Jak zasadit sazenice rajčat - přípravné práce a funkce výsadby

Po sazenicích rajče vyroste, musíte ji zasadit v otevřeném terénu... Tuto akci je třeba provést co nejpřesněji, jinak se množství plodiny výrazně sníží. K dnešnímu dni existuje několik tajemství vylodění. sazenice.

Obsah:

Pozemek a půda pro výsadbu

Pozemek a půda pro výsadbu

Přistávací pozemek sazenice hraje pro rajče velmi důležitou roli. Jak rychle sazenice přímo převezmou, závisí na jejích vlastnostech. Rajčata jsou teplé a světlo milující rostliny. Tyto faktory je třeba vzít v úvahu při výsadbě sazenic.

Tajemství výběru místa pro sazenice:

 • Rajčata by měla být pěstována na dobře osvětleném místě. Výsadba rajčat se nejlépe provádí u bílé zdi nebo plotu. To umožní, aby se sluneční paprsky odrazily od zdi a zasáhly rajčata.
 • Je přísně zakázáno vystoupit rajče na jednom místě několik let. Pokud byl web pěstován brambory, lilek nebo pepřpak vystoupit semínko na tomto místě to nestojí za to. Jinak zeslábnete sklizeň... Také vysadit rajče neprodukují v blízkosti těchto rostlin, protože to může vést k pozdní plísni. Nejlepší je zasadit rajčata na místě. Luke, okurky nebo zelí.
 • K výběru místa pro vylodění rajče musí být zacházeno zodpovědně. Pokud jsou zohledněna všechna výše uvedená pravidla, rajčata poskytnou dobrou sklizeň.

Po výběru místa je nutné jej kvalitativně připravit na výsadbu sazenic. Kopání lokality se provádí v podzimním období. Aby rajčata mohla rychle začít a dobře kopat během kopání místa, je nutné udělat hnojiva... Za tímto účelem se do půdy zavádí superfosfát, minerální hnojiva a vápno.

Na jaře je místo znovu vykopáno.

Půda musí být neustále kypřena a zároveň odstraňovat plevel. Na jaře se do půdy aplikují také organická hnojiva a superfosfát. Toto hnojivo potřebuje pouze 20 gramů na metr čtvereční. Před vyloděním sazenice dusíkaté hnojení se aplikuje za několik dní. Čtvereční metr půdy vyžaduje 20 až 30 gramů hnojiva. Tím je dokončena příprava půdy.

Výsadba sazenic rajčat v otevřeném terénu

Výsadba sazenic rajčat v otevřeném terénu

Po vystoupení semínko rajčata zpočátku začíná rozvíjet svůj kořenový systém. Dále probíhá vývoj pozemní části. Když uvidíte, že rajčata dosahují slunce, musíte je zasadit do země.

Tipy pro výsadbu sazenic:

 1. 10-14 dní před přistáním sazenice, musí být tvrzeno. To jí umožní co nejrychleji se přizpůsobit novým podmínkám. Pokud jsou sazenice zasazeny do šálků nebo krabic, musí být vyneseny venku po dobu jedné hodiny. Doba vytvrzování se neustále zvyšuje.V případě, že pěstujete sazenice ve skleníku, musí být otevřena. Dva až tři dny před výsadbou musí být prodloužena doba kalení sazenic. Během tohoto období zůstávají sazenice otevřené přes noc.
 2. 7 dní před vyloděním léčba sazenice s jedním procentem kapaliny Bordeaux. Také pro tento účel lze použít droga zisk-zlato. Než odejdete sazenice, kořenový bal bude nejlépe ošetřen fytosporinem, ze kterého je předběžně připraven roztok.
 3. Nejlepší čas na výsadbu sazenic rajčat je pozdní jaro nebo začátek léta. Během tohoto období by teplota vzduchu během dne měla být v rozmezí 22-25 stupňů a v noci by neměla klesnout pod 15 stupňů. Aby byly sazenice co nejpohodlnější, jsou přesazeny odpoledne. Nejlepší by bylo odejít rajčata večer před západem slunce.
 4. Několik hodin před výsadbou sazenic se nádoby se sazenicemi nebo skleníky zalévají vodou při pokojové teplotě. To umožní rostlině odstranit spolu s malým množstvím zemité kómy bez poškození kořenů. Sazenice z květináče musí být odstraněny bezprostředně před výsadbou. Jinak mohou vaše akce vést k vadnutí rostliny a zpomalení jejího růstu.

