Popis a výhody odrůdy rajčat "Khlebosolny"

Tomato Hlebosolny osloví všechny zahradníky. Plody jsou obrovské, chutné, sladké a splňují požadavky většiny milovníků této zeleniny tím nejlepším možným způsobem.

Obsah:

Rajský chléb solený: popis

 popis

Odrůda rajčat Hlebosolny byla vytvořena zaměstnanci společnosti Sibiřská zahrada. Rajský keř střední výšky, rozhodný, s omezeným růstem. Roste až 1 m. Rozlehlé, velkoplodé. Na jedné ruce roste 4-5 plodů. Průměrná velikost rajčat je 400 g.

Některé vzorky dorůstají až 800 g. Barva rajčat je jasně červená. Plody jsou mírně žebrované, plochě zaoblené. Buničina je masitá, něžná, šťavnatá, sladká, chutná. Kůže je pevná. Zabraňuje popraskání rajčat. Proto je lze dlouhodobě skladovat, přepravovat na velké vzdálenosti.

Různé střední zrání.

Hlavní výhody odrůdy:

 • Odolný vůči teplotním extrémům.
 • Nenáročné na osvětlení.
 • Vaječníky se tvoří za všech povětrnostních podmínek.
 • Stabilní plodnost.
 • Vysoká produktivita.
 • Skvělá chuť.
 • Vysoká komerční kvalita.
 • Vegetační období od vyklíčení do sklizně je 115 až 120 dní.

Může se pěstovat jak venku, tak v různých typech skleníků. Použijte čerstvé, připravte rajčatový džus, dětskou výživu. Zachovat celek je obtížné, protože se nevejdou do sklenice. K dispozici je růžové solené rajče se stejnými vlastnostmi a růžovými plody.

Pěstování sazenic rajčat Khlebosolny

Pěstování sazenic rajčat Khlebosolny

Je nutné zasít semena rajčat Khlebosolny počátkem března, pokud je plánují pěstovat ve skleníku, a v první polovině dubna, když jsou zasazeny do otevřeného terénu. Půda je volná a úrodná. Pokud je převzat z osobního spiknutí, je třeba ji dezinfikovat. Za tímto účelem jej smažte v troubě nebo jej rozlijte roztokem manganistanu draselného. Ještě lépe, použijte pro dezinfekce půdy EM-Bokashi (1 sklo na kbelík zeminy). Je lepší vzít půdu v ​​zahradě krtkovi.

Přidat dospělý kompost nebo humus se shnilými semeny plevelů, rašelinou, pískem, mechem sphagnum, padlými jehlami. Přidá se perlit a vermikulit. Pokud je půda na místě kyselá, přidejte křídu nebo dolomitovou mouku.

Komerčně dostupné substráty mohou být kokosové substráty.

Semena se vysévají suchá, namočená nebo vyklíčená. Namočte do slabého roztoku manganistanu draselného. Položte na otoky po dobu 10 hodin, pokryté vlhkou gázou nebo bavlněným hadříkem. Klíčí několik dní, ale vždy zajistěte přístup ke vzduchu a semena nevyschnou.

Péče o sazenice:

 • Krabice s sazenice zakryjte fólií nebo sklem a položte na teplé místo. Teplota klíčení semen rajčete je 25 ° С. Klíčí asi týden.
 • Poté, co se objeví přátelské výhonky, se film odstraní a krabice se instalují na světlé místo, čímž se teplota sníží na 16 ° C. Obvykle se jedná o parapet jižního, východního nebo západního okna. Po týdnu dne lze teplotu zvýšit na 20 ° C, v noci lze ponechat stejnou.
 • Zalévat musíte méně často, ne více než jednou týdně.Je lepší to udělat pomocí rozprašovací lahve. Po objevení 5 skutečných listů jej můžete zalévat dvakrát týdně. Nadměrná vlhkost může vést k rozvoji onemocnění černých nohou.
 • Poté, co se na sazenicích objeví dva skutečné listy, jejich potápět se v jiných pokrmech, pokud možno v samostatných šálcích. S velkým množstvím sazenic se část ponoří do šálků a druhá do běžných krabic. To vám umožní získat první ovoce dříve.

Do jednoho šálku můžete zasadit dvě rostliny. Když dorostou 15 cm, svazují obě rostliny provázkem. Poté, co rostou společně, je nit odstraněna, slabý stonek je sevřen. Získá se tak rostlina se dvěma stonky. Bude produktivnější než jednotlivé.

Může být použit pro pěstování sazenic rašelinové tablety... Umožňují pěstovat sazenice bez opětovné výsadby. Tímto způsobem se vyhne nevyhnutelnému stresu z potápění a přenosu. Tablety jsou střední velikosti, průměru 3,6 cm.

Přesazování sazenic do země

Přesazování sazenic do země

Sazenice se vysazují ve skleníku počátkem května. Rajčata lze vysazovat na otevřeném terénu až poté, co pomine hrozba jarních mrazů. 10 dní před výsadbou sazenice začnou tvrdnout. Snižují teplotu v místnosti a berou ji na několik hodin ven. Poslední den je ponechán přes noc.

