Rajče „Zázrak Země“ - neurčitá odrůda s velkými plody

Rajče „Zázrak Země“ je vysoká odrůda, která se rozprostírá a má délku 1–2 m. Odrůda dozrává brzy, od vzniku klíčků po sklizeň trvá 3 měsíce. Tento rajče slavný velikostí plodů, první zralá rajčata váží 0,5 kg, potom na keřích dozrávají o něco menší plody - 250 - 350 g. Pokud se pokusíte, můžete získat rajčata o hmotnosti 1 kg.

Obsah:

Popis odrůdy rajčat "Wonder of the Earth"

Popis odrůdy rajčat "Wonder of the Earth"

Tomato "Wonder of the Earth" - neurčitá odrůda, to znamená, že roste s tvorbou plodů. Z keře lze sklízet až 20 kg, na něm může růst až 10-14 svazků a na každém svazku 6-8 rajčat.

Plody jsou hladké, růžové, ve formě srdcí.

Nemají zelené skvrny poblíž stopky. Z nich se připravují saláty, protože jsou sladké. Mají vynikající prezentaci, nepraskají, nemají skvrny. Je dobré je přepravovat.

Výsadba semen pro sazenice

Výsadba semen pro sazenice

Semena pro výsadbu sazenice jsou namočeny ve skleníku počátkem března a pro výsadbu sazenic v otevřeném terénu se semena připravují od začátku dubna, tj. 2-2,5 měsíce před výsadbou v zemi.

Příprava osiva:

 • Před výsadbou jsou semena po dobu 24 hodin namočena v následujícím složení: 1 lžička Agricola Vegeta nebo Effekton v 1 litru vody.
 • Potom se semena vloží do pytlů, zabalí se do polyetylenového sáčku a umístí se do chladničky na 1-2 dny, ale ne do mrazničky.
 • Před zasetím se semena půl hodiny leptají v 1% roztoku růžového manganistanu draselného.

Země je připravena následovně: vezměte 1 díl drnu, rašeliniště a humusu. Nalijte 1 čajovou lžičku fosforu, draslíku a dusíku do kbelíku se zemí. Poté se půda nalije na plech s vrstvou 4-5 cm a zahřívá se v troubě na teplotu 100-115 C po dobu 20 minut. Připravená půda se nalije do krabic, je dobře navlhčená. Vytvořte drážky asi 1 cm hluboké s mezerou mezi nimi 5-6 cm.

Semena se nalijí na vrchol, mezi nimi je vzdálenost 1,5 cm a jsou posypána vrstvou zeminy 1 cm, shora je nezalévejte. Poté jsou krabice umístěny na teplém místě s teplotou 22-25 ° C.

Když se objeví sazenice, sazenice se vytvrdí a vyndají je na několik hodin na místo, kde je teplota vzduchu 8 ° C.

Když sazenice vyrostou 4 listy, můžete potápět, to znamená, že rostliny v samostatných nádobách, ale musí být provedeno dobré odvodnění na dně nádoby. Z drcených vaječných skořápek lze vytvořit drenáž.

Přesazování

Přesazování

Půda se připravuje na podzim, je hnojena rychlostí 4 kg hnoje na 1 čtvereční. m. Sazenice rajčat jsou vysazeny ve středním Rusku:

 • v nevytápěných sklenících - od začátku května do poloviny května.
 • pod filmem - na konci května.
 • na otevřeném terénu - začátkem června.

Rajčata je nutné dobře osvětlené místo. Vysazují se na místech, kde předtím vyrůstali. cibule, zelí... Nedoporučuje se pěstovat rajčata tam, kde rostla lilek, brambory, pepřprotože onemocní podobně nemoci.

Jamy jsou vyrobeny 15x15 cm, hluboké 25 cm, jsou tam vysazeny sazenice. Mezi jamami je udržována vzdálenost 50-70 cm; nejlépe je zasadit šachovnicový vzor. Před výsadbou sazenic proces půda s fytosporinem, pak rostliny nebudou nemocné hnilobou, strupem, padlí, hnědá rez.

Péče

Zalévání sazenic rajčat

Protože rajčatové keře „Wonder of the Earth“ jsou velmi vysoké, a proto musí být klíčky připevněny k podpěrám. Odrůda dobře snáší teplotní extrémy. Má dobrou toleranci vůči suchu.

Všechny nevlastní děti odříznout, udělat to tak, aby vyrostl jeden kmen, na kterém by byly kartáče s ovocem.

Zde je třeba přesně vypočítat dobu sevření, pokud dojde k předčasnému sevření, pak klíčky, které je třeba odtrhnout, budou velmi malé, z toho důvodu vyrostou nové ze spacích pupenů a budete muset znovu vyzvednout nevlastní syn . Pokud je to provedeno pozdě, pak dospělí nevlastní děti utratí spoustu živin z keře.

Proto jsou nevlastní děti odříznuty, pokud jsou dlouhé 7 až 8 cm, jsou zničeny 1krát za 7 dní. To se provádí tak, aby nedošlo k vystavení rajčat slunečním paprskům. Od poloviny června musíte přestat sbírat listy a stonky. Doporučuje se mulčovat půdu pod výsadbou: sláma, jehličí jedle a borovice, seno, sekaná tráva, kůra stromu. A nestojí za to pokrýt půdu pilinami, protože piliny odebírají dusík z výsadby.

Důstojnost mulčování:

 • S ním jsou rajčata napojena vzácněji, v teple se zalévala jednou týdně, bez mulčování, napojená každý druhý den.
 • Není třeba uvolňovat zem, jako kořenový systém rajčata budou volně dýchat a Země bude mít všechny potřebné prvky.
 • Mulčování dokonale chrání před nemoci... Když není země ničím zakryta, pak během deště a zalévání padají na spodní listy nečistoty a s nimi i infekce a spóry houbových chorob.

