Velkoplodá rajčata jsou nejlepší odrůdou pro pěstování

Každý, kdo má rád zahrádkářství, zahradnictví nebo údržbu skleníků, se chce pochlubit svými příbuznými nebo přáteli krásnými, šťavnatými a chutnými plody své práce. Proto, aby rostly velkoplodé rajče - není to snadný úkol, ale stojí za to. Koneckonců, taková zelenina je mnohem sladší a chutnější než malá nebo střední rajčata.

Obsah:

Výhody velkoplodých rajčat

Obecné informace o velkoplodých rajčatech

Kdy je čas zasadit rajčata, často si každý zahradník nebo skleník klade otázku: která odrůda rajčat je nejlepší pěstovat tak, aby byla chutná čerstvá v jídle, zachovává si svůj tvar a hustotu, pokud je zachována, i přes tepelné ošetření vroucí vodou.

Nejlepším řešením je vybrat si velkoplodé odrůdy rajčat - jsou konzumovány čerstvé a rychlé a umožňují vám připravit hodně okurek, džusů na zimu a dokonce z toho můžete mít dobrý zisk.

Koneckonců, obrovské plody mají lehkou a zároveň houževnatou slupku, která jim umožňuje dlouhodobé skladování a nezhoršení.

Obecně se velkoplodá rajčata oceňují pro své vlastnosti, jako například:

 • Chuť. Jsou ideální jak pro čerstvé saláty, tak pro vlastní spotřebu.
 • Šťavnatost. Velká rajčata jsou velmi šťavnatá, takže z nich můžete připravit rajčatový džus, omáčky, kečup a náplně (mají tenkou slupku, kterou lze velmi snadno oddělit od dužiny). Otevřením takové pochoutky v zimě se ponoříte do vřelé atmosféry té doby.
 • Vysoký a výtěžek... Tyto vlastnosti vám umožní využívat půdu co nejefektivněji.

Pěstováním takové zeleniny na zahradě nebo ve skleníku můžete nejen rozmazlovat své příbuzné a přátele čerstvými a konzervovanými pochoutkami, ale také získat dobrý zisk z prodeje.

Technologie výsadby a péče

Technologie výsadby a péče

Zvláštností velkoplodých rajčat je to, že mohou silně růst a růst. Abyste získali zralá velká rajčata, musíte dodržovat následující pokyny:

 1. Pozdní odrůdy by měly být vysazeny nejprve někde koncem zimy - začátkem března. Pak ty střední a rané. Po přistání semena v únoru nezapomeňte, že by měly být doplněny speciálními lampami. Tento postup musí být proveden tak, aby rostlina rostla rychleji, vytvořilo se mnoho pupenů a vaječník prvního kartáče nespadl.
 2. Když sazenice po dobu asi 50 dnů - lze jej bezpečně zasadit do skleníku podle schématu výsadby 40 x 60 cm.
 3. Poté, co jsou rajčata zasazena do skleníku, je nutné je sevřít a ponechat pouze jednu nebo dvě stonky. Jedná se o jednoduchý proces - stačí odstranit postranní výhonky a jejich výrůstky, aby byl hlavní stonek silný a rostl rychleji. Nevlastní syn by neměl úplně vypuknout, místo 2 cm ponechejte malý proces, aby znovu nerostl.
 4. Po 4 dnech po výsadbě musí být rostlina svázána.
 5. Každý stonek by neměl mít více než 5 květinových shluků.
 6. Když rajče dosáhne své maximální výšky nebo když se již vytvořily poslední cysty květů, musí být vrcholy rajče sevřeny a ponechat 3 listy nad samotným kartáčem. Díky tomu rostlina nebude tak intenzivně růst a promítne veškerou svou sílu pro zrání. rajče... Listy také stimulují procesy fotosyntézy.
 7. Sledujte vlhkost a teplotu ve skleníku. Nemělo by překročit 30 ° C.
 8. Upevněte pouzdra k podpěrám. Tím zabráníte jejich pádu na zem a rajčatové keře se nezlomí z hmotnosti ovoce. Nejlepším řešením jsou vertikální mřížoví s napnutým drátem přes ně. Šňůry nebo lana jsou z ní spuštěna dolů, kolem kterých je stonek zkroucen, jak roste. Kartáče jsou vázány samostatně.
 9. Pamatovat na krmení... Chcete-li vědět, kdy krmit rostlinu, postupujte podle ní. Pokud si všimnete, že listy začínají žloutnout, nakrmte rajčata síranem sodným.
 10. Nenechte půdu pod rostlinou vyschnout, jinak se zbaví květů a přestane růst. Rajčata potřebují zejména vlhkost během nasazování ovoce.

