Tomato Bagheera F1: doporučení pro pěstování a recenze odrůdy

Hybridní rajče Bagheera je určeno pro raný marketing. Je ceněn pro svůj vysoký výnos a příjemnou ovocnou chuť.

Obsah:

Popis, výhody a recenze

Popis, výhody a recenze odrůdy

Hybrid Bagheera F1 patří k časným odrůdám. První plody dozrávají 65 dní po výsadbě. Tvar ovoce je kulatý, se sotva znatelným výtokem, povrch je hladký. Barva je červená, intenzivní, jednotná vně i uvnitř ovoce. U stonku není žádná zelená skvrna. Uživatelské recenze tvrdí, že rajčata uvnitř jsou masitá, šťavnatá, vícekomorová, chutná. Plody nedozrávají současně, plodnost se táhne.

Hmotnost jednoho rajčete je přibližně 200 g.

Hybridní určující... Keř je silný, až 1 m vysoký, se spoustou výhonků a listů. Odrůda plodí stejně dobře v různých klimatických podmínkách, nebojí se teplotních poklesů na jaře. Produktivita při použití kapkové závlahy a dobré péče dosahuje 100 tun na hektar.

Hybrid Bagheera F1 má dobrou udržovací kvalitu. Zahradníci, kteří se zabývali pěstováním rajčat Bagheera, tvrdí, že jejich plody jsou dobře skladovány a mohou ležet až měsíc, aniž by ztratily prodejnost. Hustá konzistence rajčete umožňuje jeho přepravu na velké vzdálenosti. Může být použit do salátů, solených, konzervovaných na zimu. Menší plody se zpracovávají na rajče.

Pěstování sazenic

Pěstování sazenic

Hybridní rajčata Bagheera F1 se nepěstují ze semen sklizených v zahradě. Hybridy nepřenášejí mateřské vlastnosti prostřednictvím semen. Musí být proto zakoupeny od spolehlivých dodavatelů. Výrobce obvykle provádí předseťovou úpravu.

Vlastnosti výsadby semen:

 • Semena se vysévají koncem února (jižní oblasti), v polovině března v centrálních. Mělo by to být asi 60 dní před zasazením do země.
 • Půda odebraná na zahradě nebo na zahradě je před výsadbou dezinfikována kalcinací v troubě nebo v mikrovlnné troubě. Navlhčeno, uchováváno v teplé místnosti po dobu 10 dní, aby se obnovila prospěšná mikroflóra.
 • Misky jsou naplněny zeminou, na povrchu jsou vykopány drážky hluboké 1 cm ve vzdálenosti 4 cm od sebe.
 • Semena jsou rozložena. Usněte s půdou, napojenou.
 • Zakryjte sklenicí a položte na teplé místo.

Teplota během klíčení by měla být kolem 25 ° C. Poté, co se objeví přátelské výhonky, se sníží na 15 ° C a v noci se sníží na 10 ° C. Vydržte pokles asi týden. To je nezbytné, aby výhonek přešel na výživu z půdy. Recenze zahradníků tvrdí, že procento klíčení rajčat je vysoké (96%). Poté se teplota zvýší na 18 ° C, sazenice se položí na slunné místo. Začnou temperovat co nejdříve, zvykají si na vítr, sluneční paprsky. Po dobu výsadby by měla strávit noc na čerstvém vzduchu.

Zalévejte sazenice, aniž byste spadli na listy. Nepokládejte půdu příliš zvlhčenou, aby rostliny neochorely černou nohou. Za pár dní dokáže zničit téměř všechny sazenice. Když jsou zjištěny první příznaky onemocnění (pokleslé sazenice padají na vlhkou půdu, jejich základny ztmavnou), přestaňte zalévat, dokud půda nevyschne, a ošetřete antifungálními látkami (Fitosporin).

Po 3 týdnech se začnou krmit organický nebo minerální hnojiva v nízkých dávkách.