Před výsadbou jsou do země vykopány díry, které plně odpovídají velikosti hrnce. Do otvoru musí být přidán komplex hnojiv, který se skládá z:

 • Popel ze dřeva
 • Humus
 • Jiná minerální hnojiva

Sazenice jsou vysazovány co nejopatrněji, aby nedošlo k poškození kořenového systému. Když vylodění kořeny rostliny směřují dolů. To umožní rajčatům co nejdříve zakořenit. Poté, co umístíte sazenice do otvoru, musí být napojena a posypána zeminou nahoře.

Odrůda rajčat přímo ovlivňuje vzor výsadby.

Mezi řadami podměrečných rajčat je ponechána vzdálenost 30-40 centimetrů.

V řadě musí být vzdálenost mezi rajčaty nejméně 60 centimetrů. Mezi keři vysokých rajčat by měla být vzdálenost 70 centimetrů. V tomto případě musí být vzdálenost mezi řádky nejméně 50 centimetrů. Výsadba rajčat se nejlépe provádí v šachovnicovém vzoru. Při použití zakoupené semínko vzor přistání je přesně stejný, jaký je uveden na obalu.

Výsadba sazenic rajčat je poměrně jednoduchý proces. Pokud zahradník dodržuje základní pravidla výsadby, je zaručeno, že získá rychlé přežití sazenic, bohaté kvetení a bohatou sklizeň. rajče.

Vlastnosti péče o rajčata

Vlastnosti péče o rajčata

Aby se sazenice zakořenily, musí poskytnout kompletní péče... Nejprve je třeba, aby rajčata poskytovala časté a hojné množství zalévání... Současně je přísně zakázáno zvlhčovat půdu. Zalévání sazenic by mělo být provedeno večer. Ráno zahradník uvolní zem. Tato akce nasytí půdu kyslíkem, což výrazně urychlí proces přežití sazenic.

Včasné odplevelení sazenic zabrání výskytu suché kůry, která negativně ovlivňuje vývoj.

Pokud jsou sazenice opatřeny nepravidelným zavlažováním za suchého počasí, může to způsobit onemocnění apikální hniloby rajče.

Další krmení rajčata se provádějí deset dní po transplantaci. K tomuto účelu můžete použít fosfor nebo dusíkatá hnojiva. Pokud jsou rajčata velká a nemají vaječník, hnojení dusíkatými hnojivy se neprovádí.

Vlastnosti péče o sazenice před výsadbou v zemi

Vlastnosti péče o sazenice před výsadbou v zemi

Chcete-li získat bohatou sklizeň rajčat, je nutné pečovat o sazenice před zasazením do země. Když se objeví první výhonky, krmení sazenice. Vrchní oblékání začíná po rozvinutí listů dělohy.Aby vrchní obvaz poskytoval dobrý výsledek, musí být spárován se zaléváním. Nejlepší je zalévat rajčata roztokem hnojiva.

Hnojiva pro krmení sazenic lze zakoupit v každém specializovaném obchodě.

Zalévání sazenice se vyrábějí s mírou. Pokud jsou sazenice pěstovány ve skleníku, musí být k jejich zalévání použit automatický systém. Při nadměrném zalévání kořeny této rostliny odumřou, což způsobí, že sazenice nebudou vhodné pro výsadbu v zemi. Může také vést k hnilobě kořenů a výskytu škůdce, který se živí hnilobou.

Přesazování sazenic rajčat:

 • Dvacet dní po vyklíčení je rostlina přesazena do prostorné krabice.
 • Pokud pro něj není dostatek místa, bude tenký a slabý. Tím se stane nevhodným pro výsadbu v zemi.
 • Sazenice se vysazují do země pouze jeden a půl měsíce po vzejití sazenic.
 • Aby nedošlo k poškození kořenového systému sazenic, je transplantován do země spolu s hliněnými kostkami.

Pokud jsou sazenice pěstovány v zimním skleníku, musí být vybaveny LED lampami. Sazenice rajčat jsou již rostlinou. Proto vyžaduje řádnou a racionální péči. Pokud při pěstování nemáte dostatek místa a světla, můžete dosáhnout velmi špatných výsledků. Rajčata z takových sazenic budou špatně kvést, což bude mít negativní vliv výtěžek... Pokud jste pěstovali dobré sazenice rajčat, pak budou růst do šířky. Na konci měsíce by měla tloušťka kmene rajčat odpovídat velikosti tužky.

Pěstování sazenic rajčat v zemi je docela jednoduché. K tomu potřebujete pouze kvalitní sazenice a vodu. Při správném přesazení rajčete do země si zajistíte dobrou úrodu této zeleniny. Kromě toho se budete muset o sazenice starat, aby se správně zakořenily.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Rostoucí | Rajče