Tomato Pink Flamingo: výhody, kultivace a recenze odrůd

Šťavnaté a zralé jsou oblíbené letní pochoutky. rajčata... Rajčata pěstovaná vlastními rukama na zahradě jsou obzvláště ceněna. Z velkého počtu se původní odrůda, růžový plameňák, vyznačuje rozmanitostí objemu a vzhledu. Ale než začnete hledat na pultech obchodů a na internetu na semenných webech, doporučujeme vám seznámit se nejen s popisem druhu, ale také se způsobem jeho pěstování.

Obsah:

Hlavní vlastnosti odrůdy

Hlavní vlastnosti odrůdy

Tomato "Pink Flamingo" - tvrdí, že je jedním z nejoblíbenějších rajčatových zahradníků. Semena pro výsadbu této zeleniny se sklízejí z 2. a 3. klastru, který dosáhne plné zralosti.

Výhodou odrůdy je, že při tepelném ošetření se chuť neztratí.

Díky tomu je druh originální odrůdou rajčat, nikoli hybridem. Při sběru rostlinného materiálu z plodů, které dosáhly dospělosti, mohou být semena vysazena příští rok a získat plnohodnotné rostliny. I když je nemožné znovu vypěstovat semena z hybridu a zopakovat původní výsledek příští rok.

Vlastnosti odrůdy:

 • Růžové plameňáky jsou přímo přičítány neurčitý rostliny. To je způsobeno skutečností, že růst jeho stonků a listů se nezastaví ani v době vaječníku květenství, ani v době sklizně a pokračuje až do samotného odstranění keře. S vědomím této nuance je nutné okamžitě provést podvazek rostliny z malého výhonku. V průměru mohou rajčatové řasy dosáhnout 2 metrů. Proto je v tomto případě nutné vytvořit keře a podvazek.
 • Doba zrání keře je považována za střední sezónu, vzhledem k tomu, že doba od vyklíčení klíčků do okamžiku sběru prvních červených bobulí trvá od 110 dnů do 115 dnů. Za příznivých podmínek mohou některá rajčata dozrát mnohem dříve, obvykle po 95 dnech.
 • Plody jsou velmi podobné vzhledu velké švestky, pokud jde o hustotu, jsou střední. Růžový plameňák se liší od ostatních druhů rajčat tím, že nemá zelenou skvrnu v místě připevnění stonku. Barva je rovnoměrně rozložena po rajčeti.
 • Hmotnost rajčete se může pohybovat od 140 do 200 gramů. Kvůli této hmotnosti je odrůda uvedena jako velkoplodá. Jeho vnější barva je růžová, ale barevný tón se může lišit od světlejšího po sytý. Záleží na podmínkách pěstování.
 • Mezi jinými odrůdami Pink Flamingo vyniká svými specifickými chuťovými vlastnostmi - plody rostliny jsou velmi sladké, obdařené velkým množstvím šťávy.

Ovoce se nejlépe konzumuje syrové. Dělají lahodné čerstvé saláty, krájené na hlavní chod.Rajčata lze také použít ke konzervování.

Vše o pěstování sazenic

Výsadba semen rajčat

Jakékoli druhy rajčat jsou docela náročné na složení půdy a její kyselost. Růžový plameňák není výjimkou. Chcete-li pěstovat slušné sazenice, musíte to zkusit.

Při výběru půdy, ve které se bude pěstovat sadba, stojí za to nejprve zkontrolovat její úrodnost a přítomnost živin. Pokud je půda chudá nebo chybí vitamíny a minerály, doporučuje se před výsadbou půdu nakrmit. To musí být provedeno 30-40 dní před plánovanou výsadbou osiva.

Půda, do které se semena plánují vysadit, by měla mít volnou strukturu, která umožňuje dobrý průchod vlhkosti a vzduchu.

Nejlepší možností pro výsadbu v zemi by byl půdní substrát, ve kterém byly dříve pěstovány luštěniny nebo mrkev... Prohloubení získaných semen by mělo být provedeno nejdříve v poslední březnové dny nebo v prvních deseti dubnových dnech. Před výsadbou by měla být semena předem ošetřena ve slabém roztoku manganistanu draselného po dobu 12 hodin. Tento postup pomáhá dezinfikovat výsadbový materiál a zbavit se možných chorob.

Během namáčení je nutné připravit nádobu na vylodění. K tomu jsou vhodné následující:
Kazeta;

 • Malé hrnce.
 • Obdélníková zásuvka.
 • Velký květináč.
 • Odříznuté plastové lahve.
 • Plastové šálky.

