Rajče Sibiřská zahrada „Zázrak Země“: vše o pěstování odrůd

Zemědělská společnost pěstuje rajčata již více než deset let Sibiřská zahradanachází se v Novosibirsku. Společnost se specializuje na odrůdy zeleniny, které vydrží nepříznivé podmínky sibiřské oblasti. Společnost se vyznačuje dodávkou vysoce kvalitních semen získaných očištěním a kontrolou botaniky. Odrůdy rajčat, které chovali, prošly státními testy a jsou zahrnuty do státního rejstříku.

V roce 2004 společnost Sibirskiy Sad představila soudu pěstitelů zeleniny rajče „Zázrak Země“. Tato odrůda je vybrána pro výsadbu nejen v mírných oblastech, ale také v jižních oblastech. Charakterizují rajče pouze z pozitivní stránky, vzhledem k jeho vynikající chuti, univerzálnosti použití.

Obsah:

Popis a výhody odrůdy

Popis a výhody odrůdy

Rajče "Zázrak Země„Jsou označovány jako neurčité druhy zeleniny. Keř může dosáhnout výšky jeden a půl metru a ve sklenících - asi 1,8 metru. Stonka může růst bez omezení a během plodení. Na rostlině se objevují stále nové a nové výhonky. Proto vysoký výnos rajčat - čtrnáct kilogramů na metr čtvereční.

Rajčata odrůdy se tvoří na shlucích po 6-7 kusech.

Velké růžové plody ve tvaru srdce mají šťavnatou sladkou dužinu pokrytou hustou slupkou. Rajčata obsahují více pevných látek než tekutin. Používají se k přípravě letních salátů. Rajčata se používají k přípravě šťávy na zimu, omáček a kečupu. Oslovte ovoce s hmotností od pět set gramů do kilogramu se správnou péčí. Rajčata se vyznačují uniformitou ovoce, jeho bezpečností při přepravě. Plody nepraskají, nepraskají a zachovávají si vynikající prezentaci.

Mezi výhody rajčat Zázrak Země patří:

 1. vynikající chuť
 2. krásný tvar ovoce
 3. odolnost rostlin vůči suchu
 4. bohatá plodnost
 5. střední odolnost proti houbovým infekcím
 6. možnost pěstování ze sebraných semen

Výhody rajčat ocenili letní obyvatelé, kteří upřednostňují odrůdu chovanou Sibiřany.

Pravidla pro pěstování rajčat prostřednictvím sazenic

Pravidla pro pěstování rajčat prostřednictvím sazenic

Semena rajče Zázrak Země jsou připravena k výsadbě předem. V březnu nebo začátkem dubna jsou rajčata zaseta do země. Sazenice potřebují k růstu šedesát dní.

Rostoucí doporučení:

 • Aby sazenice rostly silné a zdravé, semena se na dvacet minut ponoří do sáčku v roztoku manganistanu draselného.
 • Osevní materiál prochází a tvrdne. Nejprve se semena vloží do teplé vody a poté do chladničky na spodní polici. Stačí je držet v chladu dva až tři dny.
 • Pak klíčit rajčata vložením do vrstev vlhkého toaletního papíru nebo gázy.
 • V tuto chvíli připravte půdu na zeleninu. Sazenice potřebují volnou a výživnou půdu. Půda se dezinfikuje vroucí vodou nebo kalcinací v sušárně po dobu dvaceti minut. Nádoby můžete vysypat půdou a slabým roztokem manganistanu draselného. Po dezinfekci musí být půda do deseti dnů nasycena prospěšnými mikroorganismy.
 • Semena odrůdy „Zázrak Země“ jsou vložena do nádoby s vlhkou půdou do hloubky jednoho centimetru. Vzdálenost mezi rostlinami by měla být tři až pět centimetrů.
 • Umístěte nádoby na teplé místo s dobrým osvětlení... Když se na rajčatech objeví dva skutečné listy, jejich potápět se.
 • Během vegetačního období se sazenice napojují jednou nebo dvakrát týdně, v závislosti na stavu půdy.
 • Týden před výsadbou rajčat se nejprve vyndají na 2-3 hodiny na čerstvý vzduch a postupně se prodlužuje doba pobytu.

Sazenice rajčat jsou považovány za připravené pro vývoj na otevřeném poli, pokud mají silnou stonku, až čtyři výhonky, z nichž jeden je květ.

Přesazování sazenic do země

Přesazování sazenic do země

Výsadba sazenic rajčat "Zázrak Země" začíná v květnu až červnu, v závislosti na oblasti. Při časném výsadbě jsou rostliny umístěny šikmo a pokryty zemí. Rajčata jsou chována v útulku s půdou jeden až dva dny. Keře můžete chránit před mrazem zakrytím papírovými čepičkami.

Neurčitý vzor výsadby je 70x70 centimetrů.

