Jak správně pěstovat rajčata Summer Sun?

S pomocí chovatelů bylo vyšlechtěno mnoho odrůd rajčat. Některé jsou vysoké, jiné nerostou více než 50 cm, existují různé barvy rajčeod světle růžové po černou. Mezi odrůdami se třešně vyznačují jasně žlutým odstínem, který vyzařuje zář nazvanou Summer Sun (Letní slunce). Před výsadbou se však doporučuje seznámit se s podmínkami výsadby a péče o rostlinu.

Obsah:

Vlastnosti a výhody odrůdy

Vlastnosti a výhody odrůdy

Summer Sun Tomatoes jsou cherry rajčata. Jsou vysazeny ve sklenících na ovoce po celý rok. Druh rajčete upřednostňoval neurčitý stupeň... Za dobrých podmínek dosahuje rostlina výšky 2 metrů. Bez řádné podpory nebo podpory nemůže pouzdro samo o sobě držet řasy. Proto se doporučuje rostlinu neustále svazovat.

Summer Sun rajčata jsou odrůdou v polovině sezóny, ale jejich data zrání jsou vzdálená a vhodná pro pozdní sběr.

Rajčata produkují vejčitý vaječník, který tvoří malé plody, do průměru 2,5 - 3 cm, kulatého tvaru. Ve štětci dosáhne maximální počet plodů - 7-8 ks. Každá zelenina má malou hmotnost, nepřesahující 30 gramů. Barva barvy je plně v souladu s letním názvem rajče - jsou prezentovány v jantarově žlutém odstínu. Každá bobule na slunci představuje neviditelný pohled - jako by každé ovoce zářilo zvláštním vnitřním světlem.

Pokud jde o chuť, rostlina reaguje jedinečnou chutí a vůní. Ovoce je na dotek husté, slupka je silná, ale při řezu pod tlakem se snadno láme. Vnitřní maso je masité, udržuje si svůj tvar a nerozmazává se. Má zvýšenou produktivitu. Rostlina má bramborový list, při dotyku vyčerpává zvláštní aroma. Tvar rostliny je poměrně úzký, ne široký. Nejlepší je vytvořit rostlinu s 2-3 stonky. Tento proces není nutný pro pěstování ve skleníku.

Pěstování a péče o sazenice

Pěstování a péče o sazenice

Před výsadbou sazenic rajčat Summer Sun pro sazenice by měla být dobře vysušena. Před výsadbou se doporučuje předem připravit místo výsadby a půdu pro klíčení sazenic. Půda by měla být přijata úrodná, nasycená mikroživinami. Kyselost půdy u rostlin byste měli zvolit optimální - neutrální indikátor.
Výsadba v zemi se provádí na jaře, v březnu a do poloviny dubna. Pro výsadbu se doporučuje vzít květináče, jejichž výška nepřesáhne 10 cm.

Vlastnosti pěstování sazenic rajčat:

 • Pro výsadbu sazenic si můžete koupit specializovanou půdu v ​​obchodě a můžete si to udělat sami. K tomu budete muset ve stejných částech kombinovat černou půdu, říční písek, rašelinu, rašelinovou půdu, shnilý humus, minerální hnojiva a drcené uhlí.
 • Drážka prorazí půdu nebo se vytvoří malé prohlubně, ve kterých jsou rozložena semena.
 • Sazenice jsou posypány nahoře půdou v objemu nejvýše 4-5 mm, shora, mírně zhutňující půdu.
 • Zvlhčování půdy musí být prováděno pravidelně, aby byla neustále vlhká. Semena úspěšně klíčí při teplotě +24 .. + 30 ° C

Pro splnění těchto požadavků je bezpodmínečně nutné umístit sazenice letního slunce na jižní nebo jihozápadní parapet, aby násadová semena měla více světla a tepla.
Po 6-9 dnech se objeví první plaché výhonky. Poté byste měli okamžitě přesunout hrnec s klíčícími sazenicemi na poněkud zatemněné a chladnější místo (+20 ° C). Zalévání za takových podmínek se provádí podle potřeby, ale dokud není povrch zcela suchý.

Cherry Summer Sun nemají rádi sucho nebo zalévání. Výsadba rajčat se provádí stejným způsobem jako výsadba semen jakékoli jiné rostliny. Potíž spočívá pouze v tom, že byste měli kontrolovat semena a když se objeví první výhonek, přesuňte květináč na jiné místo, aby rostliny nebyly spáleny za jasného slunečního světla.