Péče o sazenice rajčat

Vázy se také doporučují dezinfikovat a otřít do sucha. Před umístěním půdy do nádoby by měly být vytvořeny drenážní otvory, aby nedošlo k stagnaci vlhkosti a rozpadu vyvinutých oddenků. Do kontejneru se nalije vlastní nebo zakoupená půda. Na povrchu půdy jsou rýhy nakresleny ne hlouběji než 1 cm, do kterých jsou nalita namočená semena. Nejlepší je, když sazenice nejsou často nalité, ale poněkud rozptýlené podél drážky.

Nejlepším řešením by bylo nezávislé rozložení semen ve vzdálenosti 3 až 5 cm od sebe. To je nezbytné, aby naklíčené výhonky navzájem nerušily, a je vhodné je přesadit do otevřeného terénu. Po umístění sazenic se půda postříká rozprašovací lahví a nahoře se pokryje plastovým sáčkem nebo fólií.

Pro rychlé vyklíčení semen je ideální teplota +25 ° C.

Osvětlení by nemělo být jasné, ale plodiny by neměly být zastíněny. Pokud tyto podmínky dodržujete. Poté se první výhonky objeví za 5-7 dní. Po vyklíčení klíčků se film okamžitě odstraní a postupně se začne snižovat teplotní režim snižováním stupňů v místnosti na +15 .. + 18 ° C, přičemž se přidává osvětlení.

Aby se klíčky příliš neroztahovaly směrem k slunečnímu světlu, teplota vzduchu se sníží na + 10 C. Současně se květináče se sadivovým materiálem neotáčejí častěji než jednou za 3 dny. To je nutné, aby sazenice rostly stejně, a nikoli jednostranně, otočené jedním směrem.

Přesazování sazenic do země

Přesazování sazenic do země

Od společného květináče po oddělené nádoby jsou přesazeny růžové plameňáky (ponory) když výhonek dosáhne 2 plnohodnotných listů. Nejlepší je umístit je do rašeliny nebo papírových kelímků.

To je způsobeno skutečností, že když sazenice dosáhnou optimální velikosti, keř nemusí být odstraněn ze svého stanoviště, což poškodí kořenový systém. Jednoduše se umístí do rašelinového hrnce nebo papírového květináče na připravenou postel. Jak roste a je vystaven vlhkosti, papír nebo rašelina se rozkládají a dodávají půdě další živiny.

Hotová rostlina se vysazuje na trvalé místo pobytu (v otevřeném terénu nebo ve skleníku), když sazenice dosáhnou 65-70 dnů od okamžiku, kdy se objeví první výhonky.

Poté, co jsou prohlubně vykopány v zemi, je do dna každé díry nalita hrstka humusu v kombinaci s minerálními hnojivy, která zahrnují fosfát.Při pěstování rajčat Pink Flamingo na otevřeném prostranství dodržují určitý vzor:

 • Vzdálenost od jednoho keře k druhému by měla být udržována alespoň 30 cm.
 • Řádky pro výsadbu musí být umístěny 70 cm od sebe.

Doporučuje se udržovat takovou vzdálenost pro pohodlí péče o rostliny a sklizeň během zrání. V blízkosti musíte okamžitě umístit kůl nebo postavit vertikální podvazek. Bez tohoto zařízení budou rychle rostoucí keře položeny na zemi. Nestojí za to pevně se svázat s podporou, ale také se nedoporučuje nechat rostlinu viset. Jak keř roste a táhne se zkušeným zahradníkům, aby odstranili všechny postranní nevlastní děti vyrůstající z postranních dutin a vytvořili jediný kmen.

Jak se správně starat o rajčata?

Jak se správně starat o rajčata?

Po transplantaci mladých sazenic do otevřeného terénu byste se měli začít pečlivě starat o rajčata. Doporučuje se dodržovat následující pravidla:

 1. Aplikujte pravidelné krmení - i když byla půda původně oplodněna živinami, pak jak rostlina roste, bude potřeba nové krmení. První aplikace hnojiv musí být provedena do 14 dnů po přestěhování do nového bydliště. K tomu musíte zředit amoniakální hnojivo nebo hnojivo s přítomností fosforu. Poté by měl být vrchní obvaz aplikován ještě 2-3krát po celé vegetační období, jednou za měsíc. Tomato dobře reaguje na žádost organická hnojivaobsahující kuřecí trus a dřevěný popel... Je nezbytně nutné, aby krmení bylo nutné pouze po hojném použití vlhkosti.
 2. Zalévání - provádí se často, aby byla půda dobře nasycena poblíž základny rajče... Voda musí být nejprve bráněna a ohřívána na letním slunci. Pokud je rostlina zavlažována studenou vodou, může na takové podmínky negativně reagovat a onemocnět. Čas pro zavedení výživné vlhkosti se volí buď brzy ráno před příchodem slunečných lidí, nebo po západu slunce - večer. Takové období se volí proto, aby nepoškodilo jemné listové čepele a nevyvolávalo popáleniny na povrchu listu.
 3. Mulčování a uvolňování - pravidelně by se měla uvolňovat půda vedle kořenů. To příznivě ovlivňuje eliminaci povrchové kůry a nejrychlejší pronikání vlhkosti a vzduchu do rajčatových oddenků. Aby byla půda déle propustná, doporučuje se použít mulč poblíž základny. Umožní vám dlouhodobě zadržovat vlhkost v půdě a zabrání růstu plevelů. Jako mulč můžete použít slámu nebo sušené plevele.
 4. Prořezávání - pro získání bohaté sklizně je nutné sevření. Na pouzdru by nemělo zůstat více než 5 kartáčů. Jinak budou plody menší než průměr.

