Tomato Legend Tarasenko: popis a zemědělská technologie

Rajčata - kultura, která se používá ke konzervaci na zimu i při přípravě polévek a salátů. Tuto zeleninu lze kdykoli koupit na trhu, ale je mnohem zajímavější ji pěstovat. Vynikající odrůda pro výsadbu na otevřeném poli - Legenda Tarasenko. Jedná se o mladou odrůdu, která si získává popularitu mezi zahradníky. Proto byste se před jeho výsadbou pro sazenice měli seznámit s jeho popisem.

Obsah:

Popis a výhody odrůdy

Popis a výhody odrůdy

Legenda o Tarasenkovi je odrůda rajčat chovaných ukrajinským učitelem fyziky F.M. Tarasenko. Kromě legendy choval amatérský zahradník více než 50 odrůd rajčat. The Legend of Tarasenko je považován za nejlepší z celého výběru. Rajče - táhne se až 2 metry, je považován za vysokého zástupce rodiny rajčat. Když roste, měla by být rostlina přivázána k podpěře nebo by měla být postavena speciální mříž. Pokud nevytvoříte podporu, pak se keř začne plazit po zemi.

Odrůda je velmi plodná, všechny vaječníky jsou opylovány, úspěšně se vyvíjejí a jsou to vějířovité trsy. Jak rostou, postranní nevlastní synové je třeba odstranit, aby nezatěžovali rajče a nevytahovali přebytečné výživné šťávy. Pokud necháte klíčky z vnitřních dutin, keř přestane přinášet ovoce. Přepne na vynucení mladých výhonků. Proto se doporučuje je odstranit v počáteční fázi vývoje. V tomto případě byste měli nechat pařezy od nevlastního syna 2-3 cm od základny. To je nezbytné, aby se zabránilo opětovnému úniku spícího pupenu.

Jediným okamžikem příznivým pro vývoj rostliny, jak roste mladá sazenice, je třeba ji vytvořit tak, aby se vytvořily dvě stonky. Právě tato struktura keře vám umožní získat co největší úrodu.

Legenda Tarasenko je odrůda v polovině sezóny.

Ve vaječníku může být od 20 do 30 stopek, které jsou bezpečně formovány do rajčat. Každé z plodů je podlouhlý krém s mírně podlouhlým, podlouhlým výtokem. Když je zelenina zralá, má jasně šarlatový odstín, na dotek je hladká a lesklá. Každá rajčata Legend váží až 100 gramů. Má výraznou chuť s příjemnou dochutí. Maso ovoce je pevné, nerozpadá se. Jsou skvělé pro zimní moření, stejně jako pro konzervování a saláty v létě.

Výhody této odrůdy jsou:

 1. Vysoký výnos, který vám umožní sbírat několik kilogramů čisté hmotnosti z keře.
 2. Vynikající vzhled, který umožňuje vysokou odrůdu jako prezentaci.
 3. Dobrá přepravitelnost - zelenina díky své husté struktuře vydrží dlouhodobou přepravu.

Rajčata Legenda Tarasenko jsou tedy velmi populární mezi těmi, kteří rádi pěstují rajčata. Když jsme se pokusili pěstovat tento zázrak moderního chovu, potřeba dalších odrůd rajčat sama o sobě zmizí.

Pěstování sazenic

Pěstování sazenic

Chcete-li získat dobré silné sazenice rajčat Legenda Tarasenko, semena by měla být nejprve vysazena sazenice... To by mělo být provedeno i v zimě nebo na začátku jara, aby v době výsadby byly klíčky již dostatečně velké a dobře přenesly proces přesídlení do nového místa bydliště.

Sazenice jsou připraveny předem před výsadbou. Přípravné práce začínají prvními březnovými dny nebo koncem února:

 • Semena jsou plně testována ponořením do 5% konzistence chloridu sodného.
 • Sazenice jsou dezinfikovány v 1% roztoku manganistanu draselného, ​​odstín esence by měl být mírně malinový. Doba dezinfekce je 15 minut.
 • Potom se semena ponoří do konzistence stopových prvků na 12 hodin.
 • Doporučuje se provést tepelné ošetření - při 52 ° C se semena kalcinují po dobu 25 minut. Poté jsou nasáklé minerální hnojiva „Epin“ po dobu 18 hodin.

