Výsadba odrůd hroznů: příprava, načasování a pravidla

Každý ví, jaké výhody přináší lidské tělo hrozny... Ale je milován nejen pro toto, ale také pro chuť a vůni pružných plodů. Pokud si dřívější obyvatelé jižních oblastí mohli toto bobule vychutnat do sytosti, nyní hrozny dobývají nová území a rostou v severních zeměpisných šířkách.

Nejlepší metoda pro množení hroznů doma je považována za vegetativní, což zahrnuje řízky. Tuto metodu podporuje její dostupnost, jednoduchost a účinnost.

Obsah:

Výběr nejlepších odrůd k pěstování

Výběr nejlepších odrůd k pěstování

Jak porozumět odrůdové rozmanitosti hrozny? Chcete-li to udělat, musíte pochopit, za jakým účelem bude zahradník pěstovat chutné bobule. Trsy velkých sladkých bobulí se často sklízejí z keřů stolních odrůd, pokrmů, kterými zdobí dezertní stoly. K výrobě vína jsou dobré technické druhy. A všestranný a příjemný na hody a nápoje z nich jsou vynikající kvality.

Nejlepší odrůdy, které poskytují dobrý výnos, jsou ty, které se nebojí mrazu a odolávají chorobám:

 • Jedním z prvních druhů bobulovin je Tason s velkými oválnými plody v sedm set gramových svazcích. Vyznačuje se vysokou produktivitou a odolností vůči chorobám.
 • O Zabavě lze říci spoustu dobrých věcí: poskytuje velké výnosy tmavě modrých sladkých bobulí, které se nezhoršují během skladování, přepravy a nezkazí se vosy.
 • Mnoho lidí ví o Kishmishovi. Žlutozelené bobule nemají semena, vyznačují se sladkostí a vůní.
 • A pro mrazuvzdornost a produktivitu jsou oceňovány technické odrůdy Isabella, Muscat, které se používají k výrobě hroznových nápojů.
 • Ale pro Amura Potapenka je hlavní věcí stabilní sklizeň i v nepříznivých obdobích růstu.
 • Hrozny Druzhba se používají stejně jako jídlo a pro přípravu bílých stolních vín, které se vyznačují výraznou chutí muškátu. Tato odrůda se nebojí mrazu ani pod dvacet stupňů, není náchylná k chorobám.
 • Dezertní odrůda Krassen má vysokou ochranu, dobře se zakoření v chatkách. Bobule nemají semena, takže jsou dobré k jídlu a víno z nich je prostě úžasné.

Každý zahradník upřednostňuje na svém webu pouze ty nejlepší odrůdy hroznů, ale při jejich výběru je třeba vzít v úvahu zvláštnosti podnebí a půdy v zahradě.

Příprava řízků, jejich klíčení

Příprava řízků, jejich klíčení

Vegetativní rozmnožování hroznů začíná přípravou řízků, které se stříhají od začátku podzimu do poloviny. Chcete-li to provést, vyberte pouze zdravé, silné keře s vinnou révou o tloušťce nejméně sedm milimetrů. Nejlepší ze všeho je, že řízky odebrané ne na bocích vinné révy, ale z její střední části, zakořenit a růst. Plocha řezu je něco málo přes půl metru. Po procesu řezání jsou řízky očištěny od zelených, knírů, nevlastních synů. Místo spodního řezu by mělo být pod uzlem a horní okraj by měl být dva centimetry nad okem.

Předpokladem pro další růst řezu by měla být přítomnost nejméně čtyř pupenů.

Střih výstřižky je nutné je na jeden den zcela ponořit do vody, poté se nastříkají třikrát roztokem síranu železnatého a nařezané části se na chvíli umístí do roztaveného vosku. Tyto manipulace ochrání výsadbový materiál před vyschnutím, zachrání jej před plísní a hnilobou.

Řezy svázané šňůrkou ve svazcích se ukládají do větrané části suterénu nebo do spodních zásuvek chladničky. Můžete je skladovat ve vzpřímených polyetylénových pytlích.

Přípravné práce na zakořenění řízků začínají první březnové dny:

 • Na každém výstřelu je vytvořen průřez, aby se zkontrolovalo, zda je naživu nebo ne. A na řezu ledvin je určena jejich aktivita. Réva by neměla mít žádné skvrny, poškození a barva lýka by měla překvapit svěžestí zeleně.
 • Poté se z testované révy vyříznou řízky se dvěma nebo třemi očima. Řezané čáry by měly být nahoře kolmé na svislou osu větve, jeden centimetr nad okem, dole - pod uzlem s mírným sklonem od něj.
 • Po takové aktualizaci se ostrým nožem v podélném směru vytvoří drážky podél kůry řezu.
 • Připravené větve se umístí do nádob s taveninou nebo tekoucí vodou, do nichž se přidávají biostimulanty, jako je humát sodný nebo heteroauxin, med. Jakmile pupeny začnou bobtnat na vinné révě, vytáhne se z vody.