Potápět rajčata lze udělat jednou nebo opakovat, jak rostou. Tento postup podporuje tvorbu silného kořenového systému. Doporučuje se ponořit sazenice do samostatných nádob nebo sklenic o objemu 1 litr.

Výsadba sazenic v zemi

Výsadba sazenic v zemi

Pěstování půdy rajče vařené na podzim. To je oblast, kde rostly mrkev, cibule, okurky... Půda, na které se loni pěstovaly noční stíny, není vhodná pro pěstování rajčat: brambory, lilek, pepř... Po sklizni je půda mírně uvolněná. To způsobuje klíčení semen plevelů, které se dostaly do půdy. 2 týdny po uvolnění se aplikují organická a minerální hnojiva a provede se hluboká orba půdy.

Naklíčené plevele umírají. Na jaře je místo kultivováno a vyrovnáno. V době, kdy jsou sazenice vysazeny, bude znovu pokryta plevelnými výhonky. Proto před výsadbou sazenic musí být odstraněny uvolněním půdy do hloubky 5 cm. Kyselost půdy by měla být v rozmezí 6,0-7,0. Pokud je vyšší, místo se deoxiduje zavedením dolomitové mouky nebo hašeného vápna s nižším obsahem síry. Rajčata určitého druhu se vysazují ve vzdálenosti 50 cm od sebe. Pokud to plocha pozemku dovoluje, zvyšte ji na 70 cm. Jedna rostlina musí vyčlenit 0,3 m2 plochy. Hloubka otvoru je 30 cm.

Sazenice se vysazují:

 • V řádcích (metoda vnoření pásky). Otvory jsou vykopány ve vzdálenosti 60 cm od zavlažovacích brázd. Vzdálenost mezi brázdy je 1,4 m.
 • Metoda čtvercového hnízdění se vzdáleností 70 cm mezi keři.
 • V severních oblastech se rajčata pěstují na hřebenech vysokých 15 cm a širokých 120 cm, keře jsou vysazeny v řadách podél okrajů hřebene.

Sazenice se vysazují ráno, ráno nebo pozdě odpoledne. Hodinu předem se rajčata zalévají, aby se při výsadbě snadno odstranila z květináče. Vykopejte otvory o hloubce 15 cm, vyjměte sazenice z nádobí, vložte je do otvorů a nalijte vodou. Do jednoho keře se přidá půl litru. Jsou ponořeny do tekuté země, posypané zemí a zhutněny. Vrchní část pokryjte vrstvou mulče vysoké až 10 cm. Použijte slámu, odřezky trávy nebo mokré piliny.

Nepolévejte týden. V budoucnu zkoumají stav půdy. Nezapomeňte zalévat během kvetení, tvorby a růstu plodů. Nedostatek vlhkosti může vést k zvlnění listů, poklesnutí vaječníků a zvýšené tendenci k nemocem. Během období zrání plody praskají bez vlhkosti.

Péče o rajčata Bagheera

Péče o rajčata Bagheera

Rajčata Bagheera jsou nenáročná na péči. Ačkoli vázání není u determinantních odrůd nutné, je nejlepší to udělat. Potom plody nespadnou na zem a nebudou poškozeny chorobami nebo škůdci. Zahradníkům se doporučuje pěstovat keř 3-4 stonků.

Po celou sezónu uvolňují půdu mezi rostlinami a v uličkách. Plevel nejen chrání rajčata před slunečním zářením, ale také přispívá k šíření plísňových a virových onemocnění. Sledují tvar keře a počet plodících výhonků. Než se na nich objeví květiny, vyzvednou další nevlastní děti.

Množství hnojiva závisí na kyselosti a složení půdy.

Hlavním chemickým prvkem pro rajče je vápník. S jeho nedostatkem plody začínají hnít. Proto se přidává dusičnan vápenatý nebo kalcinit. Rajče Bagheera potřebuje přidání draslíku, fosforu a hořčíku. Jeho růst je pozitivně ovlivněn dusíkem. Ale rostlina to potřebuje na jaře, před začátkem plodení. Hnojivo se aplikuje pouze v tekuté formě.