Vzhledem k tomu, že semena legendy mírně bobtnají, lze je zasadit do připravených nádob. V kontejnerech musí být také připravena půda. Pro dobrý růst musíte vzít půdu ve stejném poměru - trávník a společně s humusem. Aby byla půda uvolněná, vzdušná a aby mohla dobře procházet vlhkostí, měla by být ochucena pilinami nebo rašelinou.

Výsev připravených semen legendy Tarasenko se provádí ve dnech 14. až 21. března. Doporučuje se zasít oteklé sazenice do květináčů nepřesahujících 10 cm. Výsadbový materiál je zasazen do hloubky 0,5–1 cm, lehce posypaný zeminou. Nahoře zakryjte fólií, skleněným nebo plastovým sáčkem. Je důležité vytvořit skleníkové podmínky pro vysoce kvalitní klíčení.

Rychlost klíčení závisí na vnitřním klimatu.

Výsadby jsou umístěny na slunném, teplém místě, kde je teplota udržována až na +25 ° C.Pokud budete udržovat podmínky pro klíčení v tomto rozmezí, objeví se první výhonky za 7-10 dní. Po výskytu prvních plachých listů se doporučuje výsadbu doplnit. Nakonec rajčata vyžadují hodně světla, což na konci března stále nestačí.

Vznikající výhonky Legendy musí podstoupit vytvrzení. Jsou přemístěni do chladnější, ale lehčí místnosti. Musí být uchovávány při teplotě +12 .. + 16 ° C po dobu nejméně 7 dnů. Poté jsou přeneseny do teplejší místnosti, kde jsou konstantní stupně vzduchu +18 ° C.

Zatímco stromky Legend získávají na síle a rostou, jsou zalévány usazenou vodou o pokojové teplotě. Zalévání by mělo být provedeno, protože vrchní vrstva půdy vysychá. Nedoporučuje se vyplňovat, můžete vyvolat hnilobu kořenů nebo přidání nemoci.

Přesazování sazenic do země

Přesazování sazenic do země

Při výsadbě silných sazenic legendy Tarasenko do země byste to měli vědět kořenový systém tato rajčata jsou velmi silná. Proniká hluboko do půdního substrátu a důkladně se tam fixuje. Přesazování mladých sazenic proto vyžaduje pečlivé podmínky a neustálou péči o rostliny.

Koncem května - začátkem června je rostlina z kontejneru přesazena do volného terénu. V tuto chvíli se půda zahřeje na požadovaných +15 ° C, již nehrozí nebezpečí opakujících se mrazů. Kromě toho jsou rajčatové keře Legend Tarasenko již plně vytvořené a mají jeden kartáč na vaječníky.

Vlastnosti přistání:

 • Připravte půdu pro pěstování na otevřeném prostranství by měla být 1-1,5 měsíce nebo dokonce na začátku podzimu. Legendová rajčata jsou obvykle zakořeněna kopáním otvorů. Každá prohlubeň v půdě by neměla být menší než 50 cm široká a 40 cm hluboká.
 • Humus se přidává na dno jámy, dřevěný popel... Dále se přidávají minerální hnojiva - nitroammofoska... To vše je předem smícháno se zemí vykopanou. U tohoto druhu prohlubování zbývá počkat na období zahájení výsadbových prací.
 • Sazenice by měly být vysazeny, když jsou asi 2 měsíce staré. Aby se keře dobře rozvíjely a aktivně rostly, aniž by se vzájemně rušily, nechávají mezi sousedními keři asi 1 metr. A řady jsou od sebe odděleny 1,5 metru.
 • Do každé díry jsou umístěny 2-3 sazenice. To je nutné, aby se rostliny navzájem držely.Po výsadbě se mladé výhonky zavlažují roztokem zředěného manganu v dávce 3 gramy. příprava v kbelíku s vodou (10 l).

Další péče spočívá ve zalévání a hnojení.

Tipy pro péči

Tipy pro péči

Poté, co jsou rajčata Legend Tarasenko zasazena do otevřeného terénu, jsou hojně napojena. Proto byste se neměli dotýkat sazenic po dobu 10-14 dnů, musí se zakořenit sami.

Vlastnosti zalévání rajčat:

 • Následné zalévání je nutné, až když půda pod keřem vyschne. Tento stav trvá, dokud nenastanou první plody. Právě toto období vyžaduje hojné zavlažování, aby se vytvořila vysoce kvalitní zelenina.
 • Obsah vlhkosti v zemi musí být neustále udržován na stejné úrovni. Pokud vyprovokujete vysychání nebo naopak nadměrnou vlhkost, může rostlina získat nemoc a zastavit růst nebo poškodit celistvost ovocné skořápky.
 • Zalévání se provádí buď brzy ráno, nebo večer po západu slunce. Proud vody je nasměrován na kořen rostliny, takže kapky neklesají na jemné listy rajčat Legend. V případě kontaktu se zelení může dojít k popáleninám nebo ulpívání patogenních bakterií.