Každý zahradník, který se odváží zasadit plameňáka růžového, by si měl pamatovat, že péče o keř je docela náročná. Ale s pečlivou péčí a vytvořenými příznivými podmínkami rajčata reagují velkým ovocem, bohatou sklizní a vynikající chutí.

Důsledky nesprávné péče

Důsledky nesprávné péče

Při nesprávné péči trpí nejen sazenice, ale i zahradník. Člověk zasadí rostlinu, aby ji neobdivoval, ale aby získal výsledky své práce. Pokud tedy zjistíte vadnutí, zežloutnutí listů nebo jiné neobvyklé příznaky, měli byste v péči hledat příčinu.

Existuje několik situací, kdy nesprávná péče rajčatům škodí:

 • Nadměrné zalévání - rajčata milují hojné zavlažování, ale když se půda pod kořeny změní z úrodné půdy na bažinatou formaci, rostlina začne trpět. Dlouhá doba pobytu v takových podmínkách vyvolává úpadek. kořenový systém... V tomto případě listí začne žloutnout a odpadávat.Chcete-li to provést, stojí za to nezalévat keř několik dní, počkat, až je půda úplně suchá, a teprve poté upravit režim a objemy aplikovaného zavlažování.
 • Nedostatečné zalévání může také způsobit smrt semenáčků. Pokud vytáhnete sazenici ze země a prozkoumáte ji, můžete najít zcela suché oddenky. O výskytu problému svědčí zvadnutí listí, jeho úplné vysušení a smrt celé rostliny. Řešením problému je zavlažování.
 • Zvýšená teplota obsahu - rajčata jsou teplomilné rostliny, ale při pěstování sazenic byste neměli překračovat přípustné teplotní limity. Pokud jsou naklíčené klíčky umístěny do nádoby vedle topných zařízení, pak výhonky vyschnou rychleji, než může být uvolněn i jeden skutečný list.
 • Průvan - Rajčata milují čerstvý vzduch, ale pokud je rostlina v přímém proudu chladného větru, může onemocnět. Výsledkem krátkého působení studeného vzduchu jsou zvadlé listy a jejich další padání.
 • Nemoci a škůdci - když se objeví choroby, je sazenice růžového plameňáka nebo dospělé rostliny tohoto druhu obtížnější zachránit než obnovit normální péči. Aby se zabránilo onemocnění rajčat, doporučuje se před výsadbou vydezinfikovat nejen semena, ale i květináč a půdu v ​​peci kalcinovat. Když se objeví škodlivý hmyz, musíte okamžitě působit na parazity a nečekat na jejich vlastní eliminaci.

Aby se těmto problémům předešlo, je vhodné včas provést všechna opatření pro péči o rostliny. V opačném případě bude veškeré úsilí, počínaje setím a pěstováním semen, zbytečné, rostlina rychle zemře.

Kontrola chorob a škůdců

Kontrola chorob a škůdců

Nejběžnější nemoci postihující rajče růžového plameňáka jsou: fusarium, černá noha, apikální hniloba. Keř není citlivý na jiné nemoci, proto se prakticky nikdy nenakazí.

Jak se nemoci projevují:

 • Vzhled fusaria je způsoben nekvalitní půdou, která nebyla před vysazením semen dezinfikována. Onemocnění se projevuje hojným opadem listoví a výskytem hnědých pruhů "žil" na řapíku, pak stojí za to odstranit keř ze země. Pokud rostliny neměly čas zvadnout, problém vyřeší přesazení do úrodné půdy. Jinak nebude možné křoví pomoci.
 • Černá noha sazenic se objeví v okamžiku, kdy zahradník nedbale zalévá vylíhlé klíčky. Když vlhkost stagnuje v půdě, na základně sazenice je pozorováno zčernalé a měkké, listy se zpomalí. V tuto chvíli dochází k pomalému rozpadu kořenového systému mladého keře. Uložení sazenic není možné.
 • Pokud se objeví známky vrcholové hniloby, jako je například tvorba rzi na listových deskách, zčernalé plody na spodní části stopky, pak rostlina naléhavě potřebuje krmení. Chcete-li to provést, měli byste do půdy přidat hnojivo obsahující fosfor a draslík a nasytit půdu popelem z dřeva.