Přesazování sazenic do země

Přesazování sazenic do země

Jak rostlina roste, rajčata by měla potápět se... Pokud se v sazenicích objeví skutečné 4-5 listů, měly by být přemístěny na nové místo bydliště, v malých květináčích, jejichž objem nepřesahuje 500 ml. Půda se nalije do malých květináčů stejných jako v květináči, kde se původně pěstovaly třešňové květy. Sazenice je opatrně odstraněna ze svého domova. Aby kořenový systém rajčat rostl mnohem více, doporučuje se ho trochu sevřít.

Sazenice jsou umístěny do připravené půdy o něco hlouběji, než byly dříve umístěny. Sazenice, pokud jsou natažené, by měly být prohloubeny na velmi děložní listy. To je nezbytné, aby rostlina uvolnila další boční oddenky a také aby malá sazenice mohla snáze sbírat listy, které během období zakořenění uschly.

Po přesazení by měly být rostliny umístěny v chladných podmínkách, které nepřesahují +16 C. Je nutné je vystavit slunné straně, ale tak, aby v poledním žáru byly rostliny ve stínu. Poté se provádí pravidelné zavlažování a kypření půdy, aby se do kořenů dodával výživný vzduch a rychlé pronikání vlhkosti.

Přistání na otevřeném terénu se provádí po uplynutí posledního mrazu.

Taková akce je plánována na poslední dubnové dny - prvních deset květnových dnů. Před tímto procesem se doporučuje, aby sazenice podstoupily kalení. Chcete-li to provést, během několika dní musíte vyjmout mladé sazenice venku, nechat tam rostliny po celý den a přivést je do místnosti pouze v noci. Před plánováním výsadbových prací je nutné přestat zalévat. Před procedurou přesazení do otevřeného terénu musí být půda v květináči pečlivě, ale pečlivě uvolněna. Hloubka ponoření nástroje by neměla přesáhnout 5 cm.

Ve vybrané oblasti jsou vytvořeny prohlubně hluboké 10 cm. Vzhledem k tomu, že třešňové letní slunce jsou neurčité rostliny, které mají tendenci vzhůru, vzdálenost mezi sebou by neměla být menší než 1 metr. Sazenice jsou vyňaty z jejich domovů a zakořeněny v zemi, navíc posypány půdou nahoře a lehce podbíjeny. Bohaté zalévání se provádí shora.

Správná péče o rajčata

Správná péče o rajčata

Letní Sun cherry rajčata jsou vrtošivé rostliny. Chcete-li pěstovat plnohodnotné ovoce a získat vysoce kvalitní sklizeň, měli byste dodržovat některá doporučení pro péči o rajčata. Rozlišují se následující pravidla:

 1. Rajčata musí být nutností zalévání, kategoricky nesnesou sucho. Je důležité zajistit denní mírné zavlažování půdy, ale aby nedošlo k zaplavení půdy. Zalévání by mělo být prováděno pouze v první polovině dne a nejlépe předtím, než se objeví první sluneční paprsky.Zavádění výživné vlhkosti by mělo být prováděno pouze u kořene, aniž by to mělo vliv na jemné listy rostliny. Jinak by zbývající vlhkost na vrcholcích a sluneční paprsky způsobily popáleniny. Největší zálivka je nutná v okamžiku, kdy jsou vázány květenství rostlin a jsou vytvářeny plody.
 2. Půda by měla být pravidelně kypřena, přičemž by se mělo eliminovat plevel, který měl čas růst.
 3. Neměli byste provokovat zvýšenou vlhkost vzduchu - 50-60% vlhkost je nepříznivým stavem pro růst rostliny, který vyvolává vývoj patogenních bakterií.
 4. Pokud kultivace probíhá ve skleníkových podmínkách, je nutné dodržovat denní teplotu +22 .. + 24 ° C a v noci stojí za to snížit stupně na +16 .. + 18 ° C.
 5. Vzhledem k vysokému růstu třešní se doporučuje, aby byl neustále vázán, jak roste.

Pokud pěstujete rostliny ve skleníku, budou mít méně výraznou chuť než venku. Pouze plné zrání přináší plodům letního slunce celou řadu chuťových vjemů. Pokud odstraníte plody z keře, které ještě nejsou zralé, nebudou se lišit v konkrétní vůni a jedinečné chuti.

Podle jednoduchých pravidel pro péči o rajčata s jantarově žlutými plody letního slunce získá zahradník vynikající sklizeň s vynikající chutí a hustou vnitřní dužinou.

Nemoci a boj proti nim

Nemoci a boj proti nim

Stejně jako každá jiná rostlina jsou cherry rajčata infikována různými chorobami. Pokud nekontrolujete výsadbu, pak se na sazenicích vyvinou patogenní bakterie. Mezi nejčastější nemoci patří:

 • Pozdní plíseň schopné infikovat většinu rostliny touto chorobou. Charakteristickým rysem onemocnění je tvorba hnědých skvrn, které se nacházejí pod horní částí listů a plodů. Na spodní straně postižených vrcholů se tvoří bílá vlnitá deska. K eliminaci začínající nemoci se doporučuje použít chemický fungicid protiplísňové účinky.
 • Praskání ovoce - problém nastane, když se do rostliny dostane velké množství kapaliny. K odstranění onemocnění se doporučuje snížit množství zavedené výživné vlhkosti a častěji uvolňovat půdu poblíž základny rajčete.
 • Rajčatová mozaika - v případě nemoci listy rostliny zcela změní svou barvu. Na zeleni se objevují skvrny různých velikostí žlutých nebo hnědých tónů. Listy se začnou pokrčit, zvlnit. Současně je ovlivněno ovoce - mohou také získat neobvykle špinavý žlutý nebo hnilobný odstín. Kromě poškození vrcholů je rostlina zcela oslabena. Jakékoli vystavení lidovým metodám nebo chemickým fungicidům nezachrání. Aby nedošlo k infikování zdravých keřů, jsou poškozené rostliny vytaženy ze země spolu s kořeny a spáleny.
 • Hnědá skvrna - vyskytuje se jako hnědé skvrny na spodní straně třešňových listů. Tyto novotvary jsou nahoře pokryty šedivým květem. Nejdůležitějším a správným ošetřením je odstranění veškerých rostlinných zbytků padajících z rajčat zpod základny.

Aby se zabránilo výskytu patogenních bakterií, měl by být stav rajčat neustále sledován. Když se objeví první příznaky, rychlé odstranění malé infekce jako celku nemá vliv na celou část výsadby. V případě potřeby vyhledejte pomoc od chemických insekticidů. Nečekejte, až nemoc nakazí celou plochu sazenic.

Škůdci a způsoby jejich eliminace

Škůdci a způsoby jejich eliminace

Škůdci i nemoci jsou častými hosty výsadby rajčat. Existují následující parazitní jedinci, kteří se rádi usadili na rajčatech Summer Sun:

 • Drátovci - vykonávají svoji činnost na kořenech rostlin, mohou jít hluboko do středu stonku rajčete. Tento proces vede k úplnému odumření keře.Aby se eliminovalo velké množství parazitů, doporučuje se během procesu kopání ručně shromáždit detekované červy a později je zničit. Pokud jsou rajčata zasazena do půdy s kyselým pH, mělo by být provedeno vápnění, což sníží populaci parazitických zvířat.
 • Medvedka - škůdce vytrhává hluboké průchody v zemi a poškozuje kořenový systém rostliny, což vyvolává smrt celého keře. K eliminaci parazita je půda ošetřena chemickým přípravkem "Thunder".
 • Slimáci - ve většině případů jsou lokalizováni na površích s vysokou vlhkostí. Škůdci mají tendenci jíst listy rajčat a jíst plody umístěné na základně a vedle země.
 • Colorado bramborový brouk - položí vejce na spodní stranu povrchu listu. Vejce se následně líhnou do larev, které pohltí významné části vrcholků keře. Chcete-li bojovat, měli byste sami, během kontroly a inspekce rostliny, sbírat škůdce a neutralizovat je. Kromě toho je možné použít chemický insekticid. Prestiž.

Hlavní věc je, že když se objeví škodlivý hmyz, je viditelné oslabení rostliny. Pokud keř začne odumírat, je třeba hledat příčinu, ať už na listí, nebo v kořenech. Třešňová rajčata Summer Sun jsou tedy vrtošivé rostliny, ale nevyžadují zvláštní podmínky pěstování. Chcete-li získat vysoce kvalitní plodinu, doporučujeme vám jednoduše dodržovat všechna pravidla péče o rostlinu.

Více informací naleznete ve videu:

 

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Tato odrůda rajčat se nejlépe pěstuje ve skleníku, protože rajčata dozrávají za příznivých podmínek po celý rok. Proto si můžete v zimě i v létě zajistit čerstvou zeleninu. Jediná věc, která se mi na Summer Sun nelíbí, je malá velikost ovoce.