Dodržováním těchto jednoduchých doporučení získáte na svém webu obrovské plody rajčat.

Druhy časně zralých odrůd

Druhy časně zralých odrůd velkoplodých rajčat

Mezi odrůdami s časným zráním rozlišují zkušení pěstitelé zeleniny následující:

 • Štír je velkoplodý. Jeho zvláštností je, že štír se pěstuje pouze uvnitř. Dává velmi brzy sklizeň... V závislosti na světle se barva ovoce může lišit od jasně růžové až po tmavě karmínovou. Plody také mohou dosáhnout poté, co byly odtrženy od stonku. Hmotnost jednoho ovoce je 800 (g).
 • Malinový obr. Plody jsou žebrované, ploché. Má malinově růžovou barvu. Chutná velmi sladce a nepraská. Vhodné pro konzervování. Hmotnost - od 200 (g).
 • Ural. Plody jsou hladké a kulaté. Toto je odrůda salátu rajče... Rostlina musí být svázaná a připnutá. Hmotnost - 400 (g).
 • Kabelka. Vhodné pouze pro pěstování ve sklenících, protože poskytuje časnou sklizeň. Má sladké ovoce, velmi sladké chuti. Používá se k čerstvé spotřebě. Hmotnost - od 200 (g).
 • Kavalkáda. Nenáročná paleta velkoplodých rajčat. Plody jsou velmi velké a chutné. Je dostatečně odolný vůči škůdci.
 • Gilgal. Patří k nejranějším odrůdám rajčat. Rajčata jsou skladována velmi dlouho a nezkazí se. Chutnají dobře. Hmotnost - až 350 (g).

Nezapomeňte, že téměř všechny odrůdy raného dozrávání by měly růst ve sklenících.

Odrůda v polovině sezóny

Střednědobé odrůdy velkoplodých rajčat

Mezi středně dozrávajícími odrůdami velkoplodých rajčat se rozlišují:

 • Kardinál. Tato odrůda by měla být pěstována ve sklenících s výškou asi 2 metry. Rajčata jsou velmi masitá a sladká. Jsou karmínové barvy a ve tvaru srdce. Vhodný jak na saláty, tak i na švy. Hmotnost - 800 (g).
 • Medvědí tlapa. Masité a cukrové ovoce. Mají plochý kulatý tvar. Rostlina potřebuje pravidelné sevření a jejich výsadba by neměla být vyšší než tři stonky na 1 m2. Hmotnost - až 800 (g).
 • Kirzhach. Poskytuje vynikající sklizeň i za nepříznivých podmínek. Plody jsou jasně červené a mají lesklou slupku. Velmi šťavnaté. Hmotnost - 300 (g).
 • Rosamarin. Rostlina je malá na výšku. Barva ovoce je jasně růžová. Rajčata jsou rovnoměrná, zaoblená, hladká. Hmotnost - 400 (g).
 • Volgograd... Tato odrůda se nejlépe pěstuje ve skleníku. Plody jsou dostatečně velké a chutnají dobře. Mohou být skladovány až měsíc a půl a během přepravy se nezadusí. Hmotnost - 350 (g).

