Vše, co potřebujete vědět o pěstování hroznů, je správná výsadba a péče

Lidé hrozny známé od starověku. Pravděpodobně se jedná o jednu z prvních plodin bobulí „zkrocených“ člověkem. Je možné, že právě kvůli ní začal vést sedavý život, takže růst a recyklace trvá dlouho hroznynapříklad do vína.

Hrozny používali lidé již dlouhou dobu. Obsahuje více než 140 biologicky aktivních látek. Jeho šťáva a ovoce jsou bohaté na různé vitamíny a prvky, které jsou užitečné pro naše tělo. Ze slupky se vyrábí éterický olej a slupka červených hroznů obsahuje přírodní fenol-revaratrol, který předchází rakovině. Jak vypěstovat takový užitečný produkt ve vašem vlastním dači?

Obsah:

Jak pěstovat hrozny?

Jak pěstovat hrozny?

Věnujte pozornost vzhledu sazenice. Zkontrolujte mechanická poškození, cizí skvrny nebo vyschnutí. Pokud je sazenice zdravá, bude mít tři vyvinuté kořeny a výška výhonku bude až padesát centimetrů. Koupit sazenici ze školky - existuje záruka kvality.

Je lepší koupit sazenice v kontejneru - takové rostliny se lépe zakořenily.

A přesto od výstřižky Pěstovat hrozny je mnohem zajímavější! Existuje několik způsobů, jak zasadit odrůdy hroznů.

Výsadba s dlouhou révou:

 • Nejprve musíte připravit jámu se zavlažovacím potrubím a odvodněním.
 • Filtrovaná a namočená réva dlouhá asi metr se zkroutí do spirály a položí se do země, poté je třeba ji do poloviny přelít hnojiva.
 • Místo sečení dobře zhutněte a hojně zalévejte.
 • Po nasátí vody úplně vyplňte otvor zeminou. Jeden pupen by měl zůstat na povrchu, posypte ho malou hromadou země.
 • Taková výsadba pomáhá rostlině vyvinout silný kořenový systém a keř začne rodit rychleji.

Oblouková výsadba:

 • Pokud odrůda dobře nezakořenila, musí být použita tato konkrétní výsadba. Připravte révu a počkejte, až dozraje. Réva by měla být asi metr dlouhá.
 • Ohněte jej a vložte do připraveného otvoru.
 • Naplňte díru až do poloviny zeminou, utlačte ji, zalejte vodou a poté ji úplně vyplňte.
 • Kavky by měly být ponechány po celé délce, protože kořeny se vyvíjejí ve všech uzlech.
 • Pokud zasadíte keř s obloukem nahoru, bude mít dva kořenové systémy a horní část bude společná.
 • Může být také vysazen dolů v oblouku. Spotřeba řízků se však zvýší.

Jak se starat o hrozny?

Jak se starat o hrozny?

Hlavní péče pro hroznový keř v prvním roce je zalévání a vázání. V tuto chvíli byste neměli nadužívat hnojiva s minerálními prvky. Způsobí silný růst mladých výhonků, réva nezraje a během chladnějších měsíců může zmrznout. Na konci léta by mělo být zavlažování zastaveno. Je nutné nechat jednoho nevlastního syna každých dvacet centimetrů, aby se vytvořily ovocné paže, pokud výhonky začaly příliš růst. Rychlý růst se přirozeně zastaví.

Při pěstování vinných hroznů je třeba provést několik operací:

 • Je nutné odstranit přebytečné výhonky na samém začátku růstu s délkou nejvýše 15 centimetrů, květenství by již mělo být viditelné. S takovým kouskem můžete opravit chyby obložení. Musíte odstranit všechny slabé výhonky, výhonky vycházející z jednoho oka. V zásadě je rozbité druhé, třetí a čtvrté květenství.
 • Postup sevření se provádí, pokud je to nutné k zastavení rychlého růstu výhonku. Pokud rostlina není starší než dva roky, pak takový postup stimuluje vývoj nevlastních synů. U starých hroznových keřů, které již byly vystaveny mrazu, způsobí sevření růst nových nevlastních dětí. Později se z nich vytvoří ovocná ramena. V případě starých hroznů jsou keře po vzhledu 5 listů sevřeny.
 • Musíte sevřít, dokud výhonky nezhrubnou. Můžete sevřít až po štětci, ale ne méně než osm listů. Tyto listy "nakrmí" štětec a pak právě tolik pupenů v zimě dozraje. Odstraňte růstový bod a počkejte několik týdnů, než nevlastní syn doroste o patnáct centimetrů. Potom sevřete nevlastního syna. V tomto případě se růst výhonku zastaví a všechny živiny půjdou zrát. sklizeňI. Navíc po sevření bude rostlina odolnější vůči mrazu.
 • Nesvírejte v suchu.
 • Grasshopping je třeba provést, aby se odstranila nadměrná hustota výhonků a trsů. Je třeba si uvědomit, že vzhled nevlastních dětí je normální reakcí rostlin, které začaly silně růst.
 • Na strukturách ve formě oblouku se můžete zcela obejít bez odstranění nevlastních synů - v tomto případě na tom opravdu nezáleží. Nevlastní syn se za druhým listem sevře, pokud je odrůda odolná. Uvědomte si, že když je nevlastní syn zcela odstraněn, střílení se začne silně větvit.