Hlavními škůdci rostliny jsou roztoč pavoučí, opletení listů a plodů s pavučinami, stejně jako molice, nebo spíše její larvy. Živí se mízou listů a vyvolávají vývoj ukoptěné houby. Výsledkem je, že rostlina vysuší a úplně zemře.

K eliminaci parazitů se doporučuje okamžitě uchýlit se k účinkům chemických látek, které rychle eliminují růst populace škůdců.

Hlavní věc je, že se zdá, že nemoci a paraziti nesledují pohodu rajčat. Když se objeví první příznaky, musíte se uchýlit k nalezení problému a jeho řešení.

Výhody a recenze odrůdy

Výhody a recenze odrůdy

Odrůda "Pink Flamingo" je ceněna nejen pro svůj původní vzhled a váhu, ale má také řadu dalších výhod:

 1. Má zvýšenou odolnost vůči různým patogenním bakteriím a houbovým chorobám.
 2. Dokonale se aklimatizují za jakýchkoli klimatických podmínek, proto jsou vhodné pro každou pěstitelskou oblast.
 3. Po sklizni jsou plody dobře skladovány po dlouhou dobu, aniž by do 2 měsíců ztratily svou původní hustotu a chuť.
 4. Plodové období odrůdy Pink Flamingo trvá téměř do mrazu. Rajčata lze sbírat napůl zralá a skladovat v teplé místnosti, kde samy dosáhnou plné připravenosti.

Zkušení zahradníci odlišují tuto odrůdu od ostatních velkým objemem sklizené plodiny a vynikajícími chuťovými údaji. Pokud narazíte na lidi, kteří o druhu rajčat mluví negativně. Ve většině případů zničili sazenice v době jejího předběžného vyklíčení nebo se řádně nestarali o plnohodnotnou rostlinu.

Victor, 56 let: „Letos v létě jsem pro sebe zasadil novou odrůdu„ Pink Flamingo “. Líbilo se mi to kvůli jeho velké velikosti, zajímavému tvaru a originální - sladké chuti. Na mém dvorku křoví vypadalo jako zeleninová postel. Nejen, že se barva ovoce liší od obvyklé, ale také tvar listu vás přiměje zastavit oči. Sbíral jsem semena a budu je pěstovat příští rok. “

Michail, 47 let: „Zabývám se pěstováním různých druhů zeleniny a ovoce na svém vlastním pozemku. Do oka mi padla odrůda „Pink Flamingo“. Překonalo to všechna moje očekávání. Nikdy jsem neochorel, rychle vyrostl na 2 metry a začal přinášet ovoce dříve než obvykle. A jeho chuť! Použil jsem ho jak do čerstvých salátů, tak i ke konzervování, chuť zůstala stejná. Jsem s rajčaty a svou prací spokojený. “

Pěstování odrůdy "Pink Flamingo" vám tedy umožňuje získat poměrně velkou sklizeň. Chcete-li však získat vysoce kvalitní ovoce, měli byste znát pravidla péče o rostlinu.

Více informací naleznete ve videu:

Kategorie:Zelenina | Rajče
Masmetall avatar

Viděl jsem fotografii přítele s tímto nádherným rajčetem, na fotografii mi připadal velmi chutný. A když jsem to ochutnal, uvědomil jsem si, že moje předtuchy mě neklamaly, dobře, velmi chutné a masité.

Uživatelský avatar Tigranyan

Vážený masmetall! Ujistěte se, že do skleníku zasadíte pár keřů takového rajčete a vy! Velmi dobré a kvalitní rajče, ale také velmi plodné. Dobré v salátech!

AnnaAlimova avatar

Růžové odrůdy rajčat považuji za nejchutnější a tato odrůda není výjimkou. Každý rok se ho snažím zasadit, klíčí jinak, někdy velmi dobře, někdy ne, ale protože ti, kteří vyklíčili, jsou sklizní vždy vynikající.

Goshia avatar

Nikdy jsem nepočítal kartáče rajčat na keři. Obvykle nechávám dva nebo tři výhonky, ale nepočítám počet kartáčů, protože rajčata se na větvích neobjevují současně. Soudě podle fotografie jsou rajčata poměrně hustá, asi jako krém.