Nyní je čas zasadit hrozny v květináčích naplněných výživnou půdou, a to buď ve speciálně určené oblasti skleníku, nebo okamžitě v jámách pro výsadbu hroznů, připravených předem na zahradě. Aby se na koncích odřezků vytvořily kořenové základy, kýly, je nutné vytvořit pro spodní část teplé podmínky a vrcholy udržovat v chladu.

Ještě jedním způsobem klíčení Řízky, s malým počtem z nich, je umístit do vody o pokojové teplotě nebo do mokrých polyetylénových sáčků, které jsou umístěny vodorovně na policích skříně. Správně připravený materiál pro výsadbu hroznů umožní, aby byl na jaře vysazen v otevřeném terénu.

Podmínky a pravidla pro výsadbu odrůd hroznů

Podmínky a pravidla pro výsadbu odrůd hroznů

Před zasazením řízků na trvalé místo vyberte místo v zahradě z jižní nebo jihozápadní strany. Pak se nebudou bát severního a severovýchodního větru. Půda pro révu je potřebná s neutrální kyselostí nebo lehkým okyselením.

Výsadba řízků je plánována, když teplota půdy dosáhne v hloubce pod 20 centimetrů deset stupňů. Průměrná doba pro výsadbu hroznů bude druhá polovina dubna - začátek května. Výsadba se nedoporučuje později než dvacátý den posledního jarního měsíce, protože réva se horší zakořenila a může vyschnout v důsledku zvýšeného odpařování vlhkosti. Půda pro výsadbu je vykopána, uvolněna a přivedena do ní organický a minerální hnojiva... Poté se vytvoří drážky, které jsou dobře nasycené vlhkostí a rozlévají se z hadice.

Řezy jsou ponořeny až do hloubky čtyřiceti centimetrů, přičemž horní pupen zůstává na povrchu.

Důkladně napojená lůžka jsou kolem klíčků mulčována rašelinou nebo mokrými pilinami. Tady a kukátko mohou usnout. K vytvoření skleníkového efektu se na výsadbách natáhne film, který se odstraní dvacet dní poté, co se kořeny objeví v mladé révě. Nejprve otevřou přístřešek na hodinu, každý den prodlužují čas a zvyknou rostlinu na čerstvý vzduch. Nejlépe se zakořenily řízky, ve kterých se před výsadbou objevily základy kořenů, kýly. Volba data výsadby do značné míry závisí na povětrnostních podmínkách, na stavu půdy v zahradě.

Péče o výsadbu révy

Péče o výsadbu révy

Hlavní věc při péči o výsadbu hrozny zvažte jejich zajištění normální vlhkostí. Zalévání se provádí každé čtyři dny se slabým zakořeněním vinné révy, poté se sníží na jednou za dva týdny. Zalévání zastavit na konci léta pro lepší zrání výhonků. Uvolnění a mulčování postele.Proces uvolňování, zejména zpočátku, by měl být prováděn opatrně, aniž by došlo k poškození slabých kořenů hroznů. Poté se zvyšuje až dvakrát za měsíc.

Réva kolem toho nemiluje plevele... Jsou odstraněny, dokud se nestanou silnými a nebudou zakořeněny v zemi. O měsíc později začnou vlévat do země krmenísestávající z močoviny (deset gramů), superfosfátu (patnáct gramů), draselné soli (deset gramů), které se před přidáním do deseti litrů vody rozpustí. Při příštím oplodnění výsadby v druhé polovině léta pomocí fosfátů (20 gramů) a draselné soli (deset gramů).

Používání správné metody výsadby a péče o zakořeněné vinné révy pomůže udržet ji životaschopnou pro nadcházející roky.

Šíření různých odrůd vinnou révou je nejvýhodnější, protože se snadno zakořenily a zakořenily. Tato metoda nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti; může ji použít i začínající zahradník. Náš materiál říká, jak připravit řízky, jak je nejlépe zakořenit, jak je zasadit do otevřeného terénu, aby byl zajištěn aktivní růst a vitalita.

Více informací naleznete ve videu:

Kategorie:Rostoucí | Hrozny

Dali mi několik odřezků Isabelly v zimě na Dálném východě, v únoru je dali do třílitrové nádoby s vodou na klíčení a varovali mě, abych to nedával vzhůru nohama, jinak by nezakořenili. Všechno se vyřešilo a v květnu jsem to zasadil do otevřeného terénu, jak je napsáno v článku.

Pf ... podle pravidel to nikdy nemohlo růst. Ale když matka jednoduše vloží „extra“ kousky nakrájené na jaře do vody, zakoření, zvládne normální zakořenění v zemi a přezimuje. Paradox.