Aby vzduch dobře pronikl do půdy a nasytil kořeny výživným kyslíkem, je po každém zalévání nutné uvolnění. První uvolnění se provádí do hloubky 12-15 cm. Doporučuje se provádět následující postupy, aniž by šlo hlouběji než 5 cm. Během horkých letních dnů stojí za to vysypat výsadby legendy Tarasenko mulčováním. Podporuje menší odpařování výživné vlhkosti z půdy.

Pro mulčování se používají shnilé piliny, rašelina nebo sušené vrcholy rostlin.

První krmení se provádí 2 týdny po přesazení sazenic do otevřeného terénu. Druhá část hnojiva se aplikuje poté, co se objeví první plody. Poslední - za 15-20 dní. Péče o rajčata Legenda Tarasenko tedy nezpůsobuje velké potíže. Hlavní věcí je sledovat vysychání Země a řídit vnější stav rostliny.

Nemoci a škůdci

Nemoci a škůdci

Někteří zahradníci to tvrdí rajčata - nenáročné rostliny, které se nelepí na choroby. Tento úsudek je špatný. Rajčata The Legend of Tarasenko nejsou výjimkou. Často onemocní a jejich stav vyžaduje neustálé sledování. Pokud uvidíte onemocnění včas, můžete zabránit infekci celé sazenice.

Rozlišují se tyto typy nemocí:

 1. Mozaika je virové onemocnění. Nereaguje na léčbu, takže stačí provést profylaxi rostlinného materiálu předem a dezinfikovat jej manganistanem draselným.
 2. Bakterióza - keř rychle vadne a v tloušťce stonku se tvoří dutiny. Nemůže být ošetřeno, keř je odstraněn spolu s kořenovým systémem.
 3. Hnědá skvrna - listy jsou pokryty velkými skvrnami, pak kmen trpí. Boj se provádí postřikem proti plísním insekticidy.
 4. Pozdní plíseň je houbové onemocnění, které postihuje ovoce. Aby se tomu zabránilo, měla by být nastříkána mléčnou syrovátkou.
 5. Šedá hniloba - projevuje se na konci léta, kdy dochází k poklesu teploty a studeným přívalovým srážkám. Doporučuje se posypat celou rostlinu česnekovým roztokem při výpočtu nasekaného česneku (30 g) v kbelíku s vodou. Trvejte na tom, 48 hodin.

Kromě nemocí může být rajčata Legas of Tarasenko ovlivněna invazí parazitického hmyzu. Mezi nimi jsou často takoví představitelé jako medvěd, drátovník, mšice melounová, moucha, štěnice štíhlá nebo bramborák bramborový.

Hubení škůdců spočívá v tom, že si všimnete hmyzu včas a zabráníte mu ve zkažení výsadby a množení.

K tomu se používá roztok mýdlového popela, ale pokud jeho použití nemá výsledky, jsou účinnější chemické insekticidy.

Legenda o Tarasenkovi tedy - rajče, které se vyznačují vysokou produktivitou a vysokým růstem.Kromě toho vyžadují individuální přístup k péči a kontrole jejich stavu. Jejich hlavním rysem je bohatá plodnost a originální vzhled.

Více informací naleznete ve videu:

Kategorie:Zelenina | Rajče

Výdělek až 7 000 rublů \ denně na vaši kartu nebo elektronickou peněženku!

1. Hlavní podmínkou je, že musíte žít v RUSKU nebo v zemích SNS.
2. Touha pracovat a vydělávat.
3. Počítač nebo notebook.
Pokud vám takové podmínky vyhovují, okamžitě zahájíme spolupráci.
Více http://malolit.is-great.org

Tuto odrůdu lze pěstovat přímo na vašem balkonu. Výhodou je rychlá tvorba a zrání plodů a také jejich vysoká přesnost na větvích, což vám umožňuje sklízet dobrou sklizeň i z pěti keřů.

Goshia avatar

Velmi zajímavá odrůda, předtím jsem o ní nic neslyšel. Poprvé jsem četl, že aby se nevlastní synové neobjevovali každý týden, je třeba při prvních štípnutích nechat v pažích malé pařezy.