Pozdně zralé odrůdy

Pozdně zralé odrůdy

 • Spartakus. Rostlina má vysoký výnos. Rajče sama o sobě je masitá a sladká. Hmotnost - 220 (g).
 • Funtik. Plody jsou lahodné, žebrované a měkké. Hmotnost - až 220 (g).
 • Krasnobai. Má rovnoměrné, zaoblené plody. Vypusťte silnou vůni. Mají něžné maso. Vhodné pro konzervování. Hmotnost - až 500 (g).
 • Ruská velikost. Ovoce z této odrůdy rajčat je hladké, šťavnaté a voňavé. Hmotnost - 500 (g)
 • Sibiřský. Velmi aromatická odrůda velkoplodých rajčat. Maximální hmotnost je až 500 g.
 • Khrustyk. Vhodné pro pěstování ve sklenících.Má žluté, zaoblené plody. Dobře snáší přepravu. Buničina je pevná. Skladuje se po dlouhou dobu a má neobvyklou chuť. Hmotnost - 210 (g).

Pozdní odrůdy velkoplodých rajčat vás na konci podzimu potěší svou vůní, svěžestí a chutí.

Nejproduktivnější a nové odrůdy

Nejproduktivnější a nové odrůdy velkoplodých rajčat

Velkoplodé odrůdy rajče často také nazývaný hovězí maso. Zahradníci a chovatelé vyvinuli nové odrůdy rajčat, které se liší chutí, velikostí a výnosem.

Nejoblíbenější odrůdy jsou:

 • Babičino tajemství. Patří do kategorie super velkoplodých odrůd. Ovoce je velmi masité a má málo semen. Hmotnost - od 1 kg.
 • Husí vejce. Nová odrůda. Plody jsou jasně červené barvy a střední velikosti. Po vyjmutí z pouzdra rychle zřete. Hmotnost - 300 (g).
 • De Barao je obr. Velmi oblíbená odrůda. Rajčata mají tvar kvádru, vynikající chuť. Velmi šťavnaté. Vhodné pro čerstvou spotřebu a pro šití. Hmotnost - 300 (g).
 • Alsou. Novinka od sibiřských chovatelů. Poskytují vysoký výnos - 9 kg na 1 m2. Rajčata mají tvar ledviny a jsou bohaté na jasnou barvu. Hmotnost - až 800 (g).
 • Sibiřský trumf. Vhodné pro pěstování venku. Je považována za nejsladší a nejplodnější odrůdu velkoplodých rajčat. Rajčata jsou masitá a šťavnatá. Výtěžek je 5 kg na keř. Hmotnost jednoho rajčete je až 700 (g).
 • Sibiřská trojka. Vhodné pro venkovní pěstování. Nepotřebuje připnutí. Plody jsou masité, chutné a aromatické. Hmotnost - až 350 (g).

Velkoplodé odrůdy rajčat jsou nejlepší volbou pro zahradníky.

Poskytují nejen vysoké výnosy, ale i oni sami rajče velmi chutné. Kromě toho se snadno přepravují, skladují po dlouhou dobu a jsou vhodné pro čerstvou spotřebu a při rolování se ukáží jako velmi chutné a voňavé. Brzy zrání, střední zrání a pozdní odrůdy takových rajčat vám umožní vychutnat si je až do velmi studeného.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Zelenina | Rajče
Astra avatar

Velkoplodá rajčata jsou v mé zahradě oblíbená. Taková otázka: kdy je lepší sevřít korunu neurčitých odrůd, aby plody stihly dozrát ve skleníku před nástupem chladného počasí?

 

Goshia avatar

Vždycky jsem, jen moje nevlastní rajčata, a nikdy jsem sevřel vrchol. Sázíme velká rajčata ne podle odrůd, ale podle sazenic zakoupených na trhu. Vždy vás žádáme, abyste prodali velké sazenice rajčat. Někdy dorostou do normální velikosti a jindy ne.