsah cukru v bobulích Charlie se pohybuje v rozmezí 17-19%, chuť je velmi příjemná a harmonická.

Rozlišuje révy odrůdy Charlie vysoce mrazuvzdornost: ovocné pupeny jsou schopny odolat mrazům až do -24 stupňů. Odrůda přináší velmi bohaté plodiny, pro které máme rádi zahradníky.

Hrozny této odrůdy mají velmi krásný tvar, dlouhodobě si zachovávají svou vnější atraktivitu a prezentaci.

Jediná věc, kterou si musíte pamatovat při pěstování odrůdy Charlie: s ní je obecně zimní odolnost, přesto byste měli pečlivě zakrýt vinnou révu na zimu.

Kategorie:Rostoucí | Hrozny
Manažer88 avatar

Soused je zaneprázdněn hrozny. Měl tuto odrůdu, ale nežil dlouho. Speciálně pro něj byly přineseny písek a rašelinové lupínky. Velmi náladový vůči půdě. Slunce miluje, ale v silných deštích hrozny praskají.