U jednoletých a dvouletých keřů jsou zcela odstraněny, aby mohly růst dobré výhonky (ze kterých jsou vytvořeny rukávy). Vyrostlé výhonky musí být svázány svisle, aby lépe rostly. Na keřích, které jsou již tři roky staré, stojí za to nechat několik svazků a pěstovat čtyři silné výhonky a nevlastní děti by měly být odstraněny, protože pouze oslabí růst rostliny.

Chasing - odstranění samého vrcholu zelené výhonky.

Provádí se po rozpadu silného růstu. Tento postup spadá přibližně do konce srpna. Tato technika zastaví nadměrný růst výhonků. Těžba není nutný postup. Je docela možné obejít se bez toho.

Zalévání a krmení hroznů

Zalévání a krmení hroznů

Hroznová - plodina odolná vůči suchu. U nás se dá pěstovat, pouze s přirozenými srážkami. K získání velkého je však nutné umělé zavlažování sklizeň... Bez zalévání je obtížné pěstovat keře, které jsou obvykle spleteny altány, protože to je vlhkost, která pomáhá hroznům růst. Stejný zalévání pomůže keřům zakořenit se v prvním roce. Nezapomeňte, že čtvereční centimetr hroznového listu odpaří až jeden a půl litru vlhkosti denně!

Tato kultura je nenáročná, ale keře v nepřipravené půdě porostou pomaleji a začnou přinášet ovoce až po čtyřech letech a výnos bude velmi malý.

Aby se keři dařilo, potřebuje živiny z půdy.

Výživou hroznů jsou minerální soli, hlavními prvky nezbytnými pro rostlinu jsou draslík, železo, dusík a fosfor, stejně jako některé stopové prvky - bór, měď a molybden. Pokud některý prvek v půdě chybí, jiný jej nemůže nahradit.

Nedostatek živin můžete kompenzovat zavedením organických látek (hnůj zvířat a ptáků, rašelina nebo kompost) a minerální hnojiva... Organická hnojiva pomohou zlepšit strukturu půdy a obohatí ji o užitečné bakterie.

Nepřehánějte to s minerálními hnojivy, protože jejich nadměrné množství v půdě může způsobit značné poškození plodiny a způsobit chlorózu listů.

K hnojení byste neměli používat kompost vyrobený ze zbytků vinné révy nebo zbytků vinné révy, což brzdí růst rostliny a začne bolet.

Tipy pro začínající vinaře

Doporučení pro začínající vinaře

První věc, kterou stojí za zmínku, jsou chyby, které začátečníci dělají při pěstování hroznů. Právě v těchto bodech začátečníci většinou „klopýtnou“:

 1. Výstřižky byly uloženy nesprávně. To je pravděpodobně hlavní chyba při pěstování hroznů. Řezy mohou v sáčku plesnivět, pak bude podnik zpočátku neúspěch.
 2. Spěchejte růst. Nespěchejte s pěstováním řízků v zimě. Pokud pěstujete rostlinu ve středním pruhu, bude optimální čas na získání řízků po skladování začátek března. Nejlepší je sehnat to druhý týden. Již existuje dostatek světla pro akumulaci chlorofylu v listech. Při časném klíčení odřezků bude nutné nainstalovat další osvětlení.
 3. Namáčení řízků. Pamatujte, že kapalinou musí být buď voda z vodovodu, ale usazená nebo roztavená sněhová voda. Namočte řízky do této kapaliny asi dva dny po skladování. Pokud řízky ztratily hodně kapaliny, je velmi těžké je v budoucnu zakořenit. Aby se zachovaly živiny v řízcích, měla by být teplota vlhkosti asi dva stupně. Pokud je teplota pod nulou, réva vyschne.
 4. Kořenová léčba stimulanty růstu. Použít na zpracovává se Heteroauxin nebo Kornevin.
 5. Jak aktualizuji kráječe? Aktualizujte spodní řez o půl centimetru a vyřízněte jej tři centimetry nad první ledvinou shora. Ořízněte zeleně, pokud řez není zelený.
 6. Voskování horní části řezu. Tento proces se provádí, aby se zabránilo nadměrnému odpařování vlhkosti z horní ledviny. Vezmeme si obyčejnou svíčku, roztavíme parafinový vosk a ponoříme horní část řezu do této hmoty. Horní ledviny se nemusíte dotýkat.
 7. Rýhování. Je nutné vytvořit 3 podélné drážky podél řezu, vykročit 5 centimetrů nahoru od spodního pupenu a nakreslit drážky až na samé dno řezu.
 8. Kolik vody nalít do nádoby? Když řízky zpracováváte Kornevinem, vložte je do sklenice s vodou. Pokud voda voní, je třeba ji vyměnit a odstranit hlen výstřižky... Do nádoby nemusíte nalít hodně vody, ale musíte neustále sledovat, aby se neodpařovala.
 9. Nespěchejte s rostlinou sazenice... Když se objeví první listy, nespěchejte a rostliny okamžitě zasaďte. Musíte počkat, až se objeví kořeny. Pokud výhonek začne růst příliš rychle, přitiskněte ho přes třetí list.
 10. Výsadba kontejneru pro sazenice... Po výskytu i malých kořenů musíte rostlinu zasadit do půdy. Půda by neměla být nasycena dusíkatými hnojivy.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Rostoucí | Hroznová