Nemoci a škůdci odrůdy

Nemoci a škůdci odrůdy

Rajčatový hybrid Bagheera je odolný vůči většině houbových chorob, zejména proti vadnutí fusarium. To naznačují zahradníci, kteří mají zkušenosti s pěstováním odrůdy. Ale při vysoké vlhkosti mohou být ohromeni:

 • Pozdní plíseň je nejznámější a nejčastější houbová choroba rajčat. Projevuje se vlhkým vzduchem zahušťování výsadby. Na listech, stoncích a plodech se objevují šedohnědé skvrny. Při vysoké vlhkosti jsou pokryty bílým květem. V boji proti nemoci jsou keře postříkány přípravky obsahujícími měď, Fitosporin, Skor. Odtrhněte listy pod sadou ovoce.
 • U Alternaria (suché skvrny) se na spodní části listu objevují hnědé skvrny, které se zvětšují a přesouvají do jiných částí rostliny. Povrch skvrny je depresivní.Ošetřete Tattu, Antracol.
 • Cladosporium má populární název „hnědá skvrna“. Nejprve se pod listy objeví šedé skvrny. Rostou, zhnědnou a rychle se přesouvají do jiných částí rostliny. Může zemřít.
 • Hniloba vrcholů nejčastěji postihuje zelené plody ležící na zemi. Nahoře se objeví tmavá skvrna měkké konzistence. Hnědne a ztvrdne, plody rychle dozrávají.
 • Pruh pokrývá všechny části rostliny žlutohnědými pruhy (tahy). Toto virové onemocnění vede ke zkroucení listů, vypadávání pupenů, vaječníků. Nové listy rostou zkroucené, kudrnaté. Keř je utlačovaný a vysychá. Plody jsou tvrdé a bez chuti, praskají.

Je vhodné vytáhnout nemocné keře a spálit je. Kvůli prevenci někteří zahradníci doporučují zalévat rajčata slanou vodou. To však negativně ovlivní stav půdy v budoucnu. Nadzemní části rajčat velmi oblibují bramborový brambor Colorado. Aby byli dlouhodobě chráněni před škůdci, jsou namočeni v roztoku Aktary v množství 1 sáček na 2 litry vody. Kořenový systém je ponořen, trvá na 2 hodiny a poté je zasazen do země. Tato léčba bude stačit několik měsíců. Poté můžete zpracovat Fitoverm s přihlédnutím k načasování sklizně.

Více informací naleznete ve videu:

Škůdci rajčat:

 • Kořeny rajčat mohou okusovat medvěd - velký hmyz dlouhý asi 5 cm. Kopou tunely a kladou vajíčka do země. Aby se mohly zahřát, samice uvolní prostor nad hnízdem a zničí rostliny. Škůdce se můžete zbavit položením speciální návnady před orbou místa. Dospělí mohou být vylákáni zaplavením chodeb vodou. Hledají hnízda a likvidují medvědí vejce.
 • Whitefly je hmyz se dvěma páry bílých křídel. Způsobují tvorbu žlutých skvrn na listech. Larvy pokrývají listy a stonky sekrety, na kterých se usazují ukoptěné houby. Stonky rajčat zčernají. Proti škůdcům můžete bojovat dříve, než plody dozrají pomocí Confidoru, během období zrání pomocí Fitovermu.

Tomato Bagheera F1 je plodná odrůda vhodná k přepravě a dlouhodobému skladování doma. Jeho pěstování umožňuje prodloužit dobu konzumace čerstvých rajčat.

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Toto rajče přesně nepěstujeme, jak je uvedeno v článku. Neděláme vzdálenost mezi pouzdry více než půl metru, ale musíme připevnit všechny keře ke sloupkům. Nenecháme více než dva nevlastní rodiče a rajčata vyrostou do tří stonků, pokud je jich více, pak je keř velmi zesílený a bude na něm málo ovoce.