Je nutné zalévat rostliny včas, protože při nedostatku vody květiny spadnou a rajčata budou bez chuti a houževnatá. Rostliny by také neměly být nality, s nadbytkem vlhkosti se zvyšuje riziko onemocnění. pozdní plíseň a bakteriální rakovina. Díky nadbytku vlhkosti v „Zázraku Země“ budou plody bez chuti a vodnaté.

Top dressing z rajčat

Bez požadovaného množství hnojiva počet rajčat a jejich velikost se zmenšuje a chuť je horší. Chcete-li vyhodnotit keř, zkuste pozorovat, jak kvete. Pokud je málo květů nebo vůbec žádné, měla by se pod rostlinu aplikovat dusíkatá hnojiva. Pokud jsou plody svázány velmi špatně, pak rostlině chybí měď, bór, fosfor.

S bohatým kvetením a malým počtem vaječníků lze vyvodit závěr, že květiny nejsou opylovány, zpravidla je to způsobeno skutečností, že při teplotách nad +30 ° C bude pyl sterilní. V tomto případě je nutné nalít 1 g kyseliny borité do kbelíku s vodou (1 l) a nastříkat rajčata kompozicí. A večer projděte web a trochu zatřeste křovím.

S přebytkem dusíku v rajčatových keřích je pozorována intenzivní tvorba listů, ale malý počet květů a plody nejsou vůbec usazeny.

Ke krmení nejprve polévejte keře roztoky hnoje, kuřecí truskopřivy a po 10 dnech roztokem komplexu minerální hnojivo... Takže střídejte hnojiva. Do poloviny června by měl být kladen důraz na hnojiva s dusíkem, která by měla být krmena fosforem a draslíkem.

Nemoci a škůdci

Nemoci rajčat

Pokud jste viděli, že listy rajče „Zázrak Země“ byly v létě zkroucené, pak se nebojte, to je jeho zvláštnost. Jeho výhonky trochu visí dolů a listy jsou mírně zvlněné. S teplem a nedostatkem glazura listy jsou zvlněné, aby se zmenšila plocha osvětlená slunečními paprsky.

Pokud jste ale viděli, že se listy nejen zvlňují, ale také smršťují, znamená to, že jste se o něj nestarali správně.

Pak je nutné dát rajčata pěstovat listy a sprej jejich voda. Také listy mohou být rozdrceny kvůli infekční nemoci - tenké. V tomto případě je nemocný keř vyloučen.

Nemoci:

 • Mozaika, to je odhaleno změnou tvaru a barvy listů. Ke zničení nemoci jsou keře spáleny. Pro prevenci jsou sazenice ošetřeny po 10 dnech roztokem, zředěním 1 litru odstředěného mléka v kbelíku s vodou (10 litrů) a přidáním 1 čajové lžičky močoviny.
 • S pozdní plísní jsou na výhoncích, plodech a listech hnědé skvrny, na spodní straně listu se nachází bělavý květ. Eliminovat nemoci 20 dní po výsadbě sazenic se ošetří přípravkem „Zaslon“ (3 víčka se ředí na 1 litr vody). Po uplynutí další půl měsíce se rajčata postříkají bariérami, 2 lžíce se rozpustí v kbelíku s vodou (10 l). lžíce.
 • S apikální hnilobou rajčat na nezralých plodech jsou depresivní suché tmavé lesklé skvrny nebo vodnaté skvrny se shnilým zápachem. Aby se zabránilo onemocnění, rajčata musí být neustále napojena a postižena rajče nastříkejte roztokem 1 kbelíku s vodou (10 l) a 1 polévkové lžíce. lžíce dusičnanu vápenatého, stejně jako spálit nemocné ovoce.
 • S hnědými skvrnami jsou pod listy viditelné nahnědlé skvrny se šedým sametovým květem. Šedá hniloba rajčat, s ní na rajčatech malé kulaté skvrny.
 • Fomóza - toto onemocnění se projevuje jako malá hnědá skvrna na základně rajčete.
 • Kořenová hniloba, spolu s ní vadnoucí listy, kořenový límec rajčat hnije.

Rostliny jsou na tyto choroby ošetřeny postřikem přípravkem „Barrier“ nebo „Barrier“, poté si po dobu 5-6 dnů udělejte přestávku a znovu nastříkejte.

Škůdci rajčat

Škůdci:

 • Medvedka Je hnědý hmyz, který se živí vším, je až 5 cm dlouhý, má kopající nohy a zkrácenou šíji. Nejlepší ze všeho je, že medvěd je zničen drogou „Thunder“.
 • Drátovci Jsou housenky zinkově nažloutlé. 3 dny před výsadbou sazenic po dobu 3-4 dnů se vertikálně do země umístí dřevěné tyčinky 16-17 cm, na které se navlékají nakrájené kousky surového mrkve, brambory... Konce tyčinek by měly vyčnívat ze země. Po 2-3 dnech jsou tyčinky s hmyzem odstraněny a spáleny.
 • Kopečky jsou housenky, v noci ve tmě hlodají stonky a listy. Aby se odstranily kopečky, rajčata se postříkají roztokem z kbelíku s vodou (10 l) a 50 g prášku Strela.

Odrůda „Zázrak Země“ je vysoce odolná vůči různým chorobám. Dobře snáší sucho. Další výhodou je růst velmi velkých plodů o hmotnosti až 1 kg.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Neuvěřitelná rozmanitost, prostě nemohu uvěřit, že z keře lze sklízet 20 kg ovoce. Nikdy nezalévám rajčata více než třikrát týdně - to přispívá k lepšímu zakořenění rostliny. Suché a poškozené listy rostoucí odspodu jsou vždy odříznuty.