Na začátku výsadby by měly být keře dobře tvarované, měly by mít výšku až 30 cm, 6-7 listů, pár květinových štětců s neotevřenými květy.

Půda pro výsadbu rajčat by měla být volná a hnojená.

Nejlepšími předchůdci rajčat jsou luštěniny, dýňová semínka, kořenová zelenina (ne brambory), zelí, cibule... Nemůžete je zasadit do oblastí, kde noční stíny rostly v minulosti nebo v předchozích třech letech. Kyselost půdy je neutrální nebo slabá.

Místo by se mělo dobře zahřát a mělo by mít přirozené větrání ve směru „západ-východ“. Stagnující vzduch může vést k rozvoji nemoci. A je vhodné chránit se před severním větrem. Režim výsadby rajčat se může lišit. Vzdálenost mezi keři je obvykle asi 70 cm, takže na metr čtvereční by neměly růst více než čtyři rostliny.

Při výsadbě podlouhlých sazenic je můžete položit pod úhlem 45 °. To podporuje lepší zakořenění. V tomto případě musíte vykopat malou díru a rostliny v tomto případě nemusí utrácet energii za držení ve vzpřímené poloze. Jakmile kořenový systém začne pracovat sám, stonek začne růst vzhůru. Silné rostliny jsou vysazeny kolmo. Bezprostředně vedle nich lze instalovat vázací kolíky. Aby sazenice lépe snášely transplantaci, můžete ji přikrýt fólií, sklenicemi nebo zlomenou větvičkou s listy.

Péče o rajče Khlebosolny

Péče o rajče Khlebosolny

Tipy pro péči:

 1. Přestože je rajče Hlebosolny a určující (omezené výšky), může dorůst až 1 m. Kromě toho se šíří. Proto musí být vázána na podporu. Můžete hrát synovství, ale ne nutně. Závisí to na povětrnostních podmínkách a hustotě keře.
 2. Je možné pěstovat rajče odrůdy Khlebosolny s jedním nebo dvěma stonky. Když rostlina dosáhne 80 cm, zkuste růstový bod. Pravidelně odlamujte spodní listy pod vytvořenými kartáči.
 3. Rajčatový chléb solený dobře snáší sucho. Ale dál zalévání dobře reaguje. Obvykle se hojné zalévání provádí jednou týdně. Je užitečné přidat čajovou lžičku do vody. popel... Zalévání, zkuste nespadnout na listy. Po absorpci vlhkosti se půda kolem keře uvolní, což neumožňuje vytvoření kůry. Dělají to po každém dešti. Půda poblíž keřů je často mulčována. To pomáhá udržovat vlhkost bez uvolnění.
 4. Rajčatové keře dvakrát ročně brambora... Pomáhá zvyšovat hmotnost kořenový systém a v důsledku toho i výživa keřů.
 5. Po zalévání můžete použít hnojivo, minerální nebo organický... Výhodou je draslík a fosfor, dusík se zavádí méně. Hořčík a bór se zavádějí z mikroživin (druhý - během kvetení). Rostliny se postříkají roztokem kyseliny borité. Dobrým výsledkem je pokropení Země kolem keře popelem po vytvoření prvních vaječníků.
 6. Poté, co se rostliny zakoření a začnou uvolňovat nové listy, musíte je uvázat na kolíky. Kolíky jsou poháněny do hloubky 40 cm a jsou umístěny ve vzdálenosti 10 cm od stonku. Rajčata můžete uvázat na drát natažený mezi sousedními řadami. Rostliny ze dvou řad jsou k němu vázány. To usnadňuje sklizeň rajčat a dokonce vede ke zvýšení ovoce.
 7. Dolní listy a nevlastní děti jsou neustále odstraněny. To umožňuje lepší zahřátí pouzder a zabránění stagnaci vzduchu. V polovině srpna sevřete vrcholy všech výhonků, odstraňte kartáče bez vaječníků (kvetení). Umožní to rychlejšímu dozrávání a dozrávání plodů.

Nemoci rajčat Khlebosolny

Nemoci rajčat Khlebosolny

Rajče Khlebosolny je odolná vůči hlavním chorobám rajčat: fusarium, hnědá nebo olivová skvrna (cladosporium), virus tabákové mozaiky.

Pokud listy zčervenají, znamená to, že je pro ně příliš nízká teplota. Rostliny se po svém vzestupu obvykle vyvíjejí normálně.

Zelená pata (místo poblíž stopky) hovoří o náhlých změnách teploty. Nechte jednoho nebo více nevlastních synů, často to pomůže. Pokud se režim zavlažování náhle změní (střídá se sucho a silné srážky), plody praskají. Krmení fosforem posiluje pokožku ovoce.

Více informací naleznete ve videu:

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Jakákoli odrůda rajčat, nejlépe sevřená, a odrůdu Khlebosolny musíte pěstovat na dvou stoncích. Dolní listy se postupně odlamují, aby rostliny neměly nemoci. Trsy s tak velkým ovocem musí být také svázané, jinak by mohly zlomit větve keře.