Do připravených otvorů se umístí tři sta gramů humusu, padesát gramů dřevěný popel... Výsadbové otvory jsou předem napojeny litrem roztoku divizna, vařené v poměru 1: 5. Sazenice rajčat jsou ponořeny do země k prvnímu pravému listu. Zarostlé - ještě hlouběji. Aby se sazenice zakořenily, bude nutné hojné zavlažování, pro každý keř dvě vědra.

Optimální doba pro přesazení rajčat je večer. Aniž by se dostaly pod slunce, rostliny se rychle zakořenily. O dva týdny později se rajčatové záhony postříkají roztokem dvou procent bordeauxská kapalina... Takže můžete zabránit rozvoji chorob v zelenině. Je důležité dodržovat podmínky a pravidla pro přesazování zeleninové plodiny, abyste dosáhli výnosů ovoce.

Jak se správně starat o rajčata?

Jak se správně starat o rajčata?

Odrůda Zázrak Země vyžaduje kompetentní péči:

 1. Zalévejte výsadbu hojně, aniž byste zaplavovali keře. Rajčata milují mírnou vlhkost půdy.
 2. Odrůdová rajčata se začínají krmit mulleinem nebo ptačí trus... Podestýlka se zředí vodou v poměru 1:15. Podruhé se na deset litrů vody vezme dusičnan amonný (25 gramů), superfosfát (60 gramů), draselná sůl (15 gramů). Přidejte jeden gram kyseliny borité, předem zředěný v půl litru převařené vody. Po dvou až třech týdnech znovu aplikujte minerální hnojiva.
 3. Pro odrůdu „Zázrak Země“ svírání... První nevlastní syn je ponechán pod prvním květinovým kartáčem, zbytek - nad ním. Můžete vytvořit odrůdy rajčat v jednom nebo dvou stoncích a odlomit zbytečné výhonky. Během sevření dávejte pozor, aby se vám na ruce nedostala šťáva z rostlin. S ním se choroby přenášejí z nemocných rostlin na zdravé.
 4. Nezapomeňte uvázat rajčatové keře, jinak se stonky pod tíhou ovoce zlomí. Uspořádejte podvazky kolíčkům. Ve sklenících můžete postavit mřížoví.
 5. Chcete-li dosáhnout zrání rajčete v červenci, přitiskněte horní část hlavního výhonku a ponechejte dva listy nad horním ovocným shlukem.

Devadesát dní po vyklíčení získá rajčata šťavnaté výnosy rajčete. Aby plody mohly rychleji dozrát, jsou odstraněny listy, které je zastínily. O kultivar je obvykle postaráno, stejně jako u jiných rostlin tohoto druhu.

Nemoci a škůdci odrůdy

Nemoci a škůdci odrůdy

Ačkoli je rajče „Wonder of the Earth“ odolné vůči chorobám, kontaminovaná půda a nekvalitní semena mohou vést k houbovým infekcím.

 • Tabákové mozaiky poznáte podle žlutozelených skvrn na listech. Kresba je složena z částí světlých a tmavých tónů. Listy se pak stočí a vyschnou. Jednání s mozaikou je obtížné. Lepší je vytáhnout nemocné keře a spálit.
 • Nedostatečné zalévání vede k vrcholné hnilobě zelených plodů. Infikované rostliny se ošetří roztokem dusičnanu vápenatého.
 • Na konci vegetačního období je odrůda ovlivněna houbou šedé hniloby. Plody jsou pokryty hnědými skvrnami, které se postupně zvětšují. Zelené části rostliny mohou také infikovat houby.
 • Hnědá hniloba se však vyskytuje pouze na rajčatech. Ovoce hnije shora i zevnitř.

Plísňové infekce se u odrůdy objevují pouze při nesprávné péči o rostliny. Z škůdců nese Solanaceous lásku. Tento hmyz se vyskytuje v podmáčených oblastech a kde je aplikováno velké množství hnoje. Proti škůdcům můžete bojovat postřikem Thunderem.

Pokud se pěstování rajčat odrůdy "Zázrak Země" provádí správně, pak se nebojí chorob a škůdců.

Whitefly je považován za nebezpečný pro rajčata rostoucí ve sklenících. Ale i venku to rajčatům škodí. Hmyz je tak malý, že si ho nevšimnete. Larvy se drží na listech rajče a jíst je. Výsadby rostlin se postříkají fosbecidem ráno nebo večer. K odstranění škůdce stačí zpracovat dvakrát v intervalu dvou týdnů.

Více informací naleznete ve videu:

 

Kategorie:Zelenina | Rajče
Uživatelský avatar Tigranyan

Věřím, že takové rajče, pokud máte takovou příležitost, by mělo být zasazeno k soudu a vy byste rozhodně měli. Je velmi chutný nejen v jídle z keře, ale také v salátech. Zmrazíme část úrody.

Goshia avatar

Podle popisu je tato odrůda rajčat opravdu velmi dobrá. Je lepší pěstovat keře ve dvou stoncích, takže nezhoustnou a výnos bude vyšší než u rajčat